Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna ziua fete dragi!dupa cum ati aflat azi dimineata a sosit Matteo.pe la 1 azi noapte am avut o contractie puternica,apoi dureri de burta, credeam ca e vreo indigestie.in schimb era Matteo care vroia sa, , sparga burta cum zice Alex,,La 2,30 am ajuns l a spital si la 3,21 an nascut.A sosit cu o fomeeeee de la un moment dat sugea paturica. Acum doarme si eu imi fac de cap. As vrea sa plec acasa dar....deja ma plimb pe aici, il schimb eu,am energie nu gluma.
va pupam pe toate si va multumesc ptr.vb frumoase!
Bafta urmatoarelor pe lista,sa aveti parte de nastere ca a mea!Q

Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Alina am pus eu o lista cu bagajul pentru spital, parca e in capitolul trecut.

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Alinetis, nasc la privat, dar si acolo trebuie cele doua, pentru ca se face o reducere. Chiar azi am sunat-o pe Ionelu sa o intreb exact ce ne trebuie acolo. Tot de la ea stiam ca e valabila o luna cea de la serviciu, dar daca e 3 luni cu atat mai bine!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ella, daca mai intri sa ne spui si noua reteta nasterii in max 2 ore, ce-ai mancat, baut, facut ??? Ca suntem pe aici o trupa de fricoase, deja abia mai scriem pe forum din tufisul de morcovi!!!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Offffffff, Titi, ai atata dreptate cu spaga! Nu dezvolt acum, dar stiu si eu atatea povesti cu oameni nebagati in seama pentru ca nu au cotizat.
Mai exista si personal dragut la stat, dar sunt din ce in ce mai putini. :(

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_gd

Ella, daca mai intri sa ne spui si noua reteta nasterii in max 2 ore, ce-ai mancat, baut, facut ??? Ca suntem pe aici o trupa de fricoase, deja abia mai scriem pe forum din tufisul de morcovi!!!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+



Esti mortala!!!

Ella ma bucur mult pentru voi!!! Ce haios, auzi sa suga paturica!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Wow ce de bebei la noi!!!!!

Diana, Anxy, Ella felicitari pentru bebeii grasunei si recuperare cat mai usoara si rapida! Vad ca curge cu nasteri naturale

Andra apropos de actele pt Regina Maria cica trebuie asa : adeverinta de salariat (valabila 3 luni ca o am deja), bilet trimitere de la medicul de familie (valabil 1 luna, medicul meu de familie e cumnata si mi-a zis ca o luna), certificat de casatorie in original, buletin (sau ale amandorura). Eu mai iau si dosarul de analize si contractul cu ei (sunt mai precauta de felul meu, dar mi s-au intamplat diverse si prefer sa suflu in iaurt).

Noi suntem cu tot felul de belele, a murit bunica sotului, actele cu vanzarea casei se tot amana, sper sa nu se suprapuna cu bebe si alergaturi si chestii.

Eu zilele trecute am fost atat de deprimata ca nu mai pot sa ma misc, si am atata energie interioara dar fizicul nu ma ajuta, si m-am ingrasat si picioarele s-au umflat si uite asa am tinut-o tot intr-un plans. Acum sunt mai bine un pic desi tot plictisita maxim, nu pot sa stau degeaba. Si e foarte cald Bebe e foarte agitat, parca nici el nu mai are rabdare si nu mai poate de cald saracul.

Macar contractii n-am, dar chiar deloc. Nu stiu daca s-o mosteni dar nici mama n-a avut pana in momentul nasterii. Parca as vrea si eu naturala .....dar sa vedem.

Corina 36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

ramona pai asta era, e bebe mai micut, si daca spui la e cu 1-2 saptamani mai mic atunci data nasterii e cu 1-2 saptamani mai tarziu decat cea calculata in functie de ultima menstra.... cel putin eu asa am inteles... eu conform menstrei ar fi trebuit sa nasc p 12 iunie, dar bebe fiind mincut, dr mi-a spus ca acum data nasterii va fi pe 16 iunie ... asa ca stai linistita... ca sa nu mai spun ca baietii asa sunt ei mai lenesi
cat despre acte, da si mie la sanador mi-a cerut trimitere de la medicul de familie care stiu ca orice trimitere de la el tine o luna, nu mai mult.... si e pt reducerea de la stat de 31 mil ceea ce face ca o nastere naturala sa ajunga la 16 mil, o suma zic eu rezonabila tinand cont ca nu dai deloc spaga si ai si conditii de spital normal...
bine ca eu o sa fac cezariana si o sa platesc mai mult, dar asta-i alta poveste
gabita si eu am tot 160 si

Anca 33+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 6+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

si am apasat pe trimitere fara sa vreau ... vroiam sa spun ca si eu is mare pentru inaltimea mea, acu 2 saptamni aveam 72 kg

Anca 33+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 6+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Corina, chiar ma gandeam azi la tine, ma bucur ca ai scris!
Imi pare tare rau pt bunicuta sotului :(
Multumesc pentru detalii! Imi pare rau ca nu te simti bine, dar asa e spre sfarsitul sarcinii, ce sa facem? Ce bine ar fi daca ai putea naste natural!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput