Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE TUTUROR,SI MAICI,SI BURTICI SI PITICI!!!

MA BUCUR TARE MULT SA VAD CA AU INCEPUT SA SE IMPLINEASCA MINUNILE!!!!

andreea 23+ ?????? ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Hai Anxy!
Nastere usoara !!!! s-o vezi pe bebe Sophie cat mai repede!








http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:


Hai Ancuta! Hai bebe Sophie!


Deea 34+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata!
Anxy, sa va fie cat mai usor, succes maxim va doresc!
Mirela, am ascultat piesa, e foarte frumoasa, e cea care a ratat calificarea la Eurovision acum 3 ani? Imi place mult ce face sotul tau, chiar vorbeam de dimineata cu sotul meu despre asta. Ca si despre fetita lui Miha, bravo, dupa un asa scurt timp de pregatire, la nici 6 ani sa ajunga sa se califice la Mamaia copiilor? Mi se pare fantastic, bravo ei, tie si mentorilor!
Ionelu, fetita suge cand o doare burtica deoarece creierul ei confunda durerea cu foamea.

Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Ellyshor zii ceva? Ce face babyboom? Tu cum te simti?

Un link la care am ras cu lacrimi www.220.ro/familie/Razboiul-Suzetei/fAeBpXAcRN/?from=bGVtbl9ib2dkYW4%3D" target="_blank">http://www.220.ro/familie/Razboiul-Suzetei/fAeBpXAcRN/?from=bGVtbl9ib2dkYW4%3D Ia uite Alma!

Deea 34+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Dragelor, sunt aici cu voi pe baricade de pe la 8 dimineata, dar tot citeam din urma si intre timp ma ocupam si de treburi "bebelicesti". Trimit repede un mesaj sa nu pierd ideea ca la mine e greu cu netul si revin cu povesti despre mine(pe cine intereseaza desi chiar nu e nimic spectaculos)

Felicitari Diana! Bun venit bebe Mirciulica! Eu sunt foarte mandra de echipa voastra ca ati reusit sa treceti peste probleme grave pe parcursul sarcinii si ca ati reusit si o nastere naturala ceea ce intr-adevar e ceva deosebit in cazul vostru. Eu sa stii ca va iau drept exemplu ca de cand mi l-a masurat pe Mihaita si a zis ca e mai mare m-am tot gandit ca asa si Mirciulica se preconiza foarte mare. Acum am si eu speranta ca n-o sa fie de peste 4 kile si ca o sa nasc natural fara probleme(da, stiu sunt o nebuna obsedata sa nasc natural)

Bafta Anxy! In sfarsit are loc marea intalnire cu Sophie! Sunt sigura ca va fi tot ce ai visat si chiar mai mult.


Joana ma bucur mult cand citesc mesajele tale si cat de topita esti dupa micutul Cristian. Imi tot amintesc ce griji iti faceai si tu despre cum o sa simti pentru el si cum ne stresam amandoua ca daca n-o sa ne vina sentimentele materne. Si tu esti un model pentru mine pe tema asta si imi vine speranta ca si eu voi fi topita dupa micutul meu si ca voi simti ca imi umple viata, la fel cum tu simti acum. Eu nu pot scrie despre asta asa frumos ca tine pt ca la tine vine din experienta minunata pe care o traiesti acum, la mine e doar speranta ca iubirea asta va veni de la sine.

Ionelu ma bucur ca ai o fetita asa de cuminte, toate ne dorim copii cuminti si fericiti. Virgi ma bucur ca te-ai intors pe baricade si asa Zen-oasa cum esti tu de obicei. Inca n-am vazut pozele cu tine ca nu mai am contul si parola de la Picassa.

2liniute noi o sa-i punem doar numele Mihai si desi tot sper sa-l strig simplu Mihai, cred ca n-o sa ne putem abtine sa nu-i spunem Mihaita. Avem un prieten drag cu numele asta si pur si simplu nu putem sa-i spunem altfel decat Mihaita si ni se pare tare frumos numele in special in varianta asta de alint. Momentan nu-i putem spune nicicum cat e in burtica, nu stiu de ce, dar cred ca ne adaptam sa-i spunem si numele cand iese la lumina.

Addya bine ai revenit, mama! Dar te-am dat absenta aici de o groaza de vreme. Mai spune despre tine, cum iti merge? Ne bucuram ca ai reusit sa intri sa ne saluti si suntem nerabdatoare sa ne spui ce-ai mai facut, cum te simti, care e situatia.

Trimit mesajul asta sa nu pierd netu si mesajul si revin.

Andreea, 33+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

SUNT BINE!!!!
AM O FETITA TARE BATZAITA!!!MA "BATE" TOATA ZIUA!:))


SCUZE,PENTRU ABSENTA,AM FOST TARE OCUPATA CU MUTATUL!!!!ACUM AM CASUTA MEA,AM INCEPUT SA FAC PREGATIRILE PENTRU BEBE,CE SA ZIC,VIATA MEA INCEPE SA SE COLOREZE IN ROZ!!!

andreea 23+ ?????? ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Am spalat caruciorul lui Matteo,acum e in gradina la uscatCand am nervi ma descarc si eu ca ANITTA fac smotru!
Chiar cum mai te simti ANITTA?Tot asa slabita?
ADDYA bine ai revenitAi aflat ce se ascunde in burtica?
IONELU super burtica,a mea nu arata asa nici inainte de sarcina(vorba cuiva ce imi mai place shaorma)
Sper sa reusesc sa slabesc dupa nastere,oricum pe primul loc e alaptatul chiar de o sa raman tanculet o vreme
Acum sa va spun de ce am nervi poate ma ajuta cineva cu un sfat
Alex ziua nu are probleme cu mersul la baie,cand are nevoie merge singur dar noaptea nu se trezestesi face in patEu zic ca nu simte,daca il trezim noi face dar asa singur nimik
E inca mic?sau e problema si ar trebui sa merg cu el la un control?
Pediatra a zis sa mai astept dar...


Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

BAFTA ANXY,NASTERE USOARA!
Si noi raportam o noapte relativ linistita,tot asa cu treziri in scop precis,dar fara colici.Eu de doua zile nu-i mai dau pustiului decat laptele meu fara nimic altceva..la inceput m-a mancat in fund sa-i dau sa linga niste babydrink,cand am zis ca are colici si cred ca nici ala nu l-a ajutat prea mult.Dupa ce isi lua aia 3-4 ml de ceai parca se agita si mai rau(si eu presupun ca de vina e doamna fructoza continuta in respectivul ceai).Si intr-adevar acum e mai potolit bebe,nici sab simplex nu mai serveste....si in afara de niste parturi nu are alte manifestari colicoase.M-am crizat si eu o tzara la inceput.In prima noapte acasa,i-am bagat chiar si suzeta in gura in ideea ca poate-l facem sa taca...da bebe e destept,evident ca a scuipat-o!
DENISA felicitari pt pustoaica...e clar,ca fata chiar are chemare in directia asta,daca se descurca asa minunat la aceasta varsta si cu atat de putin timp de pregatire.E minunat sa poti descoperi vocatia copilului la o varsta atat de frageda si sa-l poti ajuta sa se dezvolte in directia cu pricinaTineti-o tot asa!Bafta!
MIRELLA,mi-am strofocat neuronu lehuz sa -mi dau seama....Piesa voastra e super ,dar imi aduce cu o piesa mai cunoscuta....revin cand procesez informatia.Cat despre agitatia din viata voastra si senzatia asta ca iti scapa timpul printre degete,nu-i bai,lasa-te purtata de vartej...uneori mai trebuie sa renuntam la dorinta de control si sa mai lasam lucrurile sa curga de la sine.Presupun ca n-ai mai ajuns pt tratament la medic...data fiind foiala voastra pe drumuri.si ZEN.
ANITTA,cum stai cu burtik?
ELLYSHORULE,cum sunteti,ce face printzul Mihnea?
IOANA,vad ca incet va reacomodati si voi!Crestere usoara!Cum e Cristian?Papacios sau colicos?
DEEA,sunt sub acoperire,da-s tot eu!Pupam burtoiu!
IONELU,esti super,ce monitorizari riguroase faci!Si eu m-am intors din spital cu vo 5 kile lipsa(din aprox 14 luate-n sarcina),si desi am o foame de lup si o sete de necontrolat,in fiecare zi se duc cam 8-900 de grame din sunci.e bun si alaptatul asta la ceva.La 8 zile(adica sambata)chemam popa acasa sa ne citeasca molifta si apoi iesim si noi din casa la plimbari...Abia asteptam.Lucas,daca-l jeneaza ceva la burtik se enerveaza si n-are rabdare sa suga,fata de cum zici ca reactioneaza Bia ta,mancand mai cu pofta...Ai o printzesa pe cinste! de la Lucas
BELISSIMA,nici nu mai conteaza cu cine seamana pustiul atat cat e sanatos si papacios!La Ioana mi-era ciuda cand ziceau toti ca seamana cu tatsu,dar acum m-am resemnat.Si totusi asa mi se pare si mie..ca parca aduce putin si cu mine Lucas.L-om mai vedea peste vo 2-3 luni cand prinde falcutze.


Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Am intrat iute sa celebrez si eu nasterea inimosului nostru drag!!!!!!!! Ma bucur ca e sanatos si voinic! Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si noroc! Diana, refacere rapida! Imi pare rau pt travaliul lung.

Hai, Anxy!!!! Doamne ajuta sa ai o nastere usoara! Asteptam vesti despre mica printesa!

Noi suntem bine, incercam sa ne obisnuim cu programul...trezire din 3 in 3 ore....noaptea e jale cu mami care cucaie cu bb la san
Dar, fericirea este peste masura!

Ii dau in continuare la fiecare masa intai tzitzi, apoi completare cat mai vrea, lactatia pare sa se mai fi imbunatatit un pic, sper sa fim pe drumul cel bun.
Ieri am fost la dr, am scos firele si am facut echo. E totul ok, cicatricea se vindeca frumos, uterul e curat, lohiile in cantitati normale.

Va pupacesc tare tare si sunt cu ochii pe voi, cand am o clipa libera...tzup sa vad ce fac burticile mele.


Elly de Babyboom minunat!

Mergi la inceput