Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Buna dimineata, dragele noastre

Se pare ca azi este ziua micutzei Sophie... Tocmai ce am primit mesaj de la Anxy
"Ghici cine e in sala de nasteri cu contractii dar fara ape rupte:) astept dr ca l-au chemat acum, am deja cateterul ptr peridurala(infecta treaba ca nu gasea loc sa infiga acul, se pare ca am vrtebrele f apropiate) si se pare ca va dura destul...5-6ore din ce zzicea medicul de garda. Va pup si va anunt dupa:) pupicei si tie si Biancai si fetelor d p forum:p"

Ii uram multa bafta si nastere usoara si asteptam vestea cea mare
HAI ANXY!!!!!!

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Neatza..Belisima multam de cafea

Astazi m-am trezit mai plina de energie ca dupa amiaza mergem la control, sper sa zica ca e sters colul sau ceva de genu
Vreau sa zugravim dormitorul ca ioeri n-am mai reusit, sa pregatesc geanta ca nici aia nu e pregatita

Miha felicitari pt fetitza talentata

Mirela bafta multa cu piesa, e frumoasa sa stii

Astero deci si tu..hmm.ce e drept sunt tot cu fundul in sus si ma descarc pe sot

Elena imi pare rau pt bunica ta..dar lasa ca se aranjeaza lucrurile cumva.

Bellisima eu am facut ragade urate asa ca ma dadeam cu garmastan si inainte si dupa fiecare alaptare, asa ca ma spalam inainte de alapatre apoi iar ma spalam si ma dadeam cu crema si tot asa..era obositor ce e drept mai ales nopatea dar nu aveam ce face..nu mai stiu cat timp am tinut asa, cert e ca pana au trecut ragadele..sper intr-o minune sa nu mai fac

Andra multumim ca ne-ai anuntat de revista.si eu am sa o caut..

Va doresc o zi frumoasa

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:



Hai Anxy, nastere usoara!!



Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

HAI ANXY !!!

HAI SOPHIE!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:



HAI ANXYYYY, HAI DRAGA SOPHIEEEEE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

neata burtici!

oooo..sa scoatem motatele pt Anxy !!
hai Sophie!!


Azi si noi mergem la eco si la monitorizare..Sper sa venim cu vesti bune!

Pupam burtoasele!

36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Dragelor, noi raportam o noapte cat de cat linistita. Am facut baita pe la 20:30, dupa care am papat in mai multe reprize si ne-au apucat iar colicii. Am observat ca in momentul in care o doare burtica vrea non stop sa pape, cred ca e instinctul de autoaparare. Fetelor mamici, si puii vostri reactioneaza la fel in crizele de colici? I-am dat portia de Gripe pe la 22:30 si am adormit cu ea pe burtica. Ne-am trezit pe la 2:30 si iar am papat, dar de data asa am reusit sa o culc la ea in patut. A dormit pana la 6.15. Iar am papat, iar de la 7.30 doarme neintoarsa.

Azi am facut o saptamana si este timpul sa iesim pentru prima data la plimbare in parc. Asa usor, usor trebuie sa ne facem un program de iesit. Astept sa se trezeasca, sa papam si sa iesim la aer. Revenim pe seara cu impresii si poze

Azi dimineata m-am apucat si mi-am pozat burtica. Am incarcat pozele pe facebook si pe picasa, sa vedeti cum arat la o saptamana de la operatie. In total am luat 12 kg in sarcina, m-am intors acasa cu -6 kg, asa ca mai am de recuperat inca 6... nu disper, recuperarea se va face treptat, pe parcursul verii si eventual toamnei... prioritatea mea este ca pitica sa pape cat mai bine si cat mai mult, asa ca ma hranesc bine in continuare pentru ea

Pupam fetele, burticile si bebeii si revenim pe seara

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna dimineata!
HAI ANXY!
ELENA imi pare rau ca bunica ta nu se simte bine,sa speram ca nu e nimic serios
Si eu sunt de acord cu ASTERO 3 luni e mult sa ai pe cineva in casa,adica ptr.mine ar fi mult.
Eu o sa fiu cu baietii mei si cu sotul si gata,mancam paste si salate zilnic
BELLISIMA eu noaptea nu ma spalam pe sanii,eram prea adormita cred,bebe nu a avut nimic,adica sa se fi imbolnavit din cauza asta.
In spital am facut si eu ragade,nu am sfarcuri si asistentele imi spuneau sa strang putin sanul si cu laptele ce iese sa ma ung pe sfarc si sa las sa se usuce.La mine a functionat.
Fetelor care merg azi la control le urez bafta!
Pe mine ma incearca o stare de depresiesper sa fie trecator.

Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

BINE V-AM REGASIT FETELOR!!!!

FELICITARI MAMICILOR!!!FELICITARI PITICILOR!!!!
....SI MULT NOROC BURTICILOR!!!

andreea 23+ ?????? ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Neata burtici, bebei si mamici
Hai Anxy! De-abia asteptam sa o vedem pe Sophie
Noi ieri ne-am simtit mai binisor si maine mergem la control. Dr mea iar pleaca la mare in weekend-ul asta. Asa ca ce-o vrea Dumnezeu.
Ionelu, arati foarte, foarte...foarte bine dupa nastere. Am eu dreptate cand zic ca conteaza cum aratai si inainte. Eu nu aratam asa nici inainte de nastere. Toate prietenele mele se asteapta sa fac depresie post-natala din cauza kg in plus. Eu insa cred ca o sa ma uit la printesa mea si o sa fiu mai pozitiva. Mie toata lumea imi zice ca sunt alt om de cand sunt insarcinata si in glas cica se reflecta bucuria. Inainte eram ciufulita rau.
Ioana, mersi inca odata ca iti faci timp pt noi. O sa ma gandesc ce e mai important sa stiu si iti trimit PM.
Belissima, si eu sunt la fel de dezinformata ca si tine. Deocamdata mi-am facut bagajul, care de fapt e format din 2 genti sport(una pt mine si una pt bebita). Parca nu-mi vine sa merg cu troler-ul la spital. Ieri am reusit sa pun tot in bagaje cu pauze lungi si dese, dar m-am mobilizat mai mult de frica sa nu ma apuce si sa fiu nevoita sa il fac atunci.
Yllari, te inteleg perfect cu statul in pat. Si eu m-am saturat. Prefer viata de dinainte, cand eram bagata in priza si la munca si acasa, decat acum ca stau ca o balega in pat toata ziua pe net si la tv. Cel mai mult imi lipsesc plimbarile si cumparaturile.
Voi ati vorbit deja la pediatru, sau dupa nastere? Eu locuiesc in sectorul 6 si vreau ceva la stat si destul de aproape, dar sa fie si dr bun. Am citit despre dr Daniela Ionescu de la Policlinica Cetatea Histria, dar acum nu ma simt in stare sa merg.

Alina cu bebelusa 37+

Mergi la inceput