Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Miha81 ma bucur pentru reusita micutei printese
sa vedem daca trece si sotul la creatie si poate ne vedem la mare

este posibil sa trecem totusi prin zona intrucat sotul isi mai programeaza drum la mare cand e mamaia, chiar de nu are piese si sa ne vedem, dar acum sa nu intervina si altceva, mai vorbim

pupici

Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Dragelor, noi am fost azi la biserica, sa ne citeasca preotul molifta si cu ocazia asta am facut si prima plimbare prin parc. A fost foarte placut, am dormit tot timpul. Am avut si umbreluta pusa, ca sa nu ne bata soarele... Am incarcat cateva poze noi pe facebook si picasa
Inotam in mai toate hainutele si abia asteptam sa mai crestem putin ca sa ne vina

Am cumparat cu ocazia asta si revista baby cu carte. O sa ma pun pe citit despre colici si cum ii calmam. Incepand de azi ii dau Infacol inainte de fiecare masa + Gripe la nevoie daca facem crize si urlam. Vedem cum se prezinta situatiunea de acum incolo

Felicitari noilor mamici! Sa aveti bebei sanatosi si frumosi, iar voua recuperare usoara

Va pupam cu drag

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

dragele mele

in primul rand vreau sa felicit toate mamicile pentru proaspetii ingerasi nascuti, dar sa le trimit si gandul meu bun celor care sunt pe ultima suta de metri

in al doilea rand, le multumesc fetelor - Shoshonik, miha81, alina04and, AnittaO, Belissima Eva, tigruta - pentru aprecierile legate de piesa de acum 3 ani la eurovizion,
si da Anitta, aceasta piesa a ratat eurovizionul acum 3 ani, de asemenea iti multumesc pentru aprecierile legate de compozitiile sotului si uneori contributia mea cu textul. singura piesa cu textul 100% al meu este aceasta, de la eurovizion

in al treilea rand ii multumesc lui asteropi si fetelor pentru incurajarea la mamaia, de anul acesta - sectiunea creatie.

Virgi, nu stiu ce sa zic de asemanarea cu piesa ruslanei, e posibil sa se fi nimerit 2 note, ca sunt 7 de toate.

legat de tratament, am vesti noi

azi am fost la fundeni, in sfarsit
dimineata mi-a facut niste analize, si pe la 16 am fost sa iau rezultatele, cica sunt ok, si mi-a dat o schema de pregatire a sarcinii, si nu avem voie mai devreme de 1 luna sa bombardam cu spiridusi

schema este urmatoarea: aspenter, acid folic, mgb6, cetebe, femibion, coenzima q10, vit e forte

acum cu Dumnezeu inainte!

de asemenea mi-au spus ca daca eu sunt homozigota, obligatoriu parintii sunt heterozigoti, deci le-a recomandat si lor un tratament, si cand pot sa ii aduc, pe rand, pentru un set de analize

cam atat pentru moment

maine plec iar in moldova, debarcam la vs si, in nu stiu ce ordine, vom ajunge prin roman, bacau, iasi pentru prezentari

acum sa vedem pe parcurs, ca sotul isi propune multe dar totul e imprevizibil, se decide peste noapte

iar dupa 12 mai s-ar putea sa ajungem prin banie, ramnicu valcea, tg jiu

sper sa reusesc acum sa tin pasul cu voi, pentru ca ieri am reusit sa imi iau si eu laptop si acum nu mai depind de cel al sotului pentru a putea sa fac si eu ceva pe net
mai ma niste probleme cu instalarea driverelor, dar sper sa rezolvam in cele din urma

va pupicesc si am fugit

nu stiu daca maine mai reusesc sa intru pentru ca voi fi sofer de cursa lunga si o sa fiu rupta cand ajung la vs

aaa, si inca o noutate - am reusit inca o depasire a propriei conditii - mai exact, dimineata am fost cu tatal sotului la fundeni, ca din mogosoaia pana in colentina semerge pe centura si apoi prin voluntari. dar la rezultat am fost fortata de imprejurari s amerg singura pe centura - si m-am descurcat!!!

poate in curand va scriu ca m-am dus singura pana acasa, la ct sau cine mai stie pana unde

va imbratisez si va doresc tot binele din lume



Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui joana2672001

Alina, Mibebelina, aveti PM

Ioana, mamica fericita de Cristian Daniel, minunea care ne-a luminat viata!!!!!


Multumim mult, esti o scumpa!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Felicitari Ella, bine ai venit pe lume Matteo!

Ramona, pastreaza-ti calmul, important e sa fie bb bine, nu conteaza cum vine. Si va veni cu siguranta, doar sa mai ai un pic de rabdare!
Ionelu, sa va fie de bine plimbarica!

Mirella, suces cu piesa! Eu sunt fan festivalul Mamaia, acum 2 ani am fost special a doua oara la mare pt festival. Anul acesta am fi vrut sa ii facem o bucurie Deliei sa mergem la Mamaia Copiilor, insa nu cred ca ne iese. Ne bazam pe soacra ca merge cu noi, insa socrul s-a imbolnavit, eu am de dat niste examene prin august....Oricum nu lipsesc din fata televizorului.

Tzuky, hai ca o sa vina si lapticul. Putina rabdare!

Fug sa fac un dus si sa stau in pat....ma doboara oboseala!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Salutyyy!

Ella, felicitari pt fluturas si sa dea Domnul sa avem toate nasteri asa ''fulger'' ca si a ta! Sa fie sanatos si norocos piticul!

Dragelor, Mayuta mea a coborat!!! De azi dimineata s-a miscat non-stop, non-stop ca niciodata si am zis ca asta poate sa insemne doar doua lucruri - ori coboara, ori se intoarce..Cand am ajuns la baie, am vazut ca burtica mea e evident mai jos si muuult mai plata, semn ca a coborat.


Va pupacesc cu drag!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

MIRELA,niciodata nu te-am simtit asa de faina ,si pozitiva,si plina de energie!.Sa folosesti sanatoasa noul laptop(asta inseamna ca merge bine treaba ,nu-i asa?),bravo pt depasirea propriei conditii si mai ales felicitari pt instituirea noii scheme de tratament,care sunt sigura ca nu va intarzia sa-si arate roadele.Poate cand vii la Roman ,ne vedem si cu bebelushul si-ti predau stafeta
Va doresc sa va iasa tot ce v-ati propus!

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Salutare burtici..suntem aici 2 in 1, doar ca n=am nici o dispozitie sunt ciufutica rau, aseara am fost la eco iar dupa masuratori ne-a iesit termenul 18 mai iar dupa UM era 12 mai si desi maine facem 39 sapt bebe se pare ca vrea sa mai stea, medicul zice ca sigur mai sta cel putin 2 sapt..si ca are 3700g si el foarte senin il facem de 4
Dar faza e ca nu mai pot fetelor, mi s-a intins pielea, ma doare si am o burta rotunda si tuguiata ca toata lumea se uita la mine ca un extraterestru, pe bune ii vad cum se ghiontesc cum se mira, aseara un carefoure am zis ca inebunesc..cred ca nu mai ies afara pana nasc, oricum abia merg, asa ca Titi te inteleg perfect crede-ma, dar totusi la tine chiar nu mai e mult si poate se hotaraste bebe sa vina mai repede

Ne-am apucat si de zugrvit dormitorul asa ca maine avem treaba..

Iertati-ma ca m-am plans atata dar stau cam prost cu moralul iar sotul nu ma ajuta deloc ba din contra

Felicitari mamicilor Anxy, Tomaly si Ella refacere rapida si tare imi doresc un travaliul ca al Ellei, bravo mamica..

Va pup

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor ce se intampla aici??? Sa curga ZENuuulll, nu intram in depresie!
Tigruta mami de cand te intereseaza pe tine gura lumii sloboda? De-as avea eu burtica ta tare mandra as mai fi!
Pe mine m-a enervat vecina.... care m-a intrebat daca nasc in august sau septembrie??!!! Da am trimis-o la origini pe romaneste, avantajele barierei lingvistice!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna seara mamici cu burtici si bebici

Felicitari mamici scumpe Dana, Anca, Ella, sa aveti recuperare rapida, mult laptic si bebici sanatosi si voiosi!

Sa ma plang:
Vreau Zeeeen!!! Ma duc ... de suflet cu starea de kko pe care o am! Da cineva Zen moca? Sa mor de ficat si alta nu aseara, mi-a tras mogaldeata asta o bucata de am crezut ca acolo mi-e finalul, iar in seara asta alta buluceala puternica de am crezut ca iese prin buric si am facut cred ca un atac de panica de am speriat si mai tare bietul sot...am plans cu sughituri si lipsa de aer
Stiu ca e rusine mare ca la 34 de sapt sa ma vait mai rau decat fetele cu sarcina mai avansata, dar frateeee, mi-e greu... si frumos, dar greu.

Poate mi se trage si de la o discutie avuta cu 2 mamici acum 2 seri la ziua nepotului legat de nastere, nu stiu. Am primit atatea informatii incat dupa ce am ajuns acasa am dat-o intr-un plans nemaintalnit la mine. Nu-mi sta in fire atata plans...

Virgi, Ioana nu deranjati deloc cu abdomenele voastre plate si cu corpul vostru slim si cu frumusetea pe care o emanati in jur , din contra, ambitionati si incarcati pozitiv. Bravo voua As da si eu culoarea ochilor pe un corp asa

Va citesc permanent, dar nu simt nevoia decat sa ma vait si automat va transmit stari aiurea, asa ca... mai bine doar citesc pana imi revin.

Va pup si scot majoretele pentru urmatorul bebic surpriza din weekendul acesta pana la cele 2 cezariene de luni!


Deea 34+ cu fara nume

Mergi la inceput