Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Shoshonik sa stapaniti sanatosi hainutele! Eu toate hainutele pe care le am ptr Lucas pana acum sunt primite nu am cumparat nimic momentan, o sa merg inainte sa nasc sa cumpar cateva... sunt o putoare

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Denisa, felicitari pentru cea mica!!!!

Uitati cartea d ecare ne zicea Clara si e si in romana
http://special.unica.ro/revista-baby-mai-2012
Va pup!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Raportez si eu picioare umflate pfuu azi am fost varza ... cand in fund, cand in... biiiip

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna seara fetelor!
Am mai fost o raita la cumparaturi pentru bebster, i-am comandat si scoica Maxi Cosi mov.
Andra mii de multumiri pentru informarea cu revista, eu imi doream f mult cartea, o sa-l rog maine pe socrul meu sa o caute la chioscurile de ziare.
Miha felicitari pentru printesa super talentata!!!
Am si eu o suparare, am observat eu ca mama si ceilalti membri ai familiei m-au cam evitat de vreo saptamana si azi m-a sunat pe skype. E suparata tare ca bunica-mea de vreo 2-3 saptamani nu vrea sa mai manance, e slabita, spune ca nu o doare nimic, dar nici la doctor nu vrea sa mearga. Saraca mama o sa vina cu inima indoita, nu a vrut sa-mi dea nici prea multe detalii despre situatie ca nu vrea sa ma consum, sa-l stresez pe bebster. Mi-a zis ca vine, ca a pus o femeie sa aiba grija de bunica, ca ma stie de fricoasa si nu ma lasa singura aici printre straini. Daca e sa se intample ceva se duce acasa si se intoarce. Of...
burticile, mamicile si bebeii!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

ANCA(2 LINIUTE)mersi mult,iubita...o sa iau si nr tau si al Anittei..pupici la amandoua..sunteti tarre dragute

wow..saraca Diana..inseamna ca s-a cam chinuit..cam multe ore,daca e asa cum zici tu ,ANITTA..de la 5 dimi la 10 seara cand a nascut:(((
abia astept sa ne scrie si sa vedem poze cu inimosul..

ahhh,TIGRUTA si eu m-am enervat ieri ,de 1 mai:))))...inainte sa plecam de acasa ,cu sotul care zici ca avea ceva in cur de nu mai avea rabdare 2 min sa ma imbrac si eu,dupa ce am imbracat, hranit copilul, pregatit geanta pt ea pt afara ,inca un rand de hainute ca na, niciodata nu stii ce nazbatii mai face copilul..si el nimic..nu a miscat un deget..insa ii tzatzaia curu sa se duca sa aduca masina in fata blocului,parca greu ar fi fost sa mergem toti in spate in parcare..si de aici bla,bla si el si eu...de m-a facut sa plang in masina:(((...apoi mi=a pus capac pitica...ca nu ma asculta deloc...am fost la un hotel cu loc de joaca in aer liber,impreuna cu nasica ei mica de 4 ani, si inca 2 verisori de 5 si respectiv 2 ani,fetita...deci avea cu cine se juca...eeee,nuuu..ea a preferat la un mom dat ,sa urmeze un alt copil,strain ,de la hotel...si se tot ducea cu el..si eu srtig dupa ea,nimic..nu ma baga in seama..iar urlu,se intoarce ,se uita la mine cum o chem si imi intoarce spatele si pleaca in continuare cu acel copil..da-i si alearga dupa ea si am inceput sa o cert si sa o "tarai" inapoi ..si uite ,tot ea se pusese pe bazait..tasu ca ce i-am facut fetii si cand i-am povestit ca un min sa nu ma fi uitat la ea ar fi plecat bine mersi fara sa ne dam seama si sa o pierdem...
offf,pe de-o parte sper sa aiba doza aceea de gelozie fata de sor-sa care o sa vina si o sa stea mai lipita de mine ....sau de tasu/...nu ma intereseaza..numa' sa nu mai plece si sa ne trateze cu indiferenta....asa ca am avut si eu o zi faina rau

ELENA_GD eu am pus landoul pe carut si carutul langa patul meu..ca ma gandesc,daca pui landoul pe jos cu bebe in el,sa nu il traga cumva curentul.... a dormit pitica mea in landou pana pe la 4-5 luni..a fost f comod..cum se scancea,trezea..luam carutul de coarne si fuga in sufragerie sa o alaptez si apoi o adormeam tot in landou(carut)..o plimbam putin prin casa si gata

chiar in seara asta vb cu sotul cum vom dormi...si i-am zis ..TOTI 4...in prima faza incercam asa si daca se trezeste Asteropi la fiecare racnet a lu' bebe...atunci cred ca o mut impreuna cu tasu la ea in camera..si gata..eu raman cu bebe mic in dormitorul nostru,unde o sa o si schimb,alaptez,etc....
la Asteropi, ca sa nu deranjez sotul, o luam imediat in sufragerie si m-am cam chinuit ca se trezea de tot pitica pana sa spal sanul(aveam un mare ,mare pitic pe creier cu igiena sanului,inainte si dupa alaptare,mereu ma spalam pe sani),pana o mufam,apoi sa o schimb de pampers....si cateodata era cam chin sa o culc la loc ...pe la 4 luni m-am desteptat si eu si o luam imediat in pat cu mine si o alaptam,de adormeam amandoua imediat,dupa aceea...

trimit

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

ALINA 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

ELENA ..eu sper sa rezisti 3 sapt cu mami tau,daca zici ca ea asa de "sfatuasa", nu 3 luni,dupa cum s-a anuntat:))))
aoleu,maica ca decat sa imi manance nervii,prefer sa pap numa sandwich-uri sau sa mai comand de afara din an in paste..iar de aspirat..o data tu,o data sotul..fie si noaptea cand ajunge acasa..in 10-15 min da cu aspiratorul,daca zici ca e casa micuta..

si barbati-miu a inceput cu gura..ca daca vine maica-ta sa vina macar 10-14 zile..sa ajute..si i-am zis..mai mult de 6-7 zile sa nu astepte ca nu o sa aibe chef nici mama , ca na,nu o sa mai aiba confortul de acasa sa poata fuma non stop cocotzata in fotoliu, apoi la aragazul meu nu poate gati,domne,ca nu ii place,nu e pe gaz e electric si nu face papa asa bun ca cel din tara,apoi o sa se plictiseasca ca nu o sa inteleaga o boaba din greaca care o sa se vb in jurul ei si o sa ma bata pe mine la cap ..da ce a zis barbati-tu sau ala sau celalalt sau o sa i se para ei ca se spune ceva ca poate intelege un cuvant,dar sa fie vorba de altceva si sa inceapa sa se oftice ca o mint, ca a inteles ea...ohhhhh,numa cand ma gandesc....ca sa nu mai zic ca o geloasa cateodata daca am o conversatie cu al meu si se baga si ea repede sa imi zica sau sa ma intrebe te miri ce si dupa sa faca nazuri ca nu ii dau atenie..
pai,frate in cazul asta o sa am in grija 3 COPII MICI, nu doar 2
asa ca mai mult de 6=7 zile nu cred ca vreau nici eu...ca nu vreau nervi degeaba...
cred ca mai mult m-ar ajuta Asteropi daca ar fi fetita cuminte si sa nu trebuiasca sa strang non stop dupa nazbatiile ei...si m=oi descurca eu si cu un gatit cateodata sau un aspirator...nu stiu...sanatosi sa fim, ca trecem noi si de cele 4-5 luni mai grele...o sa vedeti ca dupa o sa fie mul,mult mai usor

YLARI cam asta e si replica lu' maica-mea...cand intelege ca spune vreo aberatie..apoi imediat vne replica "am glumit!!"

MIRELLA 77..bafta cu noua piesa....sa treceti de preselectie

ALINA_GABY si eu ma lupt cu bufeurile...

JOANA si cat ai stat la ATI ,dupa cum zici 12-24 de ore...l-au adus pe bebe la tine????

BELISIMA imi e tare teama ca o sa incerc natural,o sa suport iar dureri enorme si pana la urma tot la taiere sa ma bage..ca niciodata nu stii cum decurg lucrurile in astfel de cazuri...se poate bloca bebe si decat sa avem alte belele dupa,prefer sa ma taie pe mine...

YLARI deci,suntem vecine,eu tot in sect 6 stau...de fapt am stat:))))

BRAVOO,BIENCUTA!!!!..felicitari,MIHA81 pt asa fetita talentata

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

ALINA 37+

AMR 11 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Neatza dragelor:*

Noi am papat si acum asteptam sa vedem daca facem spectacol si in seara asta asa ca am profitta sa va salut!!!

Asteropi, eu am stat 24 de ore insa eram gata si dupa 12, depinde de ce asistente dai. Bebele il aduce la tine de 2-3 ori ca sa l pui la san si te iti si explica ce si cum mai ales daca esti la prima sarcina.

Bellisima, Alina, va prmit ca maine imi fac putin timp cand doarme gaza si va dau pm cu toate detaliile. Daca vreti si sa e mai usor dati mi un pm cu intrebarile vostre si va raspund punctual, asa aflati tot ce va intereseaza din prima.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd
Am si eu o suparare, am observat eu ca mama si ceilalti membri ai familiei m-au cam evitat de vreo saptamana si azi m-a sunat pe skype. E suparata tare ca bunica-mea de vreo 2-3 saptamani nu vrea sa mai manance, e slabita, spune ca nu o doare nimic, dar nici la doctor nu vrea sa mearga. Saraca mama o sa vina cu inima indoita, nu a vrut sa-mi dea nici prea multe detalii despre situatie ca nu vrea sa ma consum, sa-l stresez pe bebster. Mi-a zis ca vine, ca a pus o femeie sa aiba grija de bunica, ca ma stie de fricoasa si nu ma lasa singura aici printre straini. Daca e sa se intample ceva se duce acasa si se intoarce. Of...
burticile, mamicile si bebeii!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+


Of, ne rugam la Doamne Doamne sa se indrepte bunica, bine ca totusi nu te lasa mami a ta singurica.

Asteropipan se pare ca intr-adevar ziua de 1 mai nu ne-a fost favorabila gravidoaselor... bine ca a trecut!
Noi... nimic nou de raportat, am dormit cam aiurea, dar acum sunt ok, totusi am dormit toata noaptea ceea ce e lucru mare. Am visat ca l-am nascut pe bebe Lucas, unde am tot vorbit despre asta si ca nu mai am rabdare, moooaaamaaa ce bulversata eram ca nu imi aduceam aminte cum, cand l-am nascut, m-am trezit cu el in brate, mare de 4-5 luni

Hai va pup, o zi frumoasa va doresc fetelor.
Zilele astea pe cine incurajam, pe Anxy, nu? Si pe cine o mai fi, stiti ca nu e pentru cine se potriveste, e pentru cine se nimereste, looool!!!!

pentru cine vrea si poate. Pupilici

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mi-am trecut si eu AMR, ia sa vedem cum arata, cum arata???

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Buna Dimineata dragele mele,
Astazi dau eu cafeluta dar eu voi incerca sa stau de-o parte pentru inca vreo cateva zile! Maine intram si noi in sapt 38 si nu as vrea sa il agit foarte tare pe bebe!
Miha, milioane de felicitari pentru printesa ta, Bianca! Ai o minunatie de fetita talentata!
Mirela, sunt convinsa ca si melodia voastra va fi aleasa.. mi-a placut f mult!
Andra,multumesc mult pentru pontul cu revista! Chiar azi am sa intreb la chioscurile de ziare!
Fetelor, am inteles corect din postul lui Asteropi ca nu este necesar sa se spele sanul inainte de fiecare alaptare? Eu oricum mi-am luat servetele umede speciale pentru curatarea sanilor inainte de alaptare ( fara parfum, miros, gust) pe care planuiam sa le folosesc in special noaptea cand este mai greu cu deplasarea la baie, clatire bla bla( se trezeste puiul de tot in ritmul asta)!
Voi cum procedati mai exact, pas cu pas?
Astazi avem programare la doctor sa vedem cum mai este bebe, cum este colul si ce avem de facut in continuare tinand cont ca , dupa semnele pe care le-am avut in ultimele zile, nu cred ca vom mai rezista 2 sapt!
Pup burtoasele,mamicie si scumpii pici!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 36 weeks +

AMR 3 weeks +

Mergi la inceput