Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, daca as putea as veni sa te tin de mana! Tare mult vreau sa te imbarbatez si sa iti impartasesc din ZEN-ul meu!!
Totul va fi foarte bineeeeeeee pupppppppppppp

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Multumesc,Onutza!nici tu nu ai luat prenatalul?sau doar asta de lehuzie?Sau sotzul iti intra in Cic dupa ce termini tu concediul de lehuzie?Ca mi e asa mi-au zis ,chiar daca intra sotul in CIC,va intra dupa cele 42 de concediu ale mele,si ca trebuie mentionata de la inceput daca intra pe un an sau 2.Cum mai stai cu ZeN-ul?
ELLY,noi suntem neasteptat de bine,puiu pare cumintel ,cel putin ziua,si doar cateva figuri nocturne.Vesel puiu tau ,n-ai treaba!
BELISSIMA,ma bucur ca ai primit vesti bune,sa-ti ajute Domnul sa-l aduci pe bebe pe lume in cele mai naturale conditii!

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

Fetelor,am si eu o rugaminte,daca stie cineva va rog sa-mi raspundeti cat de repede.Daca eu nu am luat nici o zi de concediu prenatal,iar in concediu de cresterea si ingrijirea copilului intra tatal copilului,sunt obligata prin lege sa-mi iau 42 de zile de concediu de lehuzie?
Va multumesc!
Titi esti absolut scumpa:”de nopti romantice n-am dus lipsa,mai ales de cand am intrat in 39 de saptamani”.Nu sta cu frica,are Dumnezeu grija de noi toate!Important e ca bebe sa vina cand trebuie si sa fiti amandoi sanatosi,indiferent de calea aleasa.

Virginia .mami de Ioana si de Lucas



Da, eu asa stiam, ca esti obligata la cele 42 de lauzie.

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, ce ma bucur ca esti linistita si ca totul decurge ca pe roate! Esti o mamica pe cinste, zau!
Titi, incearca si scarbosenia de ulei de ricin daca le-ai incercat pe toate si nimic nu da roade! Te cred ca nu mai rezisti..
Dragelor, nu mai avem nici o veste de la Diana si de la inimos? Sper ca totul este in regula cu ei si poate inimosul nu a mai avut nevoie de internare..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Buna burticilor,
Am revenit si noi dupa mini vacanta de 1 Mai si vad o gramada de vesti – mi-a luat doua zile sa citesc tot ce ati scris si oricum nu am reusit sa retin chiar tot.

Mirina felicitari!!! Sabrina bine ai venit!!!!

Daria 76 – Felicitari pentru printesa Bianca sa fie sanatoasa sa va bucurati de ea.

Ioana felicitari pentru bebita Cristian si recuperare rapida.

Dana - felicitari pentru bebe Stefan !!! 52 de cm..sa stii ca e Stefan cel mare.

Asparagus – sunt foarte frumoase pozele !! ai o burtica perfecta!

Virginia – la multi ani pt sotul tau si bun venit acasa !!! cu scuzele de rigoare pentru intraziere.

Mirela esti o draguta ca esti inca alaturi de noi. Iti doresc din suflet sa ti se intample si tie minunea pe care noi o traim deja. Frumoasa melodia voastra.


Diana felicitari pentru inimos!!! Sa fie sanatos si sa te bucuri de el.

Elena – tu faci cum simti. Si mie mi-au tot spus unii si altii ca nu lua, ca nu face, ca daca se intampla ceva… insa eu am preferat sa stiu ca am luat eu totul ca stiu exact ce are si ce nu si unde sunt puse. Parerea mea e ca toate superstitiile astea sunt numai povesti. Oricum am si eu o superstitie si nu o sa o strig pe pitica pe nume decat dupa botez. E evident ca si asta e o prostie insa prefer sa fac cum ma duce pe mine capul ca pana la urma e copilul meu si oricum ar fi ea e a mea si gata. Imi pare rau pt bunica ta. Sper sa isi revina.
Miha 81 - Felicitari!!!! La vara ii tinem pumnii.

Addya – bine ai revenit!!! Ce bine ca mai vin si fetite ca oricum erau cam putine.

Felicitari Anxy! Bine ai venit Sophie!

Mi_bebelina – aceeasi problema o am si eu. Nu stiu daca treb body cu maneca lunga sau scurta si am pus cate unul din fiecare si o sa intreb la spital. Ca e adevarat ca e luna iunie insa poate sa fie la fel de bine si cald si frig.

Titi – nu dispera suntem alaturi de tine. Mai incearca o baie fierbinte si eventual mergi mai mult si nu in ritm de plimbarica.


[33+] In curand mamica si am o minune in burtica Natalia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Fetele, ia uitati ce am gasit eu la "Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)":

,,astazi 27.04,la ora 01:35 s-a nascut Antonia Ilinca,3300 g,surioara Nataliei si fetita Tomitzei,toma_lly !!!''

Felicitari Toma_lly! Bine ai venit pe lume Antonia Ilinca! Poate mai intra mami sa ne zica de voi!

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 38+Bianca

AMR...4 ZILE!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Alina, Mibebelina, aveti PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Citat:
citat din mesajul lui joana2672001

Alina, Mibebelina, aveti PM

Ioana, mamica fericita de Cristian Daniel, minunea care ne-a luminat viata!!!!!



Multumim ca ti-ai facut timp pt noi.

Alina cu bebelusa 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Buna seara!
Am ajuns si noi acasa, am nascut cu o zi inainte de programarea la ceza, au incercat sa ma convinga pentru naturala, in sensul ca m-au lasat cu contractii 16 ore inainte de a decide ceza pina la urma.
Mi se rupsese apa de mai mult de 15 ore si imi bagau antibiotice, nasterea nu progresa, si m-au mai lasat inca vreo doua ore asa pur si simplu (au disparut toate).
Dar povestea mai pe larg maine, ca azi sunt cam intoarsa pe dos, nu imi iese nici cu alptatul, nici nik.
Stefan e un copil incredibil de cuminte si de dulce, nu plinge aiurea, scinceste usor cind ii lipseste ceva, maninca bine (desi cam prea putin sin,d dar ce sa fac nu pot sa-l las sa plinga de foame, ca nici cu pompa nu ies mai mult de citiva ml de colostru). Apoi doarme cite patru ore, se trezeste cu un mic scincet, semn ca isr i-e foame sau trebuie schimbat scutecelul.
Am un stres cu icterul, i-a iesit valoarea 15 (peste 20 este icter) si ma tot uit la el daca pare galben sau nu. Maine implinim o saptamina de cind suntem impreuna.

Pozici am pus pe picasa si pe FB.

O seara linistita

Dana, mami fericita de Stefan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DANA ,bun venit acasica!Viata usoara sa aveti impreuna si mult ZEN,draga noastra!Cu colostrul asa si trebuie sa fie,putintel,iar laptele cand ti-o veni,n-ai sa te bucuri.Sa te hidratezi corsepunzator,sa ai rabdare si sa fii linistita!Eventual poti consuma ceai pt stimularea lactatiei,dar nu in exces nici ala.Eu de ex am consumat doi litri de ceai de fenicul ,anason si chimen pe parcursul a doua zile si a 3a deja imi iseau ochii din cap si tzitzi din sutien de furie....nu stiam cum sa-i mai potolesc.Bine ca ai un copil bun si cumintel,sa va dea Dumnezeu sanatate!Imi pare rau ca te-au lasat sa te chinui inutil si apoi tot la cutit te-au bagat..Au inceput sa se mai dezumfle picioarele?mamica si bebelul!
ALINA04AND,multumim pt urari!oricand sunt binevenite!Sarcina usoara in continuare!
BELISSIMA,ma stradui sa fiu calma in ideea ca bebe simte agitatia si o” imprumuta”!In rest incerc sa nu fac din tzantzar armasar si sa vad cat mai multe jumatati pline de pahar.Ia luati ZEN la oferta!

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput