Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Bulinutza, Beatrix - multa sanatate bebeilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Parerea mea e ca ar trebui sa va temperati putin! E a nu-stiu-cata oara cand imi doresc sa nu mai deschid forumul pentru ca discutiile astea sunt enervante. Va intepati si sunteti sarcastice, de parca viata fiecareia sau a copiilor vostrii ar depinde de celelalte. Sunteti adulti! Purtati-va ca atare! Fiecare face ce considera ca trebuie sa faca! Punct! Nu e nevoie de intepaturi si altele asemenea daca nu au aceeasi opinie cu voi!




Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


In functie de ce se scrie aici pariez ca fiecare catalogheaza in mintea sa persoanele : experimentate, laudaroase, echilibrate, calme, cele care pun intrebari ridicole, cele care simt nevoia sa posteze pe forum despre fiecare clipire/kk/miscare ale bebelului, plictisitoare, inteligente, si tot asa. Totusi parerile noastre nu ar trebui sa ne faca sa ne atacam/lingusim una pe alta, devine enervant pentru celelalte fete de pe forum.
Pana acum am observat asa multa dulcegarie incat la un mom imi venea sa rod la o lamaie cand intram pe forum Mie mi s-a parut ca aici se practica (nu de toata lumea) - scuze de expresie "pupatul in fund" si laudele la greu (nu sunt impotriva complimentelor justificate si in numar decent) Pai mie mi se cam pare imposibil sa placi pe toata lumea de pe un forum, e ca si cum ai spune ca la scoala iubeai toti colegii, ca la serv iubesti toti colegii, sau in alte colective...cam greu, nu?

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



Bine punctat.Si nu spun asta ca sa te lingusesc dar se pare ca tu ai avut curajul sa spui ceva ce poate multe dintre noi am simtit la un moment dat.
Si eu am observat lucrurile de care vorbesti, din motivul asta nici nu am mai intrat asa des .Dar na, ma gandeam si gandesc si acum ca unele din fetele de aici se cunosc de cand au ramas insarcinate si vorba cuiva de aici "de cand ieseau testele de sarcina pozitive", si poate si de aici "dulcegariile" de rigoare.
Nu sunt de acord cu certurile , discutiile in contradictoriu si mai stiu eu ce ... de genul asta, dar uneori mai exista si conflicte si pareri contradictorii care duc la genul de discutii care nu plac.
Oricum ar fi sanatoase sa fim , mamicile si bebei , ca zile de-astea mai putin bune toate avem.



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Gata . eu nu mai am nimic de spus despre acest subiect. am spus deja prea multe .


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Eu nu cred ca e vorba de linguseli aici, mai degraba as numi diplomatie, si asa ar trebui sa si fie pe un forum, cand nu stii cine sta in spatele monitorului si citeste, poate o mamica depresiva, poate una nefericita in relatia de cuplu. Vorbele grele dor si lasa urme la unii. Si in comunicarea de pe forum n-ai de unde sti cat ai ranit pe cineva, daca nu-l cunosti face-to-face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Da, sa ne intoarcem la "d-ale beblusilor si mamicilor lor"

Noi azi n-am iesit afara ca m-am speriat de vreme. Ieri desi a fost ff cald batea un vant de m-am trezit numai cu praf si crengute din pomi in carut
Ahh..aseara am fost singurica, a fost al meu plecat, si nu mai spun ca mi-am amintit de ce povesteati voi aici cu ala de a intrat peste cineva in casa cand isi bea cafeaua, de leucoplast pe vizoare si de-astea, ma luase asa o frica desi nu aveam probleme de genul asta decat f rar. Plus ca in ultimul timp (sau poate erau si inainte dar nu stiam eu ca eram la serv ziua) vin tot soiul de ciudati pe la usi chipurile cu chestionare sau alte minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Alice-am vazut acu postarea ta...da primisem mesajul si nu stiam cine e..eram in pacr atunci...kdn mai ies in parc te anunt..
- fetelor...ofofof...fiecare din noi avem probleme...fiecare din noi stim cum e mai bine pentru noi, pt bebeii nostrii..haideti sa ne bucuram de momentele astea asa importante...
- bulinutza mamicooo...multa multa multa sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Eu nu cred ca e vorba de linguseli aici, mai degraba as numi diplomatie, si asa ar trebui sa si fie pe un forum, cand nu stii cine sta in spatele monitorului si citeste, poate o mamica depresiva, poate una nefericita in relatia de cuplu. Vorbele grele dor si lasa urme la unii. Si in comunicarea de pe forum n-ai de unde sti cat ai ranit pe cineva, daca nu-l cunosti face-to-face.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Cristina, ai dreptate in ceea ce priveste diplomatia, sunt de acord cu tine, dar privind linguselile nu. Daca despre diplomatie pot spune si eu ca este necesara din motivele pe care le-ai insirat mai sus, nu acelasi lucru il pot spune despre linguseli.
Evident, e doar parerea mea pe care mi-o asum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

i-a iesit iar klebsiela...deci e clar trebuie sa luam antibiotic...sunt cu nervii la pamant ...are doar 2 luni si luam antibiotic

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






bulinutza eu m-am internat cu Andrei la o luna si o sapt si a primit antibiotic 4 zile intravenos si alte 6 oral acasa dar acum este bine i-au iesit 3 uroculturi negative iar la echo renal a iesit ff bine..eu ii dadeam 35 ml lapte cu o jumate de ora inainte de a-i da antibioticul si apoi continuam masa atunci papa 135 ml la o masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Bulgarasi frumosi Natalia+ Matei, Alexa, Azra, Fabian
Alexa! Sa fii sanatoasa si implinita!

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Alexa Micaela Christine, Azra si Andreas Fabian!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

mai fetelor nu va mai certati... fiecare isi creste copilul cum vrea si cum considera ...copilul meu creste cu Lp .. eu am crescut cu Lp ...mi-ar fi placut sa-i dau LM dar dak nu a fost asta este ..eu sunt fericita k bebe Andrei este sanatos si ff voios este un "bebe fericit" vorba lui Aerlilian.... asa k lasati discutia asta balta..
Fetelor cine merge prin mai la baby spa?
Bulinutza sanatate multa bebelului o sa treaca klebsiela cu antibiotic ...cred k ti-am mai zis k noi am luat E-coli din maternitate...asta e Romania nu ai ce face
sa auzim numai de bine

Mergi la inceput