La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (146)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

apropos de mancatul copiilor (tot bebelusi imi vine sa le spun ), eu cred ca e mult mai usor sa-i invatam initial sa manance cu furculita si apoi cu lingurita. E mai usor cu furculita ca o pot intoarce cand o duc la gurita si nu curge din ea ca la lingurita si le da si o satisfactie ca pot manca si ei la fel ca noi. Eu am pt Cata lingurite de metal (ca sa poata infige in mancare) dar din acelea micute pt manutele lor. Sunt tare curioasa daca Cata va manca singura cu furculita pana plecam la mare . cristinel la 1.5-1.6 ani manca singur cu furculita.
Azi Cata a papat pulpe de pui si morcovi facute la steamer , la fel si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ah ce chef am de vorba si nu e nimeni pe aici
ma intind putin in pat..poate imi trece cheful de vorba si ma apuca somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta da sunt ceva fete Xeo, Lauriciu si mai sunt, dar nu mai stiu exact cine. Desteapta esti cu crema de soare, nici nu o puneam in bagaj. Slava Domnului ca ai zis ca s-a anuntat vreme frumoasa si la munte te prinde repede soarele. sifelicitari lui Cristi.

Strumphy ce nenorocire. Offfff asa tanara si a lasat in urma 2 prunci. Cumplit.

Roxy si noi am fost la targul de case, ma rog macar la un apartament cu 2 camere visez, dar nu ne permitem. Mai visam cativa ani si poate da Domnul.

Ally abia astept sa vad poze cu printul tau. Voie pe unde plecati in week-end?



Avem asa :Azaz, Sorinam, Giulia, Antguess(album vechi cu poze de la nunta-sa nu te superi mami),Lauriciu, Alina.n,Gimihaela, Adam de Madu, Anamira, Xeo, Felicitas,Bulinamica, Georgyiuli,Ayanna de Bryanna si daca revin isi fac altele noi, asa le tinem de pomana.

Yvy de ce nu mai ai album pe picasa? Imi place la nebunie sa o privesc pe Larisa. Multumim pentru comentarii la poze.

Mary multumim pentru comentarii. Avea o floare in spate

Strumphy,Millie, Ally multumim de comentarii.

Strumphy nu seamana cu tati, m-ai innebunit glumesc mami, DAr cum a zis si Mary are ochii mei, lucru pentru care m-am rugat.

Catank e delicioasa Ioana, iar tu ai slabit, se vede la fatza.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ziua buna!

strumphy, da...sunt satisfacuta!Nu te-am intrebat intamplator...I mea ar fi adormit la orele oo.oo ....am patit-o odata....Ea era tare vesela si jucausa, dar eu dormeam pe mine... O zi superba in 3 va doresc!
roxy....sturmphy...sunteti de toata admiratia din partea mea ptr ca mereu gasiti rahaz ptr a scrie ptr fiecare in parte...Joas palaria!...si mie rusine sa-mi fie...dar asta nu inseamna na nu-mi pasa de voi fetelor....
madutzace fel de copanele papati?banuiesc ca din comert ca alea de casa nu au nici o sansa la aburi. Si eu il folosesc frecvent...ne place tare mult la tot familionul
alehiam, roxyam inteles cum e cu papa de unu singur....argumente pro si contra...Trebuie sa recunosc faptul ca I nu serveste supita sau ceorbita ce o fi la lingura...nu vrea si pace...legumele le scot pe tava de la masa care am grija sa o spal fff bine(este farfuria ei nezburatoare)daca ii pun in farfurie am mai spus...o arunca...si asa papa legumele..incer sa o ajut si eu ...tot cu mina sa-i dau in gurta nimic...doar ea sa pape...abia ma strecor sa bea zeama...dar nu cu lingurita ci din pahar...ce sa-i fac? ...cand este neatenta ii mai scap si cu lingura dar imediat sesizeaza si a doua oara nu mai pofteste...Asta se intampla de cand ne-am intors din Moldova...acolo numai cu lingura din mana mea papa...tot!
Bun si asa...ca papa...un pahar de 220 tot, zi de zi....recunosc ca o fac mai deasa...legume, taietei de casa si carnita obligatoriu.
Va multumesc, am inteles, ....usor, usor...se invata ei!
visspup piticii nazdravani!Musai la tara, la aer...le va prinde bine, si nu numai lor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac


Catank e delicioasa Ioana, iar tu ai slabit, se vede la fatza.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




Un pic asa...ca tot veni primavara!
Pupici ptr micutul Rares...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85
CATANK ce am ras, pai si a mea face la fel cu lingurile si castronelele, in schimb daca ii dau lingurita si ii pun putina mancare pe varf, o linge.
Mada da la fix a venit ploaia si sper sa iasa gazon frumos sa se tavaleasca piscoasa prin el![/left]

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Am inteles, cred ca toti procedeaza asa in prima faza, ...sunt in perioada de cunoastere, vor sa auda cum suna vesela in contact cu podeaua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fug la un somn mic-mic de 20 min pana se trezeste I, ca bine zice magdutza

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

Va poftesc la cel mai nou capitol !!!

Semneaza Ally !!!

Mergi la inceput