Aspirante optimiste > 20 ani (788)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Beta negativ. Ma retrag la colt pana imi revin. Va pup





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Beta negativ. Ma retrag la colt pana imi revin. Va pup





kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele!
Draguta legat de HSG vezica tb sa fie goala, pt a vedea mai bine doc eu nu am prea mancat nici cu o seara inainte si nici dimineata. Tin pumnii miercuri. Durerile sunt suportabile, cam jenant dar dupa 20 de min. e gata totul. Eu am facut in Z11, la tine e perfect Z9. Mie mi-a curs f. putin sg dupa, probabil curge mai mult cand sunt infundate. Eu am luat o pastila de durere cu jum de ora inainte de procedura.
AnneMarie , Adevarat a inviat. Te asteptam din august. Cat adevar in randurile tale si ce bine ne definesc pe noi, aspirantele . Sper ca randurile tale sa dea de gandit femeilor care se gandesc sa renunte la sarcina, sa constientizeze ce dar mare este copilul si cat de mult se chinuie multe cupluri sa aiba macar un copil. Pup



Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamantul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Camcris ti-am urmat sfatul si am inceput si eu cu elevit. Bafta multa la IA.
Bob deja la jumatate , inca pe atat si-ti ti puiutul in brate. Ce frumos! De-abia astept poze
Gaby te inteleg, dar e cam urat la colt. Stiu ca cuvintele nu te incalzesc cu nimic asa ca iti dau doar un . Doamne ajuta sa-ti implinesti visul de a fii mamica.
toate fetele.




Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamantul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Velvet

http://lt1f.lilypie.com/EROdp3.png
Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamantul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Beta negativ. Ma retrag la colt pana imi revin. Va pup


nu sta la colt ca luna care vine plecam impreuna, nu trebuie sa ne lasam infrante, mergem mai departe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna dimineata fete dragi!
Gaby, imi pare rau de veste.
velvet,raluca, kmy, katy,camcris si ma rog sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne vedem dorinta implinita. Va doresc o duminica frumoasa!

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Am prins putin curaj sa scriu... de fapt, sunt drogata de sedative si nu gandesc bine...
Fetelor, sa ma scoateti din titlu... bebele meu nu mai e... samburasul meu e acum o pata de sange...minunea mea a durat numai 3 zile, iar eu vreau sa mor, sa ma duc cu el, ca nu mai rezist...
Ieri m-am trezit in balta de sange. Dupa umblat la urgente la spital, am reusit sa dau de medicul meu si sa ii spun ce s-a intamplat. Dupa ecograf, concluzia a fost: avort spontan la 6 saptamani (urme de sarcina ramase in uter). Trebuie sa astept sa nu mai sangerez si sa merg sa ma chiureteze.
Mai bine mor decat sa trec prin asta. Simt ca mi-am omorat copilul si nu stiu cu ce, nu inteleg ce am facut. Ma simt mizerabila, simt ca nu merita sa traiesc... nu am pentru ce sa traiesc.
Nu voi mai veni curand sa scriu, o sa va citesc ca si pana acum. Nu mai am puterea sa merg mai departe. Sunt stoarsa de toate fortele si ma gandesc... daca raman iar, si imi omor iar copilul fara sa stiu? NU MERIT SA FIU MAMA!

Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaalina spune:

Doamne Roxy dar cum poti sa zici asa ceva, ca nu meriti sa fi mama? Nici la nervi nu ai voie sa zici asa...S a intamplat , si eu am trecut prin asta saptamana trecuta, am pierdut sarcina tot la 6 sapt dar nu mi a trecut nicio clipa prin cap sa zic ca nu merit sa fiu mama.Nu ai nicio vina tu , intelegi ? Pur si simplu, din pacate, se numeste selectie naturala...Suna crud dar e purul adevar...Intr adevar fiecare reactionam diferit la durere si la socuri, eu sunt calita si am invatat ca trebuie sa ma ridic in momentul in care am cazut...sa nu mai pierd timpul asta pretios care oricum zboara..Nu ai nicio vina draga mea, te rog frumos sa te linistesti.

Mergi la inceput