Hai Ellyshor! Hai Babyboom! (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Titi mersi frumos! Si tu mai ai putin. Ati terminat redecorarea?

Tzuky, da, daca ti-au spus in mod explicit sa nu fii machiata inseamna ca sunt exigenti la aspectul asta.
Cand am facut laparoscopie in Bucuresti cu anestezie generala mi-au spus si mie cei de acolo sa nu fiu machiata deloc. Si m-am conformat.
Ei, dar dupa ce iti revii in simtiri te aranjezi repede un pic pt vizitatori si gata.



Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:



BABYYYBOOMMM BABYBOOMMMMBABYYBOOMMMM
te asteptam cu drag!!!!!!!!!!!!!


bravooo,mami...ai rezistat cu brio pana acum pt puiul tau drag...mai aveti asa putin,dragilor
toate avem emotii pt voi..imi inchipui cate ai tu,Elly draga

TZUKY prima poza s-a deschis...arati excelent..esti tare frumusica....a doau nu s-a deschis din pacate dar sunt sigura ca esti la fel de draguta doar cu cateva kg in plus...ca noi toate de altfel...ca doar suntem gravidute,nu/??/
las ca scapam noi de ele...eu nu ma stresez deloc...daca le-am dat jos la prima sarcina,sigur voi reusi si acum....mai ales ca acum or sa fie doua mandre(fetele mele dragi) care sa ma "ajute" sa slabesc:))))


fetele,pupici...aveti grija de burtici ...revin mai pe seara ca ma bazaie sotulache la cap sa ne imbracam sa plecam la plimbare cu piticotul mic....e superb afara ...mulllt soareeeee

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

ALINA 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Elly, iti urez bafta si un bebe sanatos! bucura-te cat poti de ultima ta zi cu burtica... Eventual fa-ti cateeva poze... desfaceti o sampagne si sarbatoreste cu sotul tau in asa fel incat sa fie memorabil...
Tzuki, iti inteleg frustrarea, insa Elly are dreptate: te aranjezi tu dupa ce-ti revii un pic. Sunt convinsa ca o sa poti. Sa-ti tii cosmeticele la indemana!
Pupici!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Elly, sustin ce spune Stefulici. Fa-ti niste poze acum in ultima zi de graviduta si neaparat trebuiesc postate pe picasa!

Iti doresc curaj, putere, sa va bucurati de minunea voastra mica, sa veniti cu bine sanatosi acasa si sa ne dai de veste cat de repede poti pentru ca toate vom sta cu emotii pentru voi 2. Babyboom sa fie sanatos si mancacios

Chiar, cum o sa ne dai de veste despre voi?

Deea 32+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Multumesc, dragelor! Ma incarcati cu energie pozitiva!

Poze m-am gandit sa fac maine dimineata inainte de a pleca la spital. Ma imbrac si eu frumos, ma aranjez nitzel si fac ultimele poze cu burtica

Deea i-am zis Onutzei sa ma sune dupa ora 12.00, sau sa dea msg ca sa-i raspunda sotul meu. Telefonul i-l las lui pt ca nu vreau sa ma misc prea mult dupa operatie ca sa nu ma doara capul.

Mai pe seara, cand imi revin si in functie de cum o sa ma simt, o sa va mai trimit eu mesaje(tot pe tf Onutzei) cu impresii calde.

Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Elly, draga mea, nu-mi vine sa cred ca s-a incheiat etapa asta grea dar superba si soseste maine puiul. Iti urez mult mult curaj si totul sa decurga perfect. Sa iti revii usor si sa te intorci acasa cu comoara cat mai repede, ca de acum incepe greul si bucuria. Te imbratisez cu mult drag .

Noi sunem bine, niciun semn deocamdata ca soseste inimosul. Imi cer scuze ca v-am tinut cu emotii, dar daca va sosi pe nepusa masa am sa ii scriu un mesaj Anittei ca am numarul ei si o sa stiti.



Diana 37+ cu Mirciulica

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna ziua si de la noi!
ELLY in sfarsit a sosit ziua cea mare,ziua cand o sa faci cunostinta cu BABYBOOM ,sigur o sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta!Iti doresc sa ai un bebe sanatos si mancacios si tie recuperare rapida
Asteptam vestii de la tine!
CARMEN bine ai venit!Sa ai o sarcina usoara in continuare si nastere usoara(si eu tot natural ,a doua oara)
DIANA tu ce faci acum astepti sa se declanseze travaliul sau mai ai control sa stabiliti cand faci cezariana?
TZUKY si eu am zile cand nu suport sa ma uit in oglindadar fi sigura ca dupa ce vin bebeii dam noi jos mai greu sau mai usor dar asta e,sa fim sanatosi!
Cat despre primele poze facute cu bebe,eu ma vad inca foarte frumoasa in pozele cu Alexaveam cearcane,eram obosita dar se citea asa o liniste si bucurie in ochii meinu mai zic ca Alex era si este frumos cra-cra)
Eu sunt iar singura acasabaietii mei au plecat la un concurs de judo,sotul vrea sa vada daca il atrage pe Alex sa incercam sa il ducem din septembrie.
Eu as vrea ceva putin mai violent ceva pian ,chitara
O duminica frumoasa va doresc!

Ella35+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Ellyshor, am intrat sa-ti urez nastere usoara, bebe sanatos si mancacios si recuparare grabnica! Poate ne pune sotul tau niste poze pe picasa cu babyboom, huh?
Doamne ajuta, noi suntem cu gandul la voi!

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani) si viitoare mami de baietel 33s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Scot si eu motatele pentru Elly... nu imi vine sa cred ca maine o sa iti tii minunea in brate. Ma ia cu emotii cand ma gandesc

Iti doresc nastere usoara, un babyboom sanatos si frumos si recuparare usoara


Ioana 36+ cu Bianca Maria

AMR... cat o vrea Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CODRA74 spune:

Ellyshor nastere usoara sa ai,bebe sanatos si mancacios,sa te recuperezi rapid si...astept si eu un semn de la tine
te pupacesc...Doamne ajuta!

Mergi la inceput