Fluturasi de martie-aprilie 2011 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Strumph,ce se intampla in august,concediu? spor la dieta.si eu ar trebui sa dau jos vre-o 2 kg dar nu-mi vine..

Roxy ,ce fain ca ati fost la gratare,vreau si eu dar nu am cum nu e sotul acasa.Acum sunt la bunici cand ajung acasa o sa ma uit si la poze sa-ti vad printesa tunsulici
Spiridusa ,ce vorbaret este Cristi,felicitari si spor la bb2
Ally ,super ca vine mama ta la tine,o sa ai ajutor.
yvy, multa sanatate Larisei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

spiridusha, spor la treaba Te asteptam in cateva sapt cu vestile bune

millie, lasa ca ai toata vara la dispozitie pt gratarit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bine v-am gasit!

Sa rad?Sa plang? Bine....am sa ZIMBESC, nu va pot spune cat de rau imi pare ca zboara timpul...dar cand ma gandesc si vad cum zburda fluturasii, imi trece orice urma de regret... Ce sa fac?Daca tanjesc dupa perioada care tocmai am lasat-o in urma nu am de cat de pun ''planul la bataie'' si sa o luam de la capat cu bb2nu?! Ioana trebuie sa mearga inainte, sa creasca...sa ZIMBEASCA...

Multumesc dragi mamici ptr toata aceasta perioada, ...multumirii mii!
madutzaMultumim ptr casuta!

In alta ordine de idei, in weekend ne-am ''destrabalat'' ...a fost un botez f frumos organizat, micuta Teodora Maria a fost un zambet toata... ne-am simtit cu totii minunat...
strumphymultumesc ptr urari!Mereu ....sus...tot mi sus!Aaaaaaaa Piscotel e demential....
roxymicuta cheliuta, e scumpa rau, vb ta..parca si mai si...ii ies ochii in evidenta....dar in ciuda a tot....nu as indrazni sa o tund pe I eu nu vreau...Tu esti bela rau...ce sa mai?!...Doua gagici brici!
yvyanasanatate puicutei, ...sa scapati de febra repede repejor...
ailedce faci mami?cum te simti? Ma intrebai de hainutele finutei...in jur de 300ron, plus-minus 20ronVremea a fost mult mai generoasa decat ne-am asteptat...dar ne-am adaptat, a fost ok....chiar daca hainuta peste nu a mai fost necesara....

Va pup pe toate....cum pot revin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, sa-ti traiasca finuta ! ioana ce a facut in timpul botezului? Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Yvyana Multumesc pentru raspuns...am sa ma uit pe carnet cand ajung in Bucuresti...sa vad si eu cu vaccinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catank, sa-ti traiasca finuta ! ioana ce a facut in timpul botezului? Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Multumim!
Fireste ca I ne-a insotit toata perioada, mai putin in momentul botezului, asa cum aminteai... Ne-a insotit o nepotica frumusica si isteata foc (16 ani)...I-am dat titi,apoi le-am trimis la plimbare ...pe la umbra ... A stat cumintica, nu a marait nu nimic...tot rasfoia o carticica cu fructe si legume...O incerca din cand in cand nepotica cu biscuite, mar, apa...nimic a nu poftit
Cand m-a vazut....uhhhhhhhhh era in extaz...sa sara din carut nu alta... eu si mai si... Dupa, ...a papat in scaunul de masina un sote de legume, apoi titi si nani pana am ajuns undeva la un han din poiana cu meri....dupa pucioasa inca 30 km parca...spre sinaia...Superba locatie...A dormit tot traseul....si ajunsi acolo...inca o ora...Numai bine cand a inceput petrecerea
Au avut si terasa in aer liber...numai bine ptr copii...
La orele 22.00 ne-am retras...a a dormit instant cum am asezat-o in scaun....apoi acasa ajunsi pe la 23.30...am lasat-o in dres si bluzita care era pe ea deja si nani instant dupa titi pana la 7 dimineata
Am luat si nepotica ptr ca noi ptr a nu o mai agita pe I pe perioada botezului...am gresit in noiembrie la gemeni, ...acum stiiam ce am de facut Apropos...pe 22 iulie mergem vilcea ptr mot-turta a gemenasilor, apoi pe 23 pana pe 3 august la eforie...Ahhhhhh apa, soare...

mikiimi place la maxim subiectul pe care l-ai deschis cu privire la ceea ce alegem ptr copilasii nostrii,legat de educatie...gradi...etc

Eu deja mi-am ''intins antenele''...cu siguranta va fi in tgv, dar sa vedem ...stat-privat..prea multe optiuni aici nu sunt, ....dar cu siguranta imi doresc sa ne fie tuturor bine!

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Nu era secret, ...Ancuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Aaaaaaaa eu am astazi 3 oameni la lucrusarbatorim 1 mai muncitoresc.....si sunt si aici prezenta....poate nu apreciati, aveti grija

Ieri i-am facut baita finutei si dupa m-am apucat de gatit...asa ca azi mai usor asa...doar servesc si vase dupa

Aaaa si inca ceva doream sa va intreb...ochiul finutei mici, ii curge de doau saptamani, i-a recomandat dr ceva picaturi dar nu a scapat nici acum...ce e de facut oare? nici cu laptic de la mamica nu a ajutat-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki

http://forum.7p.ro/Sistemul-Waldorf-o-optiune-buna-sau-nu.aspx?g=posts&t=4762

Ce parere ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

cred ca sistemul waldorf este util probabil in gradinita si in ciclul primar insa apoi eu as inclina catre un sistem clasic, cu notare.

notele sunt importante. si competitia intre elevi e si aceea importanta. NU suntem toti la fel si NU este bine sa se gandeasca un copil ca indiferent de efort e in aceeasi oala cu oricine altcineva. Cum se va pregati pentru competitia reala din viata...nu stiu cum sa spun. Nu exista sefi care sa acorde mariri de salariu in sistem Waldorf, you know? :D Si nici interviuri de munca pe acelasi principiu.

Mergi la inceput