Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Si bineinteles ca mai era ceva..

Sunt super incantata ca am gasit si aici produse pt bebe de la Mustela si Klorane...le-am tot intors pe toate partile in magazin, dar nu m-am putut hotari si de citit despre ele nush daca/cand o sa am vreme...Fetelor care ati studiat <<problema>> - ce imi recomandati?

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Bine ai venit in lumea asta minunata, printesa Sophie! Sa fii sanatoasa si cumine, ca frumoasa cica esti , iar lu' mami Anxy ii spunem felicitari si ii dorim recuperare rapida
Inca nu stiu daca a fost nastere naturala sau cezariana, am intrebat si revin cu completarea de indata ce mi se raspunde

"Micuta printesa Sophie a venit sa cucereasca lumeaaaaaa!!!:) suntem sanatoase, foarte ok si bineinteles deosebit de frumoase :) 3100gr, 50cm, nota 10 siii brunetica cu pielicica alba. Puuuuuup:*"

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Felicitari Ancoooo!!!! Bine ai micutza Sophiii sa fi sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii.

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 4 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Bine ai veniiiiiiiiiiiit, micuta Sophie! Sa traiesti sanatoasa si fericita 100 de ani!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

FELICITARI ANCA!BINE AI VENIT SOPHIE!Sa fi sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor!
Noi plecam in parc!Vreau sa fac ultimele poze cu burtik


Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Felicitari, Anxy!Bine ai venit, Sophie!! Sa va dea Domnul numai bucurii si impliniri!

Am vazut-o pe FB, este extrem de frumoasa! Nasterea a fost naturala:

"Am nascut natural, avem 3100 si 50cm, am papat bine tzitzi fara glucoze sau altele si de atunci dormim bustean :) a pus iubi o poza cu ea si eu am dat tag dar nu stiu daca o vedeti.. Travaliul a fost piece of cake de 6 ore si expulzia greu dar nu tragic, cusatura miiica si inca nu am nimicutz, anestezia fuse si se duse de mult iar eu nu ma resimt deloc, m-am plimbat pe aici, am fost la baie, am mancat. P.s. Mor dupa ea, evident!!! :) #9829; "

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 38+Bianca

AMR...7 ZILE!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Multumesc pentru urari din tot sufletul!Multumesc Titi, Mihaela, Ylari, Andra, Elena, Alina, Belissima, Tigruta, Anitta, Virgi, deea, Cori! Nici nu stiti ce mult inseamna pentru mine! Mai ales ca de am vreo 2-3 prietene care stiu sigur ca au aflat si nu au catadicsit sa de un telefon. Si in fata mea atata o dragalesc pe Bianca...nu stiu ce m-as fi facut eu fara voi! Multumesc!
Bine ai venit micuta Sophie! Felicitari Anxy! Recuperare usoara si un bebe mancacios si sanatos!
Elenamulta sanatate bunicii!
Belissima sa stii ca nici eu nu imi spalam sanul inainte de fiecare alaptare, mai ales noptea...Ai fost la control?
Tigruta dar cata energie ai! Eu de abia mai trag de mine prin casa, as dormi toata ziua ca noaptea nu prea pot...bine ca am luat si 20 de kilograme si trebuie sa le car si pe astea dupa mine...
Ionelu tu esti foarte sexy dupa doar o saptamana de la sarcina! nici nu zici ca ai nascut in pozele dupa fb! Felicitari! cat despre preot eu zic ca ar trebui sa vina acasa! La mine data trecuta asa a facut. Si daca mai imi amintesc eu bine mai era vorba de o apa ceva care ti-o face preotul. Eu l-am anuntat cand am nascut si cand am ajuns acasa mi-a adus-o sotul dat nu mai stiu ce am facut cu ea. sambata ma duc si eu la impartatsit si il mai intreb eu ce si cum!
Virgi si cu tine as fi curioasa sa vad poze dupa...am vazut ca inainte aratai beton si ai fost si o graviduta foarte sexoasa! vad ca ziceai de botez. Sa stii ca eu saptaman viitoare ma duc la medic si mai vedem ce zice de nastere pentru ca ma tot gandesc ca ar trebui sa grabesc botezul pentru Bianca va trebui sa fie la Mamaia de pe 1 iulie pana pe 9 si tare mult as vrea sa merg si eu cu bebe. Problema este ca el va avea cam o luna si in princiu va fi nebotezat...si nu stiu daca este bine, daca pot sa plec cu el nebotezat!
Titi parca la 4 aveai control? Asteptam vesti ca te credem ca nu mai poti!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 35 saptamani cu PAUL FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna fetelor!
Bine ai venit Sophie, felicitari Anxy !!!
Hai ca ma mai imbarbatez si eu cand vad ca se poate si cu nastere naturala.
Miha, in legatura cu plecatul cu bebe mic la drum nebotezat, din pacate si noi o sa fim in aceasta situatie. Ma gandeam sa caut o biserica ortodoxa aici si poate imi citeste inainte un preot ceva pentru bebster, dar o sa citeasca ceva in poloneza cred... asta daca reusesc sa gasesc preot ortodox.
Ma gandesc ca tu poti merge acolo la biserica sa iti citeasca un preot ceva inainte de botez si sa plecati binecuvantati la concurs.
Ionelu... silueta ta la o saptamana dupa nastere arata super!!!
Fetele care astazi au control, va asteptam cu vesti bune!
La noi astazi e zi libera, asa ca am profitat si am facut o plimbarica cu sotul prin orasul vechi, am fost la Muzeul Chihlimbarului si am urcat niste trepte...pfff parca eram la Castelul Bran, am scapat doar cu 2 contractii nedureroase.
Va !

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Bine ai venit Sophie si recuperare rapida Anxy!!

Am venit de la dr. Monitorizarea a iesit ff bine, bebe are 2820 gr, insa dl dr vrea sa mai asteptam cu ceza cat se poate de mult, mai ales ca pleaca in concediu pana pe 14 mai. Colul s-a cam scurtat si trebuie sa stam cuminti sa trecem de saptamana 38.
Cam atat despre noi..Aaa..si +14 kg ..ceea ce lui i se pare ff bine.. ha ha!

36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Bine ai venit frumoasa Sophie! Sa fii sanatoasa si fericita!
Mami Anxy, felicitari, recuperare rapida si usoara!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput