Hai Ellyshor! Hai Babyboom! (46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mirela, cand am citit am inteles initial ca ai intrat sa ne dai o mare veste... Apoi m-am dezumflat...
Carmen, toata seara am analizat carucioare pe net, am facut liste cu caracteristici, m-ar atrage Maclaren, dar nu e rabatabil, acum ma uitam la DHS.

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

CARMEN 80,toate uneltele de pictura au fost creioane de diverese culori din trusa mea de make-up si totul a durat circa 15 minute de realizat.

Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
AMR 5 zileeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Ooojeeeee!

Ce tare e taurasul tau Virgi! Wow! Chiar are talent sotul! Felicitari!
Sper totusi ca taurasii nostri sa fie oleaca mai calmi decit in imaginea de pe burtica ta (ma gindesc ca asa o sa faca al meu daca o sa am probleme cu alaptatul etc.)

Elly, somn cit mai odihnitor posibil, tin pumnii pentru maine, sa fiti amindoi sanatosi si sa ne reauzim cu bine! Doamne ajuta!

Dana, 37+ cu Stefan
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Seara buna, fetelor!
Sunt pe fuga, maine o luam iar de coada cu gradinita, asa ca fugim repede la somnic. Am intrat special sa ii urez lui Elyshor nastere usoara, sa vina repede lapticul, bebe sa fie mancacios si necolicos!


Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

Ellyshor, iti doresc si eu sa ai o nastere si o recuperare usoara, sa fiti sanatosi si fericiti! Bafta multa!

Gabriela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Elly nastere usoara! La ce ora au preconizat ca o sa il scoata pe Baby Boom? O sa ne rugam pentru tine!! De abia asteptam vesti!!!!
Virgi super talent are sotul tau!
Dienuta tu cat mai ai? cand mai mergi la control?
Tzuky nici tu n mai ai mult...stai linistita ca tot frumoasa esti in ambele poze!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 34 saptamani cu PAUL FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Virgi, nu pot sa spun decat wooaaaww!! Extraordinar, este o adevarata opera de arta! Felicitari sotului!

Anitta si eu am colindat internetul in lung si in lat. Mi se pusese pata pe un espiro vector 3 in 1 care arata foooarte bine, insa nu l-am gasit decat pe net. Apoi am fost la targ si lucrurile s-au schimbat total. Mi-am dat seama ca inainte de a comanda ceva pe net, trebuie vazute live. Cel de la kinder kraft semana ca model cu cel de la espiro, insa vazut la targ, m-a dezamagit total. In plus, am observat ca distribuitorii romani sufera de mitomanie...toti spun ca ansamblul cu scaunul sport cantareste 8 kg. De ex cel de la espiro este rusesc, am gasit site-ul oficial unde greutatea era peste 11 kg... Plimband diverse modele la targ, mi-am facut o lista cu caracteristicile cele msi importante: greutatea, dimensiunea, usurinta cu care se detaseaza componentele de pe cadru (preferabil cu o mana), usurinta cu care se pliaza, cat de mic si compact se face, si nu in ultimul rand, materialele din care este facut si obligatoriu scaunul sport reversibil. Evident conteaza si bugetul fiecareia, insa eu prefer sa dau un pic mai mult, atat pt confortul meu, cat si al lui bebe. Dupa targ m-am tot uitat pe la raioanele de copii de pe la hipermarketuri si pe la alte magazine specializate si nu prea m-a mai impresionat nimic.

Concluzia mea a fost ca orice carut trebuie vazut si testat chiar dc il comandam pe net. Peg Perego e chiar f usor, usor manevrabil si suuuper usor pliabil. Ar mai fi si otutto Ppram de la inglesina (si el reversibil), cam aceleasi caracteristici, insa muuuult mai scump. Daca ati mai vazut ceva care v-a atras, va rog, spuneti :).

29 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Carmen, bine ai venit!

Anitta, Maclaren XLR si XT se inclina complet. Eu le-am vazut si mi-au placut, au pierdut in "semifinala" dintr-un singur motiv: ca nu e reversibil scaunul - cu atat mai mult cu cat vroiam sa il folosesc de la nastere. In plus, pe XLR poti monta si scaunul de masina (dar nu direct pe cadru, ci peste el).

Avantajul major al lor e ca sunt de calitate exceptionala, foarte manevrabile si cam cele mai usoare raportate la dotari. Eu zic ca pentru tine, care stai la 4 fara lift, daca nu ai unde lasa caruciorul jos e esentiala greutatea. Eu am ramas la Bebe Confort - Elea. Calitativ, cele de la Bebe Confort sunt mult peste orice altceva ce am vazut. Peste Peg Perego, Inglesina... Dar Carmen are mare dreptate - neaparat trebuie vazut inainte de a-l cumpara pentru ca o sa ai surprize mari.

Diana 37+ cu Mirciulica

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Din pacate eu locuiesc intr-un oras in care nu prea am ocazia sa vad live niste carucioare bune. Acum, de vreo ora jumate ma tot uit pe la carucioarele Quinny Buzz, imi cam fac cu ochiul.

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Am transmis felicitarile artistului poporului!Multumim fetelor!
Oare ELLY a reusit sa inchida ochii?

Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
AMR 5 zileeeeeee!

Mergi la inceput