Strugurasi de Sept-Oct 2011 *55*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

uitasem sa va spun... cata DISCRIMINARE !!!
Azi am fost intr-un magazin sa cumpar haine pt R. Vanzatoarea nu m-a rugat sa las carutul la intrarea in magazin drept pentru care i-am multumit ironic pentru ca are grija de bebe meu.
Nu am putut sta nici 2 min in magazin si bebe a inceput sa maraie...l-am lasat un pic "poate se ocupa bona de la magazin"
Am plecat fara sa cumpar nimic. Nu mai calc vreodata pe acolo !!!!!!!!!!!! Sunt revoltata ! Poate aveam fata de infractoare?

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Poate intereseaza pe cineva http://www.chicco.ro/product--scaun-de-masa-happy-snack--1046.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Eu am laptopul de aruncat......nu mai merge reparat.Asa ca am prins putin laptopul sotului.
Despre noi;
Mergem putin in 4 labe dar numai in pat, pe jos ii este frica. Se ridica in fund din pozitia de pe burta ( cu fata in sus daca sta nu se poate ridica in fund).in picioare se ridica daca are de ce sa se apuce.
De mancat suntem la fel........totul insotit de banana.Insa, nu prea mai vrea sa suga dupa masa si pe mine ma dor sanii........cat de curand cred c-o sa-i mai dau doar seara si dimineata dar nu stiu daca voi mai avea de ajuns.
Anca oferta ptr scaun e super.Din pacate eu i-am luat Evei scaun.
Azi am fost si noi afara si am murit de cald.Cred ca schimb programul.Voi iesi dimineta pe la 9 pana la 11, apoi pe la 5-6 seara.Azi imi venea rau de atata caldura.Am iesit pe la ora 13 pana la 15.
Va pup fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olllaaa

ce vorbarie putina fetele

lali

Sei? pi undi umbli?

da, eu de astazi am schimbat programul, pana acum tot asa iesem,dupa 13, acuma am iesit pe la !0 si ne-am intors pe la 12 si tot am murit de cald..e aiurea si pt mine,ca dim se tyrezeste ayu pe la 8-9..pana il schimb de pijamalute,pana ii dau sa pape,apoi mai strag si eu prin casa, ma imbrac, papa..si cam pana pe la 11 fac toate astea, apoi la 11 juma ii dau fructele//abia apoi sunt libera,dar vedem noi cum facem ca nu se mai poate pe calduri; noi acuma iesim cu tati la o plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

Aseara am adormit pentru prima data in aproape 7 ani ,suparata pe sotul meu ... In ultimul timp iar sunt cu bucile in sus eu , ma supar din orice, si el e cam la fel,si uite asa ies scantei din nimicuri. Iar aseara,in loc sa ne uitam la un film pana adoarme Teodora, ne-am luat la harta ca s-a rastit la mine cand vorbeam la telefon cu sora-mea , ne-am invartit in jurul cozii subiectului ca nici nu spune ce il deranjeaza,si asa am plecat la somn cu fata. Si m-am suparat ca nu a venit sa vada ce fac. Dimineata ne trecuse la amandoi,dar tot ma doare ca nu a venit sa ma pupe de noapte buna. Ce copil sunt si eu !


Ieri,in plimbarea mea lunga de aproape toata ziua am cules liliac ,imi place tare cum miroase .


Voi pe unde umblati? Ca a fost tare liniste ieri pe aici!


Klaudita cred ca ai scris ceva aiurea in text,ca eu nu inteleg , te-a rugat sa lasi caruciorul la intrarea magazinului? Si a plans copilul si nu s-a uitat nimeni la el? Nu trebuie sa ai fata de infractor ,pur si simplu asa li se spune de catre patron, sa nu intre nimeni cu sacosa,rucsac si carucior. Pentru asta,lasi caruciorul in spatiul aratat de ei,iei copilul in brate si purcezi la cumparaturi sau intri in magazin cand doarme pruncul,sa nu l deranjeze lipsa ta. In magazinele cu mult personal sau cu spatii largi intre rafturi nu este o problema caruciorul . Tin minte ca la magazinul in care am lucrat eu (alimentara-supermarchet de cartier) nu era spatiu intre rafturi prea mare,si nu incapeau carucioarele decat pe margine, intre rafturile din mijloc nu,si deheaba explicam oamenilor,se incapatanau sa intre,se blocau, copiii spargeau sticle de bauturi,ca acolo erau , si asa iesea ceva nu tocmai frumos. Cine iesea vinovat? Vanzatoarea,of cors, ca ... te miri ce... Nu a fost atenta pe unde a intrat cel cu caruciorul(asta spunea seful) ,tot vanzatoarea, ca "ala nu e loc de bauturi,ele trebuie puse sus!( clientul) ,etc. Deci? Daca nu iti place ceva la un magazin, nu mai mergi acolo,sau mergi cand esti insotita de cineva care sa stea cu caruciorul la ntrare,saaaau, pune copilul intr-un marsupiu( sling,mei tai, boba, marsupiu clasic, ce iti convine) si atunci ai loc peste tot .

Felicitari pentru dintoci!


Zubi

Alex , hrisca o sa incerc si eu fetei, de fat vreau sa incepem sa consumam regulat. Stiu ca mai cautasem eu anul trecut dar pe langa mine nu gasisem decat fulgi de hrisca ,fulgi care nu mi-au placut deloc-deloc.

Ingerash recuperare usoara Mayei ! Mai dar ce curajoasa e! Eu m-as fi miorlait mult si bine.cel mai probabil. si pentru tine .

Iris, 40 ron 200 gr ? Mai bine ii iau hrisca si o macin eu ! Sau iau faina de hrisca de solaris, e cam 13-14 ron kg.

Vaaai, mie imi miroase in balcon a salata de vinete,s nu mai am vinete congelate. Eu sunt mai pofticioasa decat gravidele,asa am fost mereu...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Neata !
asa e Lali, am recitit mesajul si probabil de nervi nu am scris cum trebuie
Loc era in magazin sa intru cu carutul. In timp ce eram in mag cea care ma rugase sa las carutul la usa ii explica alteaia ca "asa vrea ea. Ca a enervat-o una cu o zi inainte". Eh ! nici eu nu sunt absurda. Daca nu aveam loc cu carutul nu intram. Eh...

Vaz ca activitatea pe forum scade direct proportional cu imbunatatirea vremii Strugurimea a iesit la plimbare dupa iarna grea

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatzaaa

ieri am patit-o si eu intr-un magazin dar am facut spume, cat sunt eu de bleaga,adik sa nu derajez pe nimeni,dar m-am luat la harta un pica, era un magazin larg cu super loc intre rafturi, era f deschis, si normal ca eu eram cu carutul si am rugat o d-na sa imi faca si mie loc ca statea de 5 min sa verifice nu stiu ce pe vine..si am rugat-o frumso sa imi faca si mie loc sa trec dupa ce asteptasem ceva timp sa termine, d-na s-a dat la op arte, fara sa se supere, si vien vanzatoarea care-mi zice asa pe un ton..puteati sa il luati si dv in brate pe copil..aaaa, am facut stanga imprejur si m-am indreptat spre iesire si i-am zis..bien atunci,daca nu avem voie cu carucioarele iesim nu e nici o problema..si i-am explicat ca daca il tin pe ayan in brate darama toate rafturile ,asa macar in carucior e cuminte,si si-a cerut scuze...nici la intrare nu puteam sa il las ca erau rafturi...apoi in alte doua magazine l-am lasat la intrare pe baiat ca era spatiu, si oricum sta cuminte...

eu vreau sa ies afara acum dar si ayan are prog ciudat,el se trezeste la 9 , papa lapticul si doarme iar pana pe la 11, acuma deja a dormit,ce sa fac,sa trezesc mitititelul din somn?

aww Lali suparici...se mai intampla, vezi, din nimicuri,ca n-ati lasat nici unul de la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Unde sunteti fetelor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Sigur e chestie de mentalitate ce imi spuneti voi. Cum sa nu intru cu caruciorul in magazin? Nuci nu imi pun problema sa las caruciorul undeva sau sa las copilul sau sa o iau in brate ca imi spune vanzatorul/ vanzatoarea. Cel putin nus-a intamplat asta vreodata in LT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

ola ola, vad ca se cam sparge gasca pe aici..

noi am avut in vizita finii si a fost suuper frumos. am facut gratre, am stat in curte o gramada, eca a sintetizat si ea niste d3 si arta asa de fain.. un pic bronzata si roz in obrajori.

Lali, imi pare rau pt suparari ...sunt episoade normale intr o familie. bine ca a trecut repede!

Noutati prea mari nu mai avem. ne bucuram de soare si de iarba.azi am stat in pamperssi fara pantalonasi in iarba si a fost de vis

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput