Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor!
Bubbles, ce fain ca ai socrii acolo! E superba zona, e locul cel mai frumos pe care l-am vazut vreodata pana acum, cred si eu ca-i prieste bebitei tale!
Noi il asteptam pe tati sa vina sa ne ia sa mergem la casa de vacanta a nasilor, undeva langa Bucuresti. El a plecat mai devreme la pescuit, tot acolo.
Lady, multumesc. Nu am dat de tine pe FB, tare nedescurcareata mai sunt.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara






Alina Roxana e Lady pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor!
Bubbles, ce fain ca ai socrii acolo! E superba zona, e locul cel mai frumos pe care l-am vazut vreodata pana acum, cred si eu ca-i prieste bebitei tale!
Noi il asteptam pe tati sa vina sa ne ia sa mergem la casa de vacanta a nasilor, undeva langa Bucuresti. El a plecat mai devreme la pescuit, tot acolo.
Lady, multumesc. Nu am dat de tine pe FB, tare nedescurcareata mai sunt.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara


Intr-adevar zona e superba si mai mult pt aerul curat de aici imi place sa stau iar la vara cred ca vom parca cat mai mult pe la bunici.Si botezul il avem peste o saptamana langa Lacul Rosu ,in zona Bicajel unde esti cu adevarat in creierul muntilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Si noi avem nopti cand Eva (alaptata exclusiv) se trezeste si papa la o ora, la 2 ore, dar si nopti cand doarme de la 10 la 4, dar rare . Eu deocamdata nu indraznesc sa visez ca va dormi toata noaptea. Nu e usor, dar nici nu cred ca a te trezi din ora in ora pentru copilul tau este sacrificiul suprem. Nu inseamna ca nu am momente cand vreau sa evadez si chiar o fac cateodata, dar mi se face repede dor de manutele alea micutze care ma trag de bluza...Cred ca este doar o perioada care va trece si pana la urma dc ma intreb"ce sacrific, de fapt?", nu stiu sa raspund...Poate niste somn...Dar imaginea chipului ei linistindu-se instantaneu cand o pun la piept...nu o dau pe tot somnul si pe toata libertatea din lume!!!

Multumesc Anda, urmare a unei discutii cu tine pe FB am inceput sa nu mai completez deloc cu lp (o faceam la cateva zile, seara"). Si Eva e foarte bine asha, avea 5500 la 2 luni! Acum sunt convinsa ca agitatul la tzitza nu e din cauza ca laptele meu ar fi insuficient!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Chiar dc de multe ori m-am simtit si eu nebagata in seama, cateodata aveam impresia ca nu-s pe placul celor care activeaza mai mult... Chiar dc am [postat intrebari la care nu a raspuns nimeni si chiar dc nu am primit niciodata felicitari, flori si pupici cand scriam despre noi, chiar dc povestirea celui mai important moment din viata mea de pana acum (nasterea) a trecut aproape neobservata pe aici ... mie acest forum mi-a fost si-mi este foarte util si m-am regasit in multe dintre discutiile de aici...

Lady - Si eu sunt peste si da...am scris si eu poezii in liceu si chiar am castigat la cateva concursuri de profil si am desenat dame visand ca voi deveni creatoare de moda...si imi pasa cateodata mai mult de ceilalti decat de mine si....si...si...Asa suntem toti pestii!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Na' am simtitzit si io ca tre' sa ma descarc, asta e!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, inca o data iti urez petrecere frumoasa la botez si tinem pumnii sa iasa totul bine!
Lady, ma bucur nespus de revenirea ta! Are dreptate Amelia, dar daca tu te simti mai bine asa, poate ne gasim pe FB. Oricum, ai fost tare dichisita!!!
Nu stiam ca exista la Chicco ceva de tantari. Dar Autan nu merge pe pielea lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

multumesc Ileana sper sa iasa totul bine
nu cred k autan merge la bebei .. cred k doar la cei mai mari..pe net nu ai gasit nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

aerlilian ZZZZzzzzz se numeste sprayul de la chico si mai era un spray pe baza de marar tot pt. copii.


Lady mi-a placut ce ai scris si mi-a placut cum te-ai descris.

Anca si tie si lui Cati si Mihaelei v-am citi povestea nasterii ca si prima nastere a lui Lady si am ramas muta asta nu inseamna ca au fost povesti care au trecut neobsevate pur si aimplu nu am avut cuvinte ,chiar imi aduc aminte ca despre unele din voi povesteam sotului si va compatimeam impreuna si ne miram de cum a-ti rezistat sincer vb.

Asta a fost un capitol unde ne-am descarcat si sper odata cu cap.11 sa revenim la de-ale bebelusiei.

Un gand bun pt. toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

http://www.organik.ro/mama-si-copilul/creme-uleiuri-tratamente/lotiune-naturala-anti-tantari-ineldea uite aici ceva
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124889&ARCHIVE=true&nm=Ciupitura-de-tantar-la-bebe-de-23-luni


pun si asta ca sigur ne va interesa pe toate

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124889&ARCHIVE=true&nm=Ciupitura-de-tantar-la-bebe-de-23-luni



Asaaaa am fost la nunta cu Rafael am stat 2 ore in care a ras la toata lumea si tras si-o repriza de somn. La 23 eram acasa si pentru ca l-a obosit jocurile de lumini si lumea a dormit cate 3 ore pana la 8 deci,nu are legatura cu laptele ci trebuie obosit mai mult


Cati nici eu nu am dat vigantol decat 3 saptamani la copil si cand mai ma intreba sotul ce faci nu-i dai ca asa a zis pediatra,calciu nu am dat desii cumparasem sa-i dau,produse de colici i-am dat 6 saptamani dupa care am renuntat am bagat masajul in functiune,singurul tratament mai agresiv a fost cel pentru reflux.

Iar de aici incolo nu am de gand sa-i fier si urmeaza sa-mi procur cate ceva pentru diversificare de casa,curte.

P.S Alina daca te intereseaza ceva produse naturale pentru Filip pe perioada diversificari ma contacta.


Cati ai putea sa-mi spui parerea ta despre vaccinari nu esti prima pe care o citesc ca nu a vaccinat coplu si as vrea sa stiu de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Ligia sa nu cumva sa uitati gantera micutului Hercule

Mergi la inceput