La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (146)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

mi-e groaza de vaccin si analize, serios, imi vine sa nu ma mai duc.
chiar, voi ati facut analizele de 1 an? trebuie facute?


NU! nu vad rostul sa intep copilul daca e bine si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, piticii tai sunt deliciosi si ff bronzati Mi se pare mie sau asa e? Cred ca i-a prins soarele pe fetisoare

fetele tb sa incepem sa-i dam pe copilasii cu crema de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary si noi tot in manuta si piciorus am facut vaccinul. bravo Anda ca ai fost fetita curajoasa si n-ai plans

alexina buna cafeluta distractie placuta cu prietenii de ce nu v-a facut ambele vaccinuri odata? scapa si ea acum

ina bravo ca v-ati lasat de fumat, mare lucru
eu stiu ca nu se fac analizele oblugatoriu, doar daca iti recomanda pediatrul

catank eu nu ii dau sa pape singurica ca numai pe jos da si se joaca o sa aiba ea timp sa pape si singurica, o sa invete. sunt mici inca

alehiam noi mergem la gratar de fiecare data in alt loc. mergem in Poiana dar acolo cum cobori spre Rasnov, sunt niste poeinite pe acolo, mergem spre Olt, spre Codlea la urzici, spre Cheia...si prin multe altele.
si mie imi plac copilaii asa nazdravani

madutza de 1 mai mergem la gratar la padure, la aer curat sa ne zbenguim putin pe acolo, jucam un bedminton si bineinteles nu lipseste berea
eu nu prea cred in cremele anticelulitice tot miscarea este de baza

s-a ridicat ceata si iese soarele
abia astept sa iesim afara, cred ca zilele astea merg sa-i iau galetusa si lopatici si greblute
mergem sa papam.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, mie imi place mult cum se simte pielea dupa crema , si daca tot ma dau, sa-mi iau una anticelu ca mai ajuta si aia.

miki, imi pare rau ca te tine Andra treaza. Sigur este de la dintisori. Felicitari pentru schimbatul gradinitei lui Vlad . Si cristi cand are o zi agitata cu iesit mult si alergat este agitat seara. Cand are zile "plictisitoare" este linistit
Sunt si eu fericita ca a inceput si cristi sa vorbeasca mai mult si mai inteligibil, am vazut ca a inceput sa se mai inteleaga si cu alte pers in afara de familie. In sfarsit a zis si el aseara Amin..pana acum zicea doar "min" si e dornic sa invete Inger, Ingerasul meu
Gradinita unde l-ai mutat pe Vlad e tot de stat? e mai libera decat la cealalta?

simo, tie ce-ti mai fac printii? Mi-e dor de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

nimic de spus, doar voiam sa fac act de prezenta azi Nick e acasa, si-a luat liber sa mai stea cu noi ca ii e dor ca a spus ca trece timpul repede si el nu apuca sa vada si sa se joace destul cum creste piscoata si de cand s-a trezit e in grija lui,si ea de parca stie ca e tati acasa special pentru ea , rade si chicoteste si se joaca asa frumos cu el

aici iar vine ploaia , nori negri vad ca se ridica de dupa casasi azi ziceau la vreme ca o sa fie frumos, dupa ziua de ieri cu vantul ala nebun , ma mir ca nu ne-s pus iar gardul al pamant , dar ne-a stricat incalzitorul de terasa si e de metal si inalt de 3 metri

alehiam da-mi PM si spune-mi cat stai si poate venim noi in St. Albans ca de mult vrea Nick sa mergem ca cica e un orasel frumos si nu stiu ce istorie pe acolo ca el e cu de astea... si nu e departe de noi ca venim cu masina si noi stam in nordul Londrei si imediat iesim cu masina pe autostrada si ajungem acolo as veni eu in timpul saptamanii intr-o seara sa ne vdem dar eu nu conduc, trebuie sa pun mana sa imi iau carnet, am spus poate la anul, inainte sa ma apuc de bb2 sa imi iau carnet sa pot conduce pana nasc, sa am mai multa libertate de miscare , plus ca masina sta in fata casei neutilizata in timpul sapt, numai in weekend cand e Nick acasa

ma duc sa pap micul dejun, am fost toti lenesi azi, s-a trezit mandra la 8 jumate dar deh... s-a culact aseara la 10 jumate ca mai devreme nu a vrut neam sa adoarma, ca dormise 3 ore pe seara am aut dreptate sa o trezesc, trebuia sa o fi trezit si mai devreme sa nu o fi lasat sa doarma asa mult seara deci Catank, satisfacuta ?

zi frumoasa si mai trec eu pe aici mai tarziu daca nu iesim pe undeva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, si de tine mi-e dor Voi mergeti zilnic in parc? As trage o fuga sapt viitoare pana in zona voastra

strumph, mai ploua la Londra? Sa sti ca am facut cu cristi o foaie A3 plina de stampilute pe care o va face cadou lu' "mamale", adik mamaie , iar tricourile le arata tuturor care vin la noi, nici la spalat nu am reusit sa le bag ca nu le scapa din ochi

gata fugim in curte la joaca..ca nu putem pleca in parc..tb sa primesc pt sot ceva prin curier si tb stau acasa, noroc ca avem curte

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pana sa trimit mesajul a aparut strumph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetele
-bienteles ca nu ramnea sergiu nemucios,nu?cu toate preventiile mele naturiste,odata ce fac toate suzetele postaasa ca aseara la 30 min.dupa ce i-am culcat-dai urlete,ne striga baiatul, ca nu poate respira-baga aspiratorul, vybrocil,perna..vai, ne striga si fata ,ca de, ea sa ramana singura la ea in pat,da-i aspiro si pe ea.asa ca i-am adormit pe amandoi la noi,am dus-o pe sonia la ea,am ramas cu sergiulica caruia ii curgea Niagara.si vroiam sa plecam la tara, unde am fost invitati de un prieten..am uitat sa zic ca ua si scaune moi ,azi dim. aud un jet la sergiu,bun..schimba-l,peste 1 ora si la sonia.ieri la 19 am dat pilaf simplu,dar la 21 am dat lapte napolact.asa ca dim. in loc de lapte am dat ceai-180ml,de menta,coji paine prajita, si branza.la fructe servim banana, si la pranz pilaf cu legume,3/4 morcov.pana acum nici un scaun de la 5 dim.Ura!!!
- dar eu tot as merge la tara...asa 2%vroiam sa-i duc la aer, animalute,verdeata..dar dc "planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit de afara. am iesit imediat dupa masa de la 10. asa cald s-a facut , mai bate vanticelul putin rece dar vremea este spre incalzire, se simte
am stat mai mult la locul de joaca si Anastasia mai mult in nisip, pe leagan mai putin. daca-i dai o lopatica si-o galetusa, uita si de leagan si de tot
mai iesim o tura dupa masa.
am vorbit si cu mama sa ia ea carne de gratar, caci cu ei iesim in week-end.

madutza un pentru Cristi cel vorbaret, ma bucur ca a inceput sa vornesca din ce in ce mai bine
daaa, este super ca ai curte

azi am sunat si eu la unii care au casa de vanzare aici langa noi(ca am inceput sa ne mai interesam de case) si este super casa: cu 3 camere, living, bai, bucatarie, 2 holuri, beci, camara toate mari de peste 12 mp si curte plus gradina mare. in total 760 mp. zic oaaa ce fain si cand imi zice pretul sa cad jos....150 mii euro dar lasa pana la 145
doar sa vindem apartamentul si sa mai punem ceva...dar nu vrem sa-l vindem. am vrea si casa dar sa pastram si apartamentul
vedem noi cum om face. dar la casa musai vreau si eu si musai in oras, nu vreau nicicum in afara.

strumphitza ce fain ca sunteti toti 3 acasa si mie asa mult imi place cand suntem toti.
numai ca este nasol ca este vremea nasoala si nu puteti iesi asa mai mult.
asa, pune mana si ia-ti carnetul sa nu mai stea masinuta degeaba in fata casei

viss ooo...imi pare rau ca a racit si Sergiu. asa-i cu suzetele...si cu tot ce baga amandoi in gurita, se ia un doi de la unul la altul.
multa sanatate, sa se faca bine puiutii repede si eu zic mai bine sa-ti iei gandul de tot de la plecat nu te mai gandi nici aia 2% cred ca ai un chef de duca.....dar asta este, o lasati pe data viitoare, sa fie bebeii sanatosi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, super casa cum o descri si mare, cred si eu ca cer atatia bani, mai ales ca are beci. Stiu cand ne-am facut noi casa, ne costa beciul cat ne costa un etaj, si am renuntat la el . Si curtea e tocmai buna de alegat

viss, sanatate puilor! Eu cred ca as pleca cu ei la tara

Mergi la inceput