FIV in Ungaria 161

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

IMI te admr pentru vointa cu care mergi inainte,si ai curajul si forta de a continua.Mult mult succes iti doresc.

Fetele as avea si eu o nelamurire.
Va intreb pe voi,ca eu sunt nedumerita complet.
Azi sunt ziua a 23 a de la UM.
De 4-5 zile sfarcurile mele ,sunt ridicate la maxim.Ma dor ingrozitor,si la o simpla atingere,si sutienul,sau maieul ma deranjeaza,ca sa nu mai zic ca am facut dus si apa m-a innebunit.De obicei erau mai in interior,acum stau numai tontoroi.
Plus ca am o oboseala de nedescris in mine,de m-ar lasa sotul as dormit toata ziulica.

Ce e cu linistea asta aici?
E linistea din inaintea furtunii???
Veniti toate cu cele 2 liniute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Amina84...aceste simptome nu le-ai avut veci pana acum? Sunt sanse eventual sa fi gravida? Ptr ca da, pot fi semne de sarcina din cate stiu eu...Doamne ajuta!

Pupici tuturor, gratareala placuta maine celor care merg la padure!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

imi,ai un PM de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Raissa...ti-am raspuns.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor
am ajuns si eu pe acasa , am plecat de vineri si acum am ajuns inapoi , o mini vacanti binevenita la munte , m-am bronzat ...asa imi place

imi imi place de tine , esti o persoana puternica , te admir esti o luptatoare , asa suntem noi , ce nu facem pentru bebe , o luam de la capat.

Eu mari noutati nu prea am , astept sa treca timpul , greu dar trece...pana le 12 iulie mai stau pe tusa .

Apropo o intrebare mai intima daca ma ajuta cineva ! oare dupa o operatie ca si de cezariana ( caci asa arata incizia mea ) cad ai voie la .... Eu ma simt bine ....dar mi-e frica si nu am parte nici de incurajari din partea sotului , el este genul care daca trebuie asteptat o infinitate o asteapta , doar ca eu sunt aia mai pofticioasa . Sa nu radeti de mine dar hormonii astea sunt o pacoste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Buna fetelor! Olimp dupa 6 saptamani Imi imi pare tare rau...Va mai citesc din cand in cand (pe nerasuflate prima pagina unde anuntati gravidutele) si imi doresc nespus sa vad cum veniti cu beta mare mare. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Amina84 o usoara sensibilitate la sani am avut si eu cand am fost insarcinata, de starile de somnolenta nu mai zic... (dar alea puteau fi date din cate am inteles si de cantitatea mare de utrogestan). cel mai sigur ma un beta maine si te linistesti.

IMI a cata zi de la transfer erai cand ai repetat beta? Sansele sa mai creasca dupa 14 zile sut f mici. Sangerare mi-e mi-a aparut si atunci cand luam inca Utrogestan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

toniro multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor , neata !
Mai am o intrebare , cum sa-mi calculez ciclul acum , de la vechiul ciclu sau de la data operatiei ? Esta decalaj de 7 zile .Sper ca am explicat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetele...back to work!
De azi dimineata nici sa respir nu am avut timp.
Acum imediat plec cu seful la Cluj...cred ca ajung la noapte acasa.

Aseara mi-a venit zana...dupa nici 2 zile de cand nu iau ultro...nu ma slabeste deloc zana asta, in 10 zile de doua ori mi-a venit deja.

Mi-a raspuns azi dr...mi-a zis sa intrerup tot tratamentul,ceea ce eu am facut deja de luni...ca i se pare tare ciudata sangerea mea avand in vedere ca am avut 700 ultrogestan...si ca peste 5-6 saptamani sa merg la un consult,sa-mi faca recomandarile ptr viitor...

Cam atat.Pupici

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput