Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Albinutzo cum sa te lasam mamicitzo in butoi??? Albinutele stau in borcanele de miere, nu prin butoaie! hai ca nu e asa mult pana pe 11, stai si tu cumintica si baga cocteilul prescris.
Eu incerc - vorba unei colege de la odiseea Evei - sa ma tin bine de marginea prapastiei ptr ca parca ma simt din ce in ce mai obosita, fara chef, apatica, de dimineata nu puteam sa respir mi s-a infundat nasul ca dormim noaptea cu geamul larg deschis de vreo doua nopti... Acum stau in pat cu Eva langa mine (i-am facut un sandvich cald) se uita la clopotica si eu cucai langa ea. Mi-am pus apa de mare in nas si am luat si fierul, parca nu mai sunt asa varza, dar nici prea ok.
Acum ca m-am vaitat, sa va zic si mai de bine, astept sotul sa ajunga acs si mergem sa luam ptr bb necesarele de la farmacie. Am garla de puncte pe un card de fidelitate si sper sa nu dam bani pe ele, sa ajunga punctele. Deh mai facem si noi economie.
Pup fetele scumpe, burtici, mamici, bebelaci, etc pup pe toata lumea!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor sarumana de cafea .

Imi pare tare rau ca aveti contractii, insa daca o tineti pe medicatie sigur mai trec. ZEN dragelor daca doriti va dau de la mineeee
Puiul meu doarme acum asa ca am si eu putin timp. Noi am fost cumintei azi noapte insa de la 6 la 9 dim am plans tareee mult.

O sa beau si eu de acum mai putin ceai de lactatie, na mi a fost frica ca nu o sa am lapte si am baut nu m am jucat. :)))

Eu ma mulg cam o data pe zi, cand simt ca am sanii f tari si durerosi, sper sa nu mi stric ritmul.

Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Felicitari Anxy! Bun venit micuta Sophie!

Ma gandesc ca era frumos sa scriem si in titlul capitolului felicitarile pentru Anxy ca nu cred ca se supara Diana sa imparta capitolul.

Eu n-as mai zice nimic, sunt cam fara chef, un pic deprimata de prea multa treaba care clar n-o sa se termine pana nasc, dupa cum se prezinta lucrurile chiar si in zilele alea cand nasc va trebui sa ma ocup si de alte lucruri. Cam ca Virgi, asa. Ma tot gandesc ca e din ce in ce mai putin si faptul ca sunt bebelusi veniti deja si multi altii pe drum imi accentueaza sentimentul ca mai e foarte putin, desi n-am voie sa nasc in urmatoarele 4 saptamani. Ma simt obosita, obosesc si stand pe scaun, ma strang chiar si sandalele care inainte imi erau prea largi...Distractiv, n-am ce zice.
Sunt tare buimaca si parca trec din ce in ce mai multe lucruri pe langa mine fara ca eu sa le remarc sau sa le pot procesa cum trebuie. Si din seria asta ma enerveaza si ca nu mai pot fi atenta la ce spuneti voi. M-am mai plans eu de lipsa de concentrare pana acum, dar chiar in halul asta nu eram. Si incep sa ma simt pe dinafara subiectelor, nu pentru ca nu m-ar interesa subiectele sau experientele voastre, ci pur si simplu pentru ca nu ma mai pot concentra. Mi s-a blocat creieru. O fi si pentru ca in rest am multe pe cap si probabil farama de atentie si de memorie ce mi-a mai ramas se concentreaza pe alea. Oricum ma deprima ca nu pot vorbi mai mult cu voi, ca nu tin minte ce scrieti nici cat sa apuc sa va raspund si am o stare proasta pe ansamblu. Atat am retinut ca nu-s singura cu stari de-astea.

Voi sa aveti o zi buna si vesela, nu va afundati ca mine in diverse butoaie sau prapastii. O sa incerc si eu sa ies la suprafata ca tare ar fi pacat sa ne inecam acum la mal. Virgi baga Zen cat cuprinde!

Andreea, 33+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Ylari, multumesc pt vorbele frumoase! Trebuie sa umblu la borcanul cu miere, nu?
Cosmetice mai ieftine si medicamente am comandat online de le Farmacia Tei. E bine daca ai puncte si poti sa le folosesti..mai scutim niste banuti. Si mie imi ridica sotul azi o comanda de vreo 200 ron..deci.stiu cum e.
Cumparaturile le-am terminat, insa bagajul pt spital tot nu m-am invrednicit sa-l termin. Azi o sa zac pe canapea la Anatomia lui Grey..si o sa ma apuc de cartulia de care ne-a zis Andra ieri. Am cumparat-o cu revista.

Am uitat sa va spun ca ieri la testul non stress bebelanul a fost atat de activ.. incat ma dureau coastele dupa 20 min de stat acolo. Nu cred ca i-a placut deloc sa aiba centurile alea pe burta, pt ca a lovit incontinuu in dopplere. Din cate am inteles era nevoie doar de doua masuratori ale pulsului peste 170 in faza de activitate in cele 20 min ca sa treaca testul..si noi am avut vreo 6. Eu ma mir pt ca el nu e ff agitat de regula, chiar uneori va si intrebam cat de mult se misca ai vostri.
Se pare ca ieri ne-a dovedit contrariul.



36+ cu Rares-Iustin
AMR 2 saptamani !

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Neatza la mamicutzele proaspete si in devenire!
Miha, felicitari pentru fetita ta! Ai o mica vedeta in casa, ce mai.

Ioana, in legatura cu ceaiul de alaptat...eu il beam pe post de apa, hihi. Mi-a zis dr cand am nascut sa beau 3 litri de apa pe zi . Faceam cate 2 litri deodata (ceai pt alaptat de la Fares), doar ca nu-l faceam asa de concentrat cum scria pe cutie, il facam mai diluat putin ca sa fie baubil, si a fost totul ok. laptic am avut din belsug pana la 11 luni cand a renuntat singurel la tzitzi.
Cred si eu ca te indragostesti de Cristian pe zi ce trece, hihi. Mai pune si tu niste poze cu puiul tau! Ca in perioada asta se schimba de la o zi la alta.

Anxy, felicitari, mami pentru bebelina ta minunata si pentru nasterea perfecta! Sa va bucurati una de alta !

Dana, ma bucur ca ai ajuns acasa! Lasa stresul deoparte, face rau la laptic...Mananca bine si bea multe lichide. Icterul daca este va trece de la sine, nu trebuie sa faci tu nimic. David a fost galben vreo 2 saptamani dupa nastere, a stat o noapte la spital la raze, dar tot a fost galben dupa aia. Trece treptat si de la sine, nu te stresa. Concentreaza-te pe laptic .

Am gasit si eu ieri la un chiosc de ziare cartea lui Harvey Karp, multumesc mult pentru sugestie!
Va pupacesc si sa aveti o zi frumoasa si calmaaaaa!

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 30+ cu
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!
Fetelor va dau eu ZENNNN, am cat cuprinde, numai ca pic de somn, ca e un nor mare si negru care graviteaza pe aici, mai si ploua cate un pic, tocmai astazi cand trebuie sa merg pana la posta.
Eu am contractii doar nedureroase, dar chiar si asa nu ma las, imi vad de treburile casnice, fac plimbari, ca am sesizat ca e mai rau cand zac pe canapea, asa ca daca nu aveti contraindicatii, nu stati (a se vedea fetele care merg inca la serviciu la 39+... bebeii nu au nici un gand sa scoata nasucul in lume).
Eva .
Tzuky... capul sus, mergi inainte!
Virgi vad ca esti calare pe situatie serios, ne descretesti si fruntile la ceaiul de dimineata!
Ionelu sa stii ca intentionez sa te copiez... ma gandesc ca si eu am burtica mica, cu lichid putin si poate nu o sa-mi atarne prea tare. Un brau ceva o sa-mi iau si ma gandeam si sa fac un vacuum ceva dupa... ca sincer as fi tare caraghioasa slaba si cu burta atarnanda. Sa ramana doar tzatzili maaariiii atat. Ce vise pe mine!
burticile, bebeii si mamicile!
PS: ma bag sa mai modific una alta... sa vad de-mi iese cu schimbatul titlului, ca asta n-am incercat-o pana acum.

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

S-a mai nasut un fluturas!!!!!!!!!!Mesaj de la Ella81it
Azi dimineata a sosit Matteo, are 3240 gr si 47 cm, e perfect, are mama 2 printisori, va pupam!

Bine ai venit bebe Matteo, sa ai parte de tot ce e frumos in viata!

Stati ca mi-a raspuns la mesaj, scrie asa:
Am nascut natural, pe la 1.10 noaptea am avut o contractie si apoi dureri de burta, credeam ca sunt de la niste prajituri, la 2.30 eram in spital, la 3.21 imi tineam baiatul in brate, va pup pe toate!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Wooow! Felicitari, Ella! Ce travaliu scurt, e absolut incurajator!
Titi, ce mai faci, cum mai esti azi?
Aever, am tot uitat sa te intreb, cum iti mai e cu perna aia faina, e utila? Eu folosesc o pilota impaturita putin pe lung, o pun sub cap, sub burta si intre picioare. E foarte molcuta, prietenoasa. Si eu sunt cam defazata si uituca. Daca vrei sa raspunzi mai mult fetelor, deschide doua ferestre diferite. Dintr-una citesti, intr-una scrii, asa nu vei rata ce vrei sa scrii.
Virgi, ce-o patit Ioana? a mancat ceva aiurea?
Onutza, esti ok? Mai rezisti?

Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

S-a mai nasut un fluturas!!!!!!!!!!Mesaj de la Ella81it
Azi dimineata a sosit Matteo, are 3240 gr si 47 cm, e perfect, are mama 2 printisori, va pupam!

Bine ai venit bebe Matteo, sa ai parte de tot ce e frumos in viata!

Stati ca mi-a raspuns la mesaj, scrie asa:
Am nascut natural, pe la 1.10 noaptea am avut o contractie si apoi dureri de burta, credeam ca sunt de la niste prajituri, la 2.30 eram in spital, la 3.21 imi tineam baiatul in brate, va pup pe toate!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+


Bun venit, Matteo, dragule, sa fii iubit, sa fii fericit si sanatos, sa te faci mare si sa ii faci fericiti pe parintii tai!!!
Wow ce rapid s-a miscat Ella!!! Recuperare usoasa, mami!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Bun venit Mateo si Sophie!!!!
Felicitari ella si anxy!
Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi!!!

andreea 23+ ?????? ???????

Mergi la inceput