Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Felicitari noilor mamici si pitici!
Apropo,fetele,cine este Toma_lly pe care o felicitati? Poate nu am inteles eu bine dar in postul lui asparagus se preciza anul 2007?? Fetele, ia uitati ce am gasit eu la "Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Deea, mai e putin, si eu simt la fel ca e din ce in ce mai greu cu burtoiul mare care tot creste (ieri la eco cica ar avea cca 2,9 kg). Sint tare curioasa care e senzatia dupa ce scapi de burta,poate fetele care tocmai au nascut ne pot spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Mda, vad ca pe toate burticile ne-au apucat plangerile, asa ca incerc sa nu insist prea mult si eu cu asta. Ieri am facut destul de multe chestii, intre care am reusit intr-un final sa ajung la prima ora de gimnastica prenatala, lucru de care sunt foarte mandra. Sa ma tina tot asa! In plus am tot condus prin oras, la finalul zilei facusem fix 54km in cursul zilei de ieri. Sunt incantata si de treaba asta mai ales ca eu cam evitam sa ies cu masina de frica locurilor de parcare(dar ieri am gasit locuri foarte bine si am fost mega incantata). Totusi se pare ca trebuie sa incetinesc ritmul si sa mai stau intinsa in pat si pe parcursul zilei, ca eu la orizontala doar noaptea stateam. Acum se pare ca nu mai merge, ieri am avut ceva contractii si sunt sigura de la atata stat in fund, condus si aplecat dupa diverse chestii. M-am odihnit bine azi-noapte, plus am rezolvat cumva cu serviciu si n-o sa ma mai duc la program, deci putem considera ca-s in concediu desi sa zicem ca mai am de rezolvat cate una-alta dar faptul ca nu mai am presiunea aia a obligativitatii m-a relaxat mult. Abia astept sa vina Mihaita si sa mergem linistiti la plimbarica!

Felicitari Ella! Bun venit bebe Matteo! Chiar ca usor tare ai mai nascut! Eu n-as vrea nici asa usor ca intr-o ora nu sunt sigura ca ajung la spital, poate doar daca ma apuca noaptea. Plus ca poate nu ma prind ca nasc daca e chiar asa usor. Eh, nu-mi fac iluzii ca ar putea fi chiar asa la mine mai ales ca-i prima sarcina.

Virgi si Ionelu fotomodelele! Nu as putea sa ma supar pe voi ca sunteti asa frumoase si suple. Pe mine cel putin nu m-ar incanta cu nimic sa fiti voi grasane, as prefera doar sa fiu si eu pe langa voi supla. La mine regretul asta e si din cauza ca eram supla, dar asa in timp, de pe la 25 ani am inceput sa tot pun pe mine. Si vreau sa fiu din nou fotomodela, poate ma inspir de la voi.

Anitta in ultima vreme n-am mai dormit cu perna miraculoasa pentru ca am fost cu mutatul si perna inca n-am adus-o in casa noua. Dar vad ca dorm bine si fara ea acum. Din ce descrii tu acolo ce ti-ai facut din pilota e cam cum functioneaza si perna asta, deci te cred ca dormi foarte bine asa. Perna asta a mea e buna, insa nu e chiar indispensabila sau de neinlocuit cu o pilota facuta sul. Acum nici sa zic ca am luat-o degeaba nu-mi vine, desi cum ziceam, se poate inlocui si cu altceva mai ieftin.

Mirela tare mult ma bucur ca ai primit tratamentul si informatiile de care ai nevoie ca sa planificati venirea micutului. Sunt convinsa ca tot efortul va da roade si ca ne vei anunta curand ca e pe drum. Iti dai seama ca nu scapi de noi atunci ca o sa intram peste odiseea voastra sa-ti facem galerie. Abia astept!

Deci se pare ca un somn bun si odihnitor(chiar si cu 2 treziri la baie si durere de spate) creste mult tonusul psihic. Ca sa nu mai vorbim ca e sambata si suntem impreuna acasa.

Pup fetele mari si mici si baieteii!

Andreea, 33+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

buna dimineata burtici,mamici si pitici!!!

...si "LA MULTI ANI TATICILOR!"
SA AVETI O ZI FRUMOASA,FARA CONTRACTII,COLICI SAU ALTE PROBLEME!



andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Fetelor cred ca mi sa fisurat membranele. Nu stiu sigur ca la Edi cand mi sa rupt apa a curs o gramada de lichid, acum a curs putin , putin. Dar burta imi este tare si ma doare spatele jos. Cred ca inseamna ca nasc. Voi ce spuneti? Eu cred ca mai astept putin si pe urma ma duc la doctor.
Daca nasc azi e interesant, exact de ziua barbatului.


Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Hai Titi!!!
Stie bebe cand trebuie sa vina, e deja barbatel .


Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Da, Titi, eu cred ca nasti! Yupyyyyyyyy! Iti tin pumnii sa mearga repede... sa iasa repede bebe!
Asteptam vesti de la tine!
Cred ca ai putea sa-ti suni medicul sa-l intrebi dc tb sa te duci la spital.
Te pup!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:


Hai Titi! Hai bebe Robert Aaron!


Deea 34+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

SA DEA DUMNEZEU SA FIE BINE TITI!!!!
NASTERE USOARA !!! HAI TITI! HAI BEBE!

andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Hai Titiiiiiiiii, hai bebeeeee!

Cantitatea de lichid nu trebuie neaparat sa fie mare, si eu zic ca vine bebe clar! Doamne ajuta!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Hai Titisoor!!! Ce-ti spuneam eu ieri..??



36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput