Aspirante optimiste > 20 ani (788)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

roxy,imi pare tare raunu esti tu de vina.si poate nici selectia naturala nu e.poate e vorba de mutatii,pe care le avem f multe dintre noi si nu stim pana nu le facem.de-asta se pierd sarcinile.ai grija de tine!NU TU esti vinovata!nu ai cum.

daena neata.sa dea Dumnezeu!

va doresc o zi calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_ana

Am prins putin curaj sa scriu... de fapt, sunt drogata de sedative si nu gandesc bine...
Fetelor, sa ma scoateti din titlu... bebele meu nu mai e... samburasul meu e acum o pata de sange...minunea mea a durat numai 3 zile, iar eu vreau sa mor, sa ma duc cu el, ca nu mai rezist...
Ieri m-am trezit in balta de sange. Dupa umblat la urgente la spital, am reusit sa dau de medicul meu si sa ii spun ce s-a intamplat. Dupa ecograf, concluzia a fost: avort spontan la 6 saptamani (urme de sarcina ramase in uter). Trebuie sa astept sa nu mai sangerez si sa merg sa ma chiureteze.
Mai bine mor decat sa trec prin asta. Simt ca mi-am omorat copilul si nu stiu cu ce, nu inteleg ce am facut. Ma simt mizerabila, simt ca nu merita sa traiesc... nu am pentru ce sa traiesc.
Nu voi mai veni curand sa scriu, o sa va citesc ca si pana acum. Nu mai am puterea sa merg mai departe. Sunt stoarsa de toate fortele si ma gandesc... daca raman iar, si imi omor iar copilul fara sa stiu? NU MERIT SA FIU MAMA!

Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.


i-mi pare tare rau de ce ai patit sa stii ca suntem alaturi de tine
nici sa nu te mai gandesti ca este vina ta, poate asa a vrut DD, trebuie sa mergem mai departe, nu rezolvi nimic daca te acuzi mai bine mergi la dr. fa mai multe analize, trebuie sa afli daca nu ai ceva probleme
sper ca nu te superi ca-ti dau sfaturi sincer nu sunt in masura dar eu asa gandesc ca as proceda



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata fetele
va invit la o cafea
o minunatie de lalele si o lalea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Roxy, imi pare rau pentru pierderea suferita! Imi dau seama ca e foarte greu, insa incearca sa te ridici si sa privesti spre viitor! Cu ajutorul lui Dumnezeu, vei avea un bebe si te vei bucura de maternitate! Nu e vina ta! Se intampla! Statisticile arata ca f multe sarcini se pierd in primele 3 luni, deci nu te invinovati!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

camcris,multumim de cafea si de minunatul peisaj olandezasa e si in realitate!

bee,neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Roxy, Gaby, imi pare rau



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Roxy imi pare rau pentru tine
De multe ori si eu ma gandesc cu groaza sa nu se intample ceva rau,mai ales ca si eu sunt in 5sapt acum,iar anul trecut am pierdut o sarcina pe la 6sapt sunt putin stresata,zilnic ma gandesc sa nu patesc ceva......cand mai ma trezesc dimineata si simt ca ma doare burtica rau(asa ca la ciclu),zic:Doamne sa n-am nimic,sa nu sangerez ca innebunesc de multe ori n-am nici un simptom si atunci ma gandesc iar:De ce nu mi-e si mie rau?De ce nu ma mai doare nimic?imi pun mana pe sani,vad ca tot tari si sensibili sunt,zic:E in regula!Ieri ar fii tb sa-mi vina CM-ul(dak nu era sarcina) si cam stateam incordata,sa nu vina ceva sangerare,dar n-a fost nimic
Azi am mers iar la beta,e perfecta:3262,iar alaltaieri:1770
Va pup dragele mele,sa aveti weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Roxy nici nu pot sa imi imaginez prin ce treci,trebuie sa iti revii si sa nu mai gandesti asa pentru ca DD te va ajuta si vei avea un bebe al tau!
Ana si pe mine ma durea burtica,intre 5 si 6 sapt zilnic si mi-a zis dr ca e normal,se aseaza mai bine in uter.Iei utro dim si seara? Sau progesteronul tau e bun si nu e nevoie?
Si eu stau cu frica ca s-ar putea intampla ceva,daca as putea sa fac eco zilnic cred ca m-as linisti...sau nici asa.
Va pup si imi pare rau de vestea trista de la Roxy,voi sa veniti cu vesti mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata fetele
poftiti la o cafeluta firbinte
va doresc o zi frumoasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetele!!!
multam camcris d ecafelutza!!! f buna!!!
roxy dar cu toate astea eu am sa iti dau daca continui cu gandurile astea negre!!!!
sa nu te mai aud ca ti-ai ucis copilul, DD se poate supara si atunci nu o sa te treaca in noua lista a dorintelor de indeplinit!!sentimentul de vina se formeaza din mom celor doua liniute si se incheie in groapa!!! de multe ori mi se intampla sa-mi pierd rabdarea cu cel mic si dupa ce imi trece ma simt f vinovata si ca nu merit sa fiu amma, toate aceste sentimente fac paret din zestrea noastra umana!!!trebuie intotdeauna sa ne ridicam de jos cand am cazut si sa fim doar mai atenti unde calcam data viitoare!!!



kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput