Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Plus ca eu pe parcursul sarcinii nu m-a deranjat niciun miros,nicio mancare,cu exceptia usturoiului,dar au mai fost mancaruri unde-l acceptam.....exceptand primele 4 luni de sarcina in care mi-a fost rau,adica ca am sangerat,am stat numai in pat,si din cand in cand contractii ajungand la urgente,nu am avut greturi,nu constipatie,nu hemoroizi,nu arsuri....doar ca nu ma pot odihni cand mananc dupa ora 19.00,devin mai grea si nu-mi gasesc locul in pat......fff rar ameteli si palpitatii...multumesc lui Dumnezeu a fost bine....dar mai toata ziua mi-o petrec in pat,cand ma simt capabila fac curat si gatesc,cand nu,nu.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

scuzati greseala de exprimare.....''plus ca pe mine pe parcursul sarcinii.......''

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

FELICITARILE MELE FLEUR , ai chemat pe toata lumea la apel , esti o scumpa ca de obicei

28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Mersi, Laura, oricum n-am prea nimerit-o (decat la Ada )...o sa mai strig periodic adunarea daca va mai fi asa pustiu.

Sa aveti o noapte buna...(eu m-as baga de pe acum la somn, casc de imi trosnesc falcile la 3-4 dupa amiaza)... si un weekend superb.

30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

fleur....supeeeeerrrrrr!!!!
azi am fost in vizita pe la mama si apoi pe la o prietena dea mea foarte buna, dar care nu m-a mai vazut de prin ianuarie. Mirunica nu a fost foarte sociabila si nu a vrut sa vb cu prietena mea, dar la plecare a dat 2 ghionturi timide drept "pa" lasand-o pe prietena mea in lacrimi acum este cumintica (deocamdata) dar ne pregatim de spectacol desi mie mi-e un somn de pic

pup toate fetele si mai ales piersicutele

29+ Ana Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor,ce faceti?Cred ca dormiti. Eu acum am venit din oras. Am mancat cu niste prieteni si am ajuns apoi acasa.Nici nu am ce face. Al meu a plecat acum cu fratele lui sa aduca nu stiu ce masina de pe langa Slatina, asa ca sunt singura. De fapt, sunt cu Tudor.Ce am prin casa si haine de bagat la spalat.Ali ai facut anticorpii?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza,haideti la cafea ca eu sunt cu insomnii.

Cred ca mie mi se trage de la faptul ca incerc sa nu mai mananc atat seara si de asta nici nu pot dormi.Of,ca nicicum nu e bine.

Ada,cu cine sta Tudor cind iesiti in oras seara?Ne-ar place si noua sa mai iesim...dar pina nu vine mama iar,trebuie doar sa visez.

Ali,acum am citit si eu din urma cu dr tau.Ma enervez si eu ca de fapt nu-ti ofera decit alternativa cu cezariana.
Eu zic sa astepti sa vezi cum e pozitionat bb si pina la final sa te decizi.
Si inca ceva,vad ca toate vorbiti de cit e bb de greu si cum sa nasti natural...ei bine greutatea chiar nu are nicio relevanta.Singurul lucru care conteaza este circumferinta capului.Daca e "capos",atunci intr-adevar poate fi nasterea mai grea.IN rest daca a iesit capul...iese el tot pina la orma.


De gatit eu nu mai gatest we asta...faceam doar grill si salate si sa ne fie de bine.Nu-mi vine sa mai intru in casa.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



27+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.
dana multumim de cafea.o sa astept sa vad ce zice la controlul urmator si o sa incerc sa fiu si eu mai tare si sa ii spun ce si cum ptr ca atunci cand sunt acolo zici ca imi inghit limba si nu mai stiu ce sa ii spun.si daca nu mi se pare ok o sa il schimb chiar daca e pe ultima suta de metri..
am facut ieri tiramisul ce il pomeneai tu.si a fost super

ada nu mi a mai dat sa fac inca anticorpii.mi a spus ca mi da data viitoare plus si toate analizele ce mai trebuiesc facute ca eu le am facut doar in primul trimestru.

29+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Neata burticute si neata bebicilor!Nici eu nu m-am odihnit cum trebuie,dar la mine cauza a fost ca am mancat seara....plus ca am avut si cosmaruri legate de bebici.....ce frumos e afara si deja e cald....va pup dragele mele si va asteptam la o gura de

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata burtici ,
Multumesc de cafea Dana , merge la suflet ... tu stai undeva la curte de stai pe afara ziua? te invidiez
Ada si eu am vrut sa te intreb cu cine sta Tudor acasa cand voi sunteti in oras ... cu cine sta ?
Ali sa-mi dai de veste cand vine salopeta , sa nu ma uiti .... daca vine asa de greu si vreau sa o comand cred ca nasc intre timp.
Distractie placuta la padure si vreme frumoasa sa aveti
Aruba , sa te faci mai frumoasa si distractie placuta la nunta , sa nu o obosesti pe bebelina .
Fleur succes in weekend la bucatarie , sa-ti iasa sufleul de brocoli bun si sa ne trimiti si noua o portie
Balanta , sper ca esti ok ... nu te-am vazut o zi la apel
Eu nu fac nimic de mancare in acest weekend , am facut ieri o prajitura cu branza dulce ... a iesit ft buna si ma gandesc la niste cartofi noi la cuptor, salata si ceva carnita
Pleaca cineva pe undeva in weekend-ul asta prelungit ? La mare la munte? pe undeva ? poate ma inspira pe moment si va prind din urma



28+ Andrei

Mergi la inceput