Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Multumim de urari, noi suntem mai bine, dar a racit tati, un lant al slabiciunilor la noi in casa, mai spre seara il sarbatorim pe Vlad cu o iesire la terasa, sper sa fie si cuminte.

Lexi, eu tocmai ma gandeam ca pot sa mananc si eu mai diversificat acum ca avem trei luni, dar dupa povestile voastre se pare ca nu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si Mihai sufera de caldura. S-a umplut tot de bubite.

Georgia eu zic ca daca nu-ti raspunde nimeni la intrebari e pentru ca fie nu stim, fie am uitat, nu e cazul sa te superi. Uite si eu te-am intrebat de 2 ori cum e bebitza cu ochiul si zau ca nu am vazut sa-mi raspunzi, dar inteleg si nu e nicio suparare. Si celelalte fete suparate, nu tineti supararea si nu va mai enervati atata, ca numa voua va faceti rau si nu are rost sa va consumati energia pentru atata lucru. Eu cred ca orice suparare are niste consecinte, chiar de nu se vad la nceput si cand apar, nu facem legatura intre ele si supararile din trecut. Aveti grija de voi, ca acum cineva chiar are nevoie de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Vaiii dar e chiar urat sa te superi pe cine? pe un utilizator Dc? cand nici macar nu-i vezi fata ,eu uneori nici nu scriu ca sa-mi raspundeti scriu ca sa ma descarc ,uneori scriu nimicuri ,sau cum zicea faith si de cate ori face keke bebe ca stiu ca ma cititi(faith fara suparare ,nu fac nici o aluzie,is sincera doar) mie imi esti draga in continuare chiar daca o dadusi de gard


Uite linkul cu scutecul l-am postat ca sa aveti idee ,nu ca sa primesc vreun raspuns,marysa ideea e ca atunci cand ai un copil colicos sa nu-l mai dai peste cap ca sa-i schimbi scutecul ci sa-l rostogolesti putin intr-o parte ,am inceput si eu practica pe Rafael si sa sti ca scoate si gaze in timp ce-i schimb pampersul asa.


Fetelor ce sa fac as pleca la pescuit pe la 17 dar ce ma fac cu tantarii ca pe balta siguri sunt tantari,am vrea sa facem si-un gratar ,daca stau pe langa el poate or sta departe tantarii de la fum,aaa ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Anda al meu cand da besini tipa in somn le da si adoarme la loc.

Raluk ai vazut ca n-are nimic fata? Incearca sa anticipezi ce sunete ar putea s-o deranjeze si s-o protejezi de ex eu cand ies in curte ,am o catelusa si cand o vad ca se repede la poarte imi dau seama ca o sa latre si ii pun mana la urechi lui Rafael si apoi cert cateaua si pleaca in spatele casei.


In bucatarie ,umblu foarte usor cu vasele ca fac zgomot rau alea,incerc sa nu uit usa de la frigider deschisa ca tiuie rau,scot soneria din prza cand cobor cu el la parter si multe altele .


Suzik ce pompa ai tu? Cum se decongeleaza laptele si cat timp sta la congelator? Cu ce scri data pe pungi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Avent manuala, scriu cu pixul data pe pungi si am decongelat o singura data un borcanas de la nuk (prima data am congelat in recipiente), dar se decongeleaza in apa calda sau in incalzitor de biberoane.
Incearca sa-l obisnuiesti cu zgomotele ca va fi crunt mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

LA MULTI ANI TUTUROR BULGARASILOR CE AU SARBATORIT LUNITE ZILELE ASTEA DE CAND NU AM MAI REUSIT EU SA SCRIU PE AICI!!
FELICITARI TUTUROR CELOR CARE S-AU CRESTINAT. AM VAZUT POZE PE FB, F FRUMOSI TOTI
MARYSA (DENISA) CATI ANI AI? ARATI F TANARA SI TU (SI TU, PT CA SUNTETI MULTE FETE AICI SUB 30 DE ANI, FOARTE TINERELE ADICA. NOI CELE PESTE 30 SUNTEM DOAR TINERELE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

MIHA, EU NU AS NASTE LA CLINICA EVA. AM O PRIETENA TOTAL NEMULTUMITA DE TRATAMENTUL APLICAT ACOLO. `PRET-CALITATE SE PARE CA NU E RENTABIL. SI PE LANGA ASTA, NU EXISTA SERVICIU DE URGENTA, TERAPIE INTENSIVA PT BB ETC. DAR MAI E PANA NASTI PE BB2 SI MAI E TIMP SA TE HOTARASTI UNDE O VEI FACE. EU DACA ERAM IN ROMANIA SI AS FI AVUT POSIBILITATI FINANCIARE AS FI NASCUT LA REGINA MARIA DESPRE CARE AM AUZIT NUMAI DE BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

multumim pentru urari!!!
si Gruia se trezeste de la besinele, dar noaptea nu avem probleme ca adoarme la loc rapid chiar daca se trezeste de 2-3 ori pt papa, mananca prin somn.
dimineata ii suna ceasul biologic si la 5-6 aprox. face ochii mari si incepe distractia.....toata ziua frichineala, tzopaiala, vorbaraie

eu citesc mesaje la care spun ca o sa raspund, dar apoi uit si uite asa unele mamici cred ca au ramas necitite. nu e asa, toate suntem citite si primim cate un raspuns in gandul cuiva!

ieri si azi l-am tinut aproape toata ziulica fara scutec si e tare incantat. stam mai mult afara pe terasa si cum face pipi il bag cu fundul intr-un lighenas cu apa. Asta zilele astea ca am avut timp si au fost si ai mei acasa. vedem de maine daca imi permit sa-l tin fara scutecel.

inchei aici
va pupacesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

MIHA, EU NU AS NASTE LA CLINICA EVA. AM O PRIETENA TOTAL NEMULTUMITA DE TRATAMENTUL APLICAT ACOLO. `PRET-CALITATE SE PARE CA NU E RENTABIL. SI PE LANGA ASTA, NU EXISTA SERVICIU DE URGENTA, TERAPIE INTENSIVA PT BB ETC. DAR MAI E PANA NASTI PE BB2 SI MAI E TIMP SA TE HOTARASTI UNDE O VEI FACE. EU DACA ERAM IN ROMANIA SI AS FI AVUT POSIBILITATI FINANCIARE AS FI NASCUT LA REGINA MARIA DESPRE CARE AM AUZIT NUMAI DE BINE


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Bia - zilele trecute au deschis o noua aripa si este prima maternitate acreditata Mother Friendly din Romania, pentru a incuraja cat mai mult nasterea naturala. Eu am auzit pareri bune si mai putin bune despre mai multe maternitati inclusiv Eva si Regina Maria...
Eu am venit intr-un spital prapadit din marginea Moldovei si am fost tratati foarte bine de catre toata lumea(nasterea nu a fost chiar zen insa conteaza ca suntem toti sanatosi), nu aveam cunostinte sau relatii si nu am dat nici un ban (!!!)
o fi vb si de noroc, sau de medicul cu care decizi sa nasti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Multumim de intrebare...
Suntem ceva mai bine...si eu si pitica.

Altesa cu pusul scutecului eu nu am inteles nimic...bine, nici nu am avut asa rabdare sa ascult...prea mult vb si nu arata exact.

Fetelor aveti mare grija cu supraincalzirea bb....cu Leyre am iesit o data in Herastrau pe la 15-16 si a facut copilul febra de nu mai stiam ce are..cu toate ca am stat doar la umbra.

Nu va mai pove ca alalta seara am iesit un pic in fata blocului pe la 7...Kariss era in body maieu si atat iar o tipa plimba un bebe in landou...deci era mic..in costumas polar (parea sa aiba ceva si pe dedesubt) si caciula de toamna tarzie chiar iarna legata sub barbie.aaaa si nu a ea nici copertina nimic...soarele batea direct pe el...cre ca vroia sa il prajeasca ii era foame
DD le-as amenda pe astea jur...daca mai vad multe ma imbolnavesc de inima, mi-e mila rau de copilasii aia.
Scuze da sunt cam sensibila!




Denisa, super mami de

Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12
****************************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.366611243366596.98470.100000531695793&type=3" target="_blank">Inainte si in timpul lui Kariss!
****************************************

Regretabil, dar fraza m-a

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput