Hai Ellyshor! Hai Babyboom! (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

FETELOR,ati iesit toate la soare?Ce fain a fost azi la noi....
ELLY,sper ca te-ai odihnit un pic....Eu am manifestari ciudate la stress...o sa vedeti in noul meu avatar...sau pe picasa.
Mai,Anitta,mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de jinutz,daca am beut la pitrecere aseara....nu maica,is cu nervii....daca se declanseaza nasterea si ma duc sa-i suflu in bot anestezistului din aburii alcoolului?..Acu serios vorbind n-am nici o atractie...am incercat sa beau o gura de bere azi,da n-a mers deloc....si ce pofte de bere cu tequila aveam noi pe la jumatea sarcinii

Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
AMR 5 zileeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Brrr, Virgi, ma sperii, fata, cine-o pictat chestia asta fioroasa pe Costica drag?
Tzuky, poi atunci erai in the army, normal ca trebuia sa arati beton. Glumesc, lasa ca o sa-ti revii tu, si eu m-am ingrasat, toate suntem mai plinute acum. Eu m-am si pistruiat rau de la soarele asta (de felul meu sunt pistruiata, iar primavara e jale, ma umplu toata). Am pus si eu o poza pe picasa, ca sa vedeti ca nu va pacalesc ca sunt insarcinata.
Diana, si eu ma gandisem ca o sa luam noi legatura cumva, in caz ca nasti si nu mai apuci sa intri pe aici.

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hellou...tot noi suntem!

Multumesc multumesc pt gandurile frumoase! O sa le iau cu mine maine pe masa de operatie!

Cocollina multumeeesc mult! Dau de veste imediat ce pot!

Virgi...iti imaginezi ca n-am reusit sa dorm!
Dar asta seara la cel tarziu 22.00 ma culc, fie ce-o fi.
Mai ales ca mi-am programat sa ma trezesc la 4 ca sa imi fac dusulet si sa ma epilez, pt ca imi e frica sa fac asta seara.
Daca de la efort mi se rupe apa?
Asa maine dimi poate sa se rupa...nu mai conteaza

Nu stiu dc mai intru asta seara, ca la 7 iau ultima masa si apoi vreau sa mai pun la punct ultimele detalii(in special cotizatiile...sa-l instruiesc pe sotul meu...cui sa dea, cat sa dea...bla bla).

Asa ca multumesc din suflet pt sustinere, nu stiu cand ne mai "auzim" pe forum, probabil weekendul viitor, pt ca dc totul e ok vineri ma externeaza.
Oricum, o sa incerc sa va tin zilnic la curent cu evolutia noastra prin intermediul Onutzei ca am nr ei de telefon.

Pupilici la burtici! Sa ne auzim cu bine!

Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTO,asta e spiritul tauresc mostenit di la tatsu...care l-a si pictat.Stii boul Ferdinand di la desene animate?Ei si asta e la fel ...e doar intzepat de albina...in rest miroase flori...Te-am vazut pe picasa closca -ntre lemne.Mereu esti sub acoperire
TZUKY,esti o scumpa in ambele variante!.Chiar nu-i cazul sa te crizezi...Iti vei reveni daca ai un pic de vointa(poate si un pic de noroc).Eu mi-as dori sa mai raman cu un plus de 3-4 kile fata de cum eram inainte de sarcina!Da stiu ca ma usuc usor de felul meu....sau cine stie,poate daca-mi leg trompele ma voi ingrasa
ELLY.mai bine ca n-ai dormit daca intentionezi sa te culci mai devreme diseara...Da sa-ti faci un ceai de tei,un laptic cu miere sau de ce nu un sfert de diazepam...serios,ce crezi ca diseara vei adormi la comanda?Iar somnul oricum va somn iepuresc,asa ca e bine sa te ajuti nitel.Daca nu,las ca recuperezi dupa operatie!Voi sa fiti sanatosi!Daca te externezi vineri,preiau eu stafeta.
Dar acum facem cercul fetelor ZEN ,da????.Maine de dimi arde si la noi o candeluta pt voi!

Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
AMR 5 zileeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virgi un laptic cald cred ca voi bea inainte de a ma culca. Imi face tare bine. Stiu ca va fi o noapte dificila, dar sper sa reusesc sa dorm.

Am fugit ca a venit si tati acasa si intram in sedinta

PS: frumos foooc taurasul!

Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ia te uita, ce sot talentat ai, Virgi!
ELLYSORULE, TE PUP DIN TOATA INIMA SI-MI DORESC MULT PENTRU TINE SA ITI MEARGA EXCELENT!
Sa ai o intalnire minunata cu copilasul tau mult asteptat!

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Elly iti urez si eu nastere usoara, un bebe sanatos si voios si sa-ti revii repede.

Virgi, foarte tare pictura de pe burtica! Cu ce fel de carioci a folosit? Sau cu ce te-a pictat?

Va multumesc mult pentru link-ul cu cele necesare pt bebe, imi este extrem de util. Am vazut ca discutati si voi despre caruturi. Si mie mi-a ramas gandul tot la un Peg Perego, dar exista unul care este si reversibil. Pliko switch on track easy drive. Pliko P3 nu e reversibil din cate stiu si eu... La baby boom le-am analizat pe toate partile.

29 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Buna seara

eu amn ramas in urma cu cititul
tot capitolul precedent plus ce s-a scris in acest capitol
acum sunt in vs si mai raman pana joi
dar bine ca am intrat sa vad marea veste
Ellyshor iti doresc o nastere cat mai usoara si recuperare grabnica ca sa iesiti repede din spital

toate burticile si mamicile si o sa trebuiasca sa intru la recuperari sa vad ce s-a mai intamplat in urma

o seara frumoasa si cat mai linistita

Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Ellyshor nastere usoara si un bebe gras si sanatos!

Corina 34+ cu cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Buna fetelor

Ellyshor, iti doresc sa ai o nastere si o recuperare usoara, iar babyboom sa fie sanatos si mancacios.



Alina cu bebelusa 36+

Mergi la inceput