Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Multa sanatate bebeilor care se sarbatoresc azi!
Nicole, si Beatrice doarme de pe la 12-1 la 7-8 inca de la o luna si ceva, si tot asa, alaptata exclusiv si ea. Pediatra mi-a zis atunci sa ma bucur, ca e ok faptul ca si-a scos mesele de noapte, deci stai fara grija.
ADC Tuturor ne pica bine cate un compliment cateodata cum zici tu, si eu am facut unele complimente aici. N-am zis sa aruncam cu rosii in noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Andi, si noi tot cu batista bebelusului aspiram mucisorii.
Lexi Cel mai bun e bephanten. Nu ai?
Nicole

Cu pregatirile pt botez am uitat sa mai cumpar de mancare si azi-dimineata n-am avut ce sa pap.. Noroc cu cerealele si iaurturile Sarei.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

nu i-am dat decat lapte si vit D3 si ocazional bonisan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alice, nu a mai venit Cristina la noi, dar intentionez sa o chem saptamana viitoare. Daca nu au fost probleme...nu am mai chemat-o. Da, imi amintesc ce disperata eram, de atunci cantaresc copilul din trei in trei zile. Sper sa-mi treaca.
Amelia, chiar ti se pare mult? Stiu eu cativa campioni pe aici si daca ma raportez la ei, nu mi se mai pare mult. E adevarat ca Radu al Alicei este mai mare cu o luna totusi...
Mihaela, asteptam vesti despre cum ati trecut peste noapte. Sper ca sunteti bine!
Ligia, gata pregatirile? Ati ales un preot fortos? Sa aveti petrecere frumoasa si fara incidente!!!
Alina, nu cumva si la voi tot weekend-ul acesta se intampla fericitul eveniment?
Lady, bine ca ne scoti ochii cu poze frumoase pe FB dar nu intri sa ne dai amanunte...Ce faci, cum esti, cum te descurci?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



popa k popa s-o vad pe nasisa cum il tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

mihaela, comprese iti spun si eu. si sa nu ii faci baie in seara asta, sa nu ii cresti temp. la peste 38 in fund, (38,4-38,5 axial) poti considera febra. ii pui supozitor, sau ce ai.
ileana, mai stii cand te plangeai ca nu ia in greutate? ce a zis cristina de mandru lung si grasan? sau n-a mai venit la voi?
ligia, mai lungeste laptele ala ca il faci de 9 kile pana la 4 luni :)))
ghiulten, daca nu isi revine mara, nu o car cu mine in cazul in care ne intalnim. de venit venim oricum

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Alice bebe papa 170ml de 5 ori in 24 ore... l-as lungi k o sa inceapa sa-mi rupa mainile...dak maresc timpul intre mese ma stie tot blocul k nu-i dau sa pape... e facut pe timpul foametei:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Nicole, si Beatrice doarme de pe la 12-1 la 7-8 inca de la o luna si ceva, si tot asa, alaptata exclusiv si ea. Pediatra mi-a zis atunci sa ma bucur, ca e ok faptul ca si-a scos mesele de noapte, deci stai fara grija.

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



Multumesc Faith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

mihaela, comprese iti spun si eu. si sa nu ii faci baie in seara asta, sa nu ii cresti temp. la peste 38 in fund, (38,4-38,5 axial) poti considera febra. ii pui supozitor, sau ce ai.
ileana, mai stii cand te plangeai ca nu ia in greutate? ce a zis cristina de mandru lung si grasan? sau n-a mai venit la voi?
ligia, mai lungeste laptele ala ca il faci de 9 kile pana la 4 luni :)))
ghiulten, daca nu isi revine mara, nu o car cu mine in cazul in care ne intalnim. de venit venim oricum

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Alice bebe papa 170ml de 5 ori in 24 ore... l-as lungi k o sa inceapa sa-mi rupa mainile...dak maresc timpul intre mese ma stie tot blocul k nu-i dau sa pape... e facut pe timpul foametei:)))





Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, te cred si te inteleg! Si al meu urla de foame. In ziua botezului am facut o sedinta foto in Cismigiu. Si era infometat...A urlat de incepusera sa cada frunzele din copaci.
Alina, abia astept sa te linistesti cu botezul. In primul rand pentru Filip, apoi pentru noi, ca sa ne vedem si nu in ultimul rand pentru tine, ca daca o mai tii asa, mori de foame in casa fara sa-ti dai seama. Auzi, tu, sa mananci cerealele copilului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata!

tocmai pentru ca si noi muream de foame in casa ieri am chemat-o pe mama si pe sora mea,ea a stat cu copilul si eu cu mama am facut multa,multa mancare!


Acum ,rog toate fetele sa na ierte (nu pup in fund pe nimeni) pentru discutiile de pe forum caci s-au iscat numai din vina mea ca eu am pus intrebarea idioata legata de LP dat seara copilului ,eu am fost prima care am zis ca daca i-as da LP seara lui Rafael poate ar dormii mai bine.
Apoi a postat Mihaela ,apoi izish si apoi Carina iar de aici a inceput nebunia pe forum.

Acum sa stiti ca si eu am avut impresia de cateva ori ca Anda face pe interesanta(scuzele mele anda ca am gandit asa) dar am inteles intr-un tarziu ca ea de fapt se bate cu pumnul in pept nu numai pt.ea ci pt toate sa continuam alaptarea.

Izish mami nu ne parasii hai incearca sa o intelegi pe Anda care a fost un pic cam acida dar parca tu ai fost si mai acida ai vb. cam uratel.

Ane ,eu cred ca Anda cand a zis ca nu exista lapte neconsistent a vrut sa traga un semnal de alarma nu sa te faca pe tine sa te simti in vreun fel anume.

Oricum Anda sa sti ca eu cand pap carne copilu doarme mai bine noaptea deci ceva e si cu consistenta laptelui si are egatura cu ce papam noi si pt ca mi-ai spus ca si Toma se trezeste noaptea asa des am hotarat sA NU dau LP copilului ci sa continui cu LM chiar daca eu sunt suprasolicitata

Faith aii mare dreptate cu unele chestii(nu te pup in fund sa sti) dar nu maI comentez si eu ca cine stie ce prostii mai zic.

Inca o data imi pare rau ca am pus intrebarea aia nenorocita si va rog sa reveniti la sentimente mai bune ca pt.mine forumul asta e sfant ,aici simt ca am un refugiu un loc sigur unde am ce invata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

neata!

tocmai pentru ca si noi muream de foame in casa ieri am chemat-o pe mama si pe sora mea,ea a stat cu copilul si eu cu mama am facut multa,multa mancare!


Acum ,rog toate fetele sa na ierte (nu pup in fund pe nimeni) pentru discutiile de pe forum caci s-au iscat numai din vina mea ca eu am pus intrebarea idioata legata de LP dat seara copilului ,eu am fost prima care am zis ca daca i-as da LP seara lui Rafael poate ar dormii mai bine.
Apoi a postat Mihaela ,apoi izish si apoi Carina iar de aici a inceput nebunia pe forum.

Acum sa stiti ca si eu am avut impresia de cateva ori ca Anda face pe interesanta(scuzele mele anda ca am gandit asa) dar am inteles intr-un tarziu ca ea de fapt se bate cu pumnul in pept nu numai pt.ea ci pt toate sa continuam alaptarea.

Izish mami nu ne parasii hai incearca sa o intelegi pe Anda care a fost un pic cam acida dar parca tu ai fost si mai acida ai vb. cam uratel.

Ane ,eu cred ca Anda cand a zis ca nu exista lapte neconsistent a vrut sa traga un semnal de alarma nu sa te faca pe tine sa te simti in vreun fel anume.

Oricum Anda sa sti ca eu cand pap carne copilu doarme mai bine noaptea deci ceva e si cu consistenta laptelui si are egatura cu ce papam noi si pt ca mi-ai spus ca si Toma se trezeste noaptea asa des am hotarat sA NU dau LP copilului ci sa continui cu LM chiar daca eu sunt suprasolicitata

Faith aii mare dreptate cu unele chestii(nu te pup in fund sa sti) dar nu maI comentez si eu ca cine stie ce prostii mai zic.

Inca o data imi pare rau ca am pus intrebarea aia nenorocita si va rog sa reveniti la sentimente mai bune ca pt.mine forumul asta e sfant ,aici simt ca am un refugiu un loc sigur unde am ce invata.

implinita de Rafael-Ioan


Eu am spus ca e posibil sa fie laptele neconsistent , Anda m-a contrazis spunsand ca nu exista asa ceva.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput