Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

iuliana, unde e locul ala de joaca?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Se numeste DODOLINO si este in Piata Unirii deasupra la galerii cu intrarea prin strada Cuza Voda

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Am studiat...si Bucovina asta e tare departe, de parca nu as fi stiut. Culmea e ca m-am si intaratat singura, m-am uitat la niste pensiuni asa frumoase, dar erau in zona Voronet sau Gura Humorului, adica 480 - 500 de km. Si daca nici nu sunt prea multe doritoare...ca am vazut ca fiecare cam are alta treaba...

M-am uitat si la mare, offf tare urat mai e litoralul nostru, no ofence pt nimeni, dar zau, asa ce urate sunt constructiile, ce servicii slabe si la ce preturi astronomice

Apropo pt cele care cautati locatii si vb de pensiunea alfa, eu am mai vazut si vila sangria, tot in zona mamaia nord/navodari, are si restaurant si e dragutica. avantaj mare - dupa parerea mea - plaja e la 100 de metrii. puteti sa vedeti poze pe turistinfo dar si pe booking.














de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Cred ca de minunatiile de sub link era vorba

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

petrecere acum cred ca depinde de copii, lui Andrei ii place sa fie alti copii, dar nu ii place aglomeratia...de asta ma gandeam ca pentru el e cam devreme, ca nu se bucura de fapt de petrecere..ma gandeam la o terasa in parc, sa invitam si alti copii cu parinti....sa fie ceva semi...daca as gasi un loc de petrecere in aer liber ar fi super

fetele din Bucuresti, stiti asa ceva?

MI3 la Bucovina noi zicem pas...si la weeknedul cu 19 mai, ca am eu treaba la birou

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum


exista dar depinde de portmoneu...stii tu...majoritatea sunt mai scumpe decat locurile de joaca in interior. oricum ce zicea baby cu 20 lei/copil mi se pare f ieftin, unde era asta? in Buc la ce m-am uitat eu sunt peste 35 lei/copil, bine cica le da mancare...dar ce meniuri erau si include si decorurile. oricum faceti socoteala daca sunt 10 copii plus ca mai incolo vrei sa ii iei un clovn sau vreun persoanj de desene....sau un anumit fel de tort...plus trebuie sa ii iei si cadou.

la un pret cat de cat mai decent e ferma animalelor, poti inchiria acolo
la un pret indecent, pentru o petrecere nu numai de copii dar si pt adulti de toate varstele, mi se pare superb dar ..... www.treehouse.ro/" target="_blank">aici

si sa iti fie rusinica ca iar nu vii la MI, recunoaste ca nu vrei sa ni-l arati pe delfinasul sef, il tii doar pt tine.

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Cris2010, ce proiect ai finalizat? La servici sau... ala de acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca, da=mi te rog numarul si al fetei si al lui nenea. sapt viitoare trebuie neaparat sa ii chem. sa imi scrii si numele lor. pe pm sau pe mess. eu verific seara, oricum.
se pare ca si eu trebuie sa fac la fel, ca pe baza lui..numa ma enervez cd le vad stricate.
acu ..cica..am gasit o metoda cum sa inchida geamul..zic..pai nici nu-l mai reparam, nu?:)
cris, noi am scapat de operatia de polipi pur si simplu. am folosit olinth, da o perioada..nu stiu 7-10 zile..apa de mare..mers la mare..a fost infundat, fornait pana in jurul varstei de 4 ani. eu stiu ca sub 3 ani n-are niciun rost sa operezi. eu asa am observat la ai mei. si Mihai a fost f fornait de bebe, acum e mai bine. sa vedem dupa ce incepem cresa cum va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

m-am mai uitat pe niste poze si nu mi-au mai placut unele chestii la vila aia de care va ziceam

cred ca tot alfa ar ramane, dar si eu cred ca e cam departe de mare.....asa ce mi-ar placea sa ies din vila si "tup" sa fiu pe plaja. nu sa ma car cu copil, cu jucarii, bagaje, colac....etc etc si cu soarele in cap.

ma gandeam sa mergem si noi intr-un w/end la mare, dar.... nu stiu ce sa aleg. asa am facut si anul trecut si pana la urma am ajuns in bulgaria. nu ca acolo ar fi cine stie ce civilizatie vestica, dar conditiile au fost clar mai bune, la fel ca raportul calitate-pret.

acum ma bate gandul sa mergem la sfarsitul verii in thasosmi-a venit acum ideea, dupa ce anul trecut am renuntat se baga cineva? ma uitasem anul trecut la niste apartamente dragute, moderne, utilate, in vilute cu gradina, aproape de mare...

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

pt noi acum, e departe bucovina.. nu rezist eu cu doi copii in masina pana acolo
ochidut, sa stii ca nu e o idee rea. ne putem intalni mai multe familii cu copii intr-o zi acolo, daca vreti
cristina (serban) lasa-mi nr tau de tel, daca ajungi la cta in weekend poate ne vedem
adriana, a lasat ochidut un link, capitolul trecut pagina 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

cristina (serban) lasa-mi nr tau de tel, daca ajungi la cta in weekend poate ne vedem
adriana, a lasat ochidut un link, capitolul trecut pagina 20

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


vrem si noi, vrem si noi! ne auzim la telefon!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mai vin si eu cu o nelamurire
locul ala frumos de zice Oana de el costa 200 euro pt max 20 pers juma de zi, nu?! am inteles corect?
pai mie nu mi se pare mult
la noi la un loc de joaca incomparabil cu ce am vazut acolo costa 20lei/copil pentru 2 ore...na ca la 20 de copii te costa 400 si nu se compara, zic eu

Citat:
citat din mesajul lui ochidut
acum ma bate gandul sa mergem la sfarsitul verii in thasosmi-a venit acum ideea, dupa ce anul trecut am renuntat se baga cineva? ma uitasem anul trecut la niste apartamente dragute, moderne, utilate, in vilute cu gradina, aproape de mare...

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


eu de cand tot zic ca vrem in Thassos la sfarsitul lui august inceputul lui septembrie
si visez la o vila pe malul marii

la noi pe litoral, doar Alfa.
sau cum am fost noi anul trecut cazare 2 pers 6 nopti 500 lei, te duci fara pretentii ca doar la banii astia ce iti poti dori...si uite ca noi am fost multumiti, macar faceau curat in camera zilnic si schimbau prosoapele, alte calitati nu prea avea hotelul...putea fi renovat a doua zi
iar plaja murdara, dar tot romanii sunt de vina...tigari stinse in nisip si alte resturi aruncate peste tot
apa plina de alge
plaja necuratata de scoici
la preturile practicate in varf de sezon clar nu merita


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Astept sa adoarma piticul atomic, e treaz de la 2 jumate. sta pe burta mea, si sta asa, gata sa adoarma, de o ora. Dar numai nu adoarme.

Mi-ul asta il ratam, cel mai probabil. Pt noi marea e f departe. Nici pe aproape nu cred ca reusim. Vedem ce se stabileste.

Bumblebee, la multi, multi ani sanatosi! iti doresc sa fii fericita in fiecare clipa, sa fii iubita si apreciata, sa ai parte de impliniri pe toate planurile! Esti o mamica, femeie, prietena de exceptie! Iti admir calmul, optimismul si umorul, asa ca sa pastrezi calitatile astea si de aici inainte! Pupam mamica frumoasa! Sa ai o zi superba! Asteptam tratatia :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

nEata

vin cu si pentru Bumbleeblee


la multi ani iubita mamica, sa fii sanatoasa, fericita, sa ai o viata frumoasa alaturi de comorile tale si sa te bucuri de orice clipa!!

Puiuz eu stiam de ceaiul de afine ca e bun pentru diaree....dar uite ca am uitat sa iti spun de el

Ochidut mama, ce mi=ai dat tu acolo

clar anul asta nu mergem la asa ceva, e aiurea ca trebuie sa facem petrecerea dimineata, pentru ca seara avem nunta si vreau sa ii fac chiar de ziua lui,daca tot pica sambata...

noi avem multi prieteni cu copii, asa ca daca adunam si parintii si copiii o sa mai studiez piata, vad ce gasesc...

MI3 eu ce va ziceam de Bucovina....noi am fost acolo 2 ani de revelion, e minunat dar si faci o zi din Bucuresti pana acolo...noi ne opream mereu la parintii mei la Piatra Neamt, dar nu poti face intalnire de weekend acolo..

eu ca propuneri am la mare sau undeva la munte, dar pana in Brasov...gen Breaza / Sinaia / Predeal...e la mijloc

nu mai stiu ce voiam sa zic

o zi minunata!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput