Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Ane da am inteles ,nici eu nu cred ca exista lapte de mama neconsistent ci doar ca isi schimba consistenta chiar si gustul in functie de ce mancam.

offf ce situatia s-a creat mie teama ca in urma acestor discutii o sa ne pierdem pe drum unele din noi cum am mai vazut si pe la alte odisei.

Deja lady,bubles,anessi ,jesamine,olim,noce nu au mai intrat de mult.

Sara,yasmine si alte fete intra fff rar sau sau mutat pe FB.

Imi pare f rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Toata pledoaria asta o aveam eu pregatita, dar sub o alta forma si cu mentiunea ca absolut fiecare persoana care scrie in Odiseea asta imi este draga si simpatica. Niciodata nu am gandit ca ALina se da desteapta sau Anda e acida sau Ligia mai prostovana (nume alese aleatoriu, da?!). Poate Ane nu mi-a dat vreun sfat expres sau Lexi nu a scris ceva care mi se adresa, dar din totalitatea posturilor de aici am invatat. Spre exemplu, cand Gianina a descris cum face pitik ei la san si fetele au raspuns, nu am mai simtit nevoia sa intreb cand, dupa 1 luna, a inceput si a mea cu aceleasi manifestari.
Faith m-am simtit vizata pt ca eu am multumit si am folosit diminutive, poate in exces, poate nu, insa eu consider ca nu mi-am manifestat recunostinta indeajuns. Imi cer scuze daca am parut partinitoare, dar si tu imi esti la fel de draga ca si Lady, Cati, etc. Dar cum ai spus, ar fi mai intelept sa nu mai continuam pe acest subiect, intrucat e evident ca fiecare om gandeste si interpreteaza diferit si ar fi neplacut sa stricam armonia de aici.

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

neata!

tocmai pentru ca si noi muream de foame in casa ieri am chemat-o pe mama si pe sora mea,ea a stat cu copilul si eu cu mama am facut multa,multa mancare!


Acum ,rog toate fetele sa na ierte (nu pup in fund pe nimeni) pentru discutiile de pe forum caci s-au iscat numai din vina mea ca eu am pus intrebarea idioata legata de LP dat seara copilului ,eu am fost prima care am zis ca daca i-as da LP seara lui Rafael poate ar dormii mai bine.
Apoi a postat Mihaela ,apoi izish si apoi Carina iar de aici a inceput nebunia pe forum.

Acum sa stiti ca si eu am avut impresia de cateva ori ca Anda face pe interesanta(scuzele mele anda ca am gandit asa) dar am inteles intr-un tarziu ca ea de fapt se bate cu pumnul in pept nu numai pt.ea ci pt toate sa continuam alaptarea.

Izish mami nu ne parasii hai incearca sa o intelegi pe Anda care a fost un pic cam acida dar parca tu ai fost si mai acida ai vb. cam uratel.

Ane ,eu cred ca Anda cand a zis ca nu exista lapte neconsistent a vrut sa traga un semnal de alarma nu sa te faca pe tine sa te simti in vreun fel anume.

Oricum Anda sa sti ca eu cand pap carne copilu doarme mai bine noaptea deci ceva e si cu consistenta laptelui si are egatura cu ce papam noi si pt ca mi-ai spus ca si Toma se trezeste noaptea asa des am hotarat sA NU dau LP copilului ci sa continui cu LM chiar daca eu sunt suprasolicitata

Faith aii mare dreptate cu unele chestii(nu te pup in fund sa sti) dar nu maI comentez si eu ca cine stie ce prostii mai zic.

Inca o data imi pare rau ca am pus intrebarea aia nenorocita si va rog sa reveniti la sentimente mai bune ca pt.mine forumul asta e sfant ,aici simt ca am un refugiu un loc sigur unde am ce invata.

implinita de Rafael-Ioan


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:


Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

mihaela, comprese iti spun si eu. si sa nu ii faci baie in seara asta, sa nu ii cresti temp. la peste 38 in fund, (38,4-38,5 axial) poti considera febra. ii pui supozitor, sau ce ai.
ileana, mai stii cand te plangeai ca nu ia in greutate? ce a zis cristina de mandru lung si grasan? sau n-a mai venit la voi?
ligia, mai lungeste laptele ala ca il faci de 9 kile pana la 4 luni :)))
ghiulten, daca nu isi revine mara, nu o car cu mine in cazul in care ne intalnim. de venit venim oricum

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Alice bebe papa 170ml de 5 ori in 24 ore... l-as lungi k o sa inceapa sa-mi rupa mainile...dak maresc timpul intre mese ma stie tot blocul k nu-i dau sa pape... e facut pe timpul foametei:)))





Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ligia, te cred si te inteleg! Si al meu urla de foame. In ziua botezului am facut o sedinta foto in Cismigiu. Si era infometat...A urlat de incepusera sa cada frunzele din copaci.
Alina, abia astept sa te linistesti cu botezul. In primul rand pentru Filip, apoi pentru noi, ca sa ne vedem si nu in ultimul rand pentru tine, ca daca o mai tii asa, mori de foame in casa fara sa-ti dai seama. Auzi, tu, sa mananci cerealele copilului...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Ilinca
Radu
Flavia
Stefan


Sa fiti iubiti si sanatosi, bulgarasi!


Noi suntem bine, vesele, gangurim, dar piciorusul e umflat si vanat acolo. Tind sa cred ca e o vanataie precum cele care se formeaza cand se sparge un vas de sange la recoltare. Dar am sa dau o fuga pana la pediatru sa vad daca tre sa fac ceva mai deosebit.

Va multumesc tuturor pt ajutor

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

LA MULTE LUNITE : Sven,Matei&Natalia,Ioana,Alara,Iulia,Tudor,Alexa,Azra,Andreas,Iris!!!
asta pentru alaltaieri,ieri si azi.ne cerem scuze ca nu i-am felicitat la timp,dar bebe meu a facut vaccinele de 2 luni ,in ambele picioruse si a fost tare necajit,cu tipaturi si febra miercuri pe zi si noaptea.
spre rusinea mea am doar un capitol de recuperat,cel actual.
noi stam bine si cu greutatea si cu dormitul in patut,azi noapte s-a certat singur vreo 2 ore cu ursuletii zburatori pana a adormit.
cicineata depre chestia cu lm nu cred nimic,pentru ca eu am vazut aici la noi in spital,la bebei care sunt in incubatoare,mamale se mulg si lasa lapticul la frigider si chiar la congelator.
si al meu a inceput sa suga din nou san,in ziua de vaccin nic nu a vrut sa vada laptele praf.
se fornaie un pic pe nasuc sper sa ii treaca pana luni ,cand vrem sa mergem din nou la inot.
s-a trezit si tre sa ii dau sa pape,dupa iesim afara ca e splendid,la bebei si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

pup fetele
- mihaela...da, si eu am pus comprese reci si a fost ok..sa mai vb cu pediatru....
- io sunt cam ingrijorata ca analizele Ilincai nu sunt tocmai bune...tre sa ma duc la pediatru saptamana vit sa le citeasca....spun ca nu prea sunt bune ca m-am uitat si am vazut multe valori ba peste ba sub nivelul de referinta...are leucocite maari...la examenul complet de urina a iesit PH-8 ( iar nivelul este 5-7.5 )..leucocite zice acolo la interval biologic de referinta ca e negativ, la ea este 25WBC/uL..trombocite maari, limfocite mari, calciu seric total mare, creatinina serica mica...as suna-o acu pe pediatra...dar faza e ca mie mi-au dat analizele asa pur si simplu fara parafa medicului...ca sa am eu idee...si tre sa mai iasa urocultura...si tre sa astept pana sapt viit pana le am oficial...si stau cu stres...imi vine sa plang...ma uit la ea si nu stiu ce ar putea sa aiba..sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa fie ceva usor...o fi vrei infectieaia de la receptie mi-a zis sa nu le arat nimanui pana nu am analizele parafate de sefu de laborator...ieri cand m-am dus sa iau analizele stateam de vb cu managerul clinicii, o tinea pe asta mica in brate si la un mom dat a venit un medic pediatru de-a lor...a zis ca echiar la limita inferioara cu greutatea...nici nu mai stiu...
- fetele cu botezu weekendu asta, sa va distrati sa va bucurati de micutii vostrii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Lasand la o parte vb. grele vreau sa urz tuturor la multi anisori atat bebeilor cat si mamicilor nu stiu daca a-ti observat darrrrrr s-au implinit 10 capitole din viata bebelusilor nostri in afara burticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, eu zic sa te linistesti pana vb cu doc si vezi exact care e problema, dacae vreuna.
Cumva i-ai facutanalizele dupa vaccin?

Bulinuta, sieu tot la tanti aia de la grozivici am fost. A fost suuper profi. A nimerit vena din prima, nu i-a ramas nici un semn, nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mady eu cred ca valorile de referinta sunt pentru adulti, cel putin asa am patit noi cand le-am facut la copii analize. Poate sunt normale pt varsta Ilincai.

Mergi la inceput