Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Ella 81 Felicitarii. Bine ai venit Mateo. Sa ai o viata plina de fericire si bucurii.

Fetelor eu azi sunt deprimata rau, ieri a fost cum a fost dar parca azi e mai rau. Plang in continuu si ma gandesc ca de ce nu vrea bebe sa vina. Oare ce am gresit , ce am facut ce nu trebuia de nu vine bebe. Stiu ca nu e bine, dar nu ma pot abtine. Imi este foarte frica. Imi e frica ca el sa nu cumva sa pateasca ceva si imi e frica de cezariana. Imi e frica de recuperare si sincera sa fiu fetelor nici nu sunt pregatita financiar de o cezariana. Stiu ca suna rau dar nu m-am pregatit si nici nu prea am de unde. Scuzati fetelor ca imi plang de mila, stiu ca toata lumea sa saturat, dar acum cred ca am ajns la capatul rabdarii.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

O SA FIE BINE TITI.BAIETEII VIN MAI GREU PE LUME,PUR SI SIMPLU E MAI BINE ACOLO.TOTUL O SA FIE BINE,TRAGE SI EL DE TIMP.II PLACE IN BURTICA LU MAMI SI CU ASTA BASTA.INCEARCA SA TE ODIHNESTI,IN CURAND O SA AI IN BRATE O MINUNE MICA.O SA AI UN BAIETEL FRUMOS SI SANATOS!!!!CURAJ MAMI!

andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Felicitari Ella! Bine ai venit bebe Matteo!
Wow! ce nastere rapida!! Cred ca asta e idealul pt noi toate!!

Titi, eu cred ca minunea se va intampla zilele astea! Sigur bebe va veni cand simte el ca e pregatit! Parca vad ca o sa fie si la tine un travaliu scurt! Mai e putin pana la marea intalnire!

36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Chiar ma intrebam,azi ce surprize avem...
ELLA,FELICITARI MAMI,REFACERE RAPIDA SI SA-TI TRAIASCA PRINTZISHORII!
BEBE MATTEO,BUN VENIT PE LUME!O VIATA FRUMOASA SI PLINA DE BUCURII!
ANITTO,Ioana a mancat niste pui la gratar aseara,dar si mai multe dulciuri pe timpul zilei(o bomboana,2-3 patratele de ciocolata,o inghetata),iar ea e f sensibila la capitolul burtik.Ori a imprumutat prin simpatie ceva gaze de la fratsu..Ai grija de tine pe unde te duci!
AEVER,ALBINUTA,YLARI,ELENA, si ZEN fetele!
IONELU,pai daca mai pun si eu poze la o saptamana dupa nastere,ne dau fetele afara din odisee.Eu am mai multa grasimica atarnanda pe burta,dar in rest is manechin,s-o dus edeme,betele si scobitorile sunt la locul lor(mainile si picioarele)si am niste tzitzi,duble cat le aveam inainte...ma tot intreaba sotzul cate zile de repaus sexual mai avem?.Si eu mai am 5,5 kg cu plus ,iar pe tine nu cred ca s-a suparat nimeni...E ca si cum m-as supara eu ca DEEA are ochii aceia superbi!Ca poti sa zici tu ce vrei cu sportu si inotu,daca nu te ajuta un pic genetica e mult si greu de lucru.Noua asa ni-i felul!Ne-or ierta fetele,mai ales ca lor acu numa de asta nu le arde...

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Felicitari Ella, asta da surpriza fulger!!! Bine ai venit bebe Matteo!
Eu modificam titlul pe aici, ma gandeam cum sa fac, pe cine sa trec, ca e limitat numarul de caractere si uite surpriza minunata!
Titi nu dispera, o sa vina bebe! Daca nu nasti la privat, nu e neaparat sa dai bani la medici, of ce ma supara chestiile astea, conditionarea calitatii actului medical. Eu aici nu o sa dau spaga la doctorul care o sa ma asiste sau altor persoane. Dar trebuie sa ma mai interesez, si nu stiu unde, ca nu vorbesc limba lor incalcita decat putin si nici nu cunosc aproape pe nimeni.
Am si eu cartea, numai ca e in Romania!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Ce surpizaaa!!!poi ieri parca te-ai dus in parc ptr ultimele poze cu burtik:)) Felicitariii si bine ai venit Bebe Mateo!!!!
Anitta eu rezist! am luat de la elishor metoda cu perna sub fund sa se mai ridice tudorica.Azi noapte am avut niste dureri de spate ca la menstra dar na..cica e normal ca asta mic coboara.de acu mai sunt 2 zile.Nu imi e frica..cine stie cum oi fi dumnik
acu is zenoasa tare:))))Vacanta placuta la munte ca eu ma cracanez de cald in oras:))
Ramonici nu ai gresit cu nimik!!! o sa nasti ai sa vezi!!!nu o sa ajungi la cezariana.

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 4 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Virgi ti-am trimis un PM

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 4 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Buna fetelor
Mateo, bine ai venit in lumea asta colorata! Ellait, felicitari pt bebelusul perfect!
Fetelor de data asta, cand am citit mesajul, aveam o masca pe baza de peeling pe fata cand am citit mesajul si va dati seama cum s-a facut.
Albinuta , eu am programul asta al tau de o saptamana. Stau si cu perna sub fund de frica sa nu iasa mai devreme. Si nebuna mea zici ca nu mai are rabdare sa iasa la cum imi muta burta din loc. Sunt tare curioasa cum o fi cand iese ca in burtica e tare vijelioasa. Simt ca e asa puternica si mare si mi-e din ce in ce mai greu sa o car si sa ma intorc de pe-o parte pe alta. Asta iau si eu pt a o mai tine la caldurica: Uscosin, Utrogestan si Nospa. Si aseara cand am pus ovulul am simtit ceva care apasa greu si cred ca era minunea mea. Merg azi la control. Oare mi s-a deschis colul? Am inteles ca nu sunt simptome specifice.
Titi , te inteleg perfect. Eu m-am agitat f tare ca mi-e teama sa nu apara prea devreme bebita si sa nu mi se mai poata face cezariana si poate o gasesc plecata cine stie pe unde pe dr si nasc cu te miri cine si tot asa... Dar trebuie sa avem incredere in Dumnezeu si sa nu disperam. Uneori putem arunca cu banii in stanga si-n dreapta ca tot apar probleme si alteori fara nici o atentie primesti tratamentul adecvat si lucrurile merg o.k. Si mie mi se pare f aiurea sistemul nostru de sanatate. Am mai discutat noi despre asta. Imi e si rusine si sila sa dau spaga. Tare sunt curioasa cum o sa ma comport cu asistentele si tare imi e sa nu ma iau la harta cu ele.

Alina cu bebelusa 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Felicitari Ella!!!
Bine ai venit bebe Matteo!

Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

in sfarsit o zi mai putin calduroasa, cel putin asa am simtit- pana la ora asta
initil vroiam sa va scriu un mesaj lung si revoltator desre faptul ca biserica ne considera spurcate...dar aveam un limbaj nu tocmai elevat si nu se incadra in peisaj cu asa vesti frumoase despre noii prunci
felicitari anxy, ella si toma_lly sa va traiasca copiii, sa creasca mari si sanatosi !!!!!
tzuky sper sa vina lapticu repede, si eu citisem ca multe lichide ar ajuta
ramona (titi), bebe Robert o sa vina zilele astea, nu te ingrijora, poate, nu stiu, ai avut ovulatia mai tarziu... zic si eu ( asta e singura explicatie care o gasesc in cazul meu fiindca bebelusul e mi mic cu o saptamana)... sau pur si simplu bebeluslui Robert ii place la mami in burtica caci pana la urma nicaieri nu-i asa bine ca acolo , o sa fie bine
mai aveti un pic de rabdare, fetelor care sunteti in 39+...eva, clara, felicity, enona.. si scot si niste motate
noi suntem bine doar ca durerile dintre picioare sunt din ce in ce mai dese, daca pana acum aveam doar noaptea, mai nou le am si ziua si nu-s doar intepaturi, e o duere continua... azi noapte ma tineam de toti peretii pana la baie
am reusit si eu sa spal tot pt bebe, mai aveam cearsafuri, protecti, aparatori o paturica, un saculet si un prosop... dar inca mai am de calcat asa ca va las


Anca 33+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 6+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput