Hai Ellyshor! Hai Babyboom! (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Carmen bine ai venit, chiar voiam sa spun si eu ca in nici un caz nu te va considera nebuna ca vrei sa nasti natural ba din contra..eu tot natural doresc si asa l-am nascut si pe primul..

am citit si eu de curiozitate zodiacul pt copilul gemeni, Luca fiin nascut in prima zi din rac si culmea i se potriveste cel din gemeni.n-am gasit pt copilul rac sa fac o comparatie..asa de divertisment..cum spune Aever cred ca tine mai mult de alte lucruri.

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Tzuky ce treaba are machiajul oare?? lasa ca o sa fii frumoasa si fara, o sa fii mamica

Cat despre cosmar ma crezi ca l-am avut de 2 ori azi noapte

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor am scos motatele pt draga noastra Elly.




Noi nu raportam nimic nou, in continuare fara contractii, fara mucus, deci stam. Am visat urat tare azi nospte, nici nu vreau sa reproduc, insa stiu ca e normal. Puil meu se agita de zor aici, cred ca e din ce in ce mai nemultumit ca nu mai are spatiu. Lasa ca ii dau eu spatiu cand vine pe lume, toata casa e numai a lui .




Ioana, mamica lui Cristian 36 / 37 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Dana esti pe prima pagina cu cezariana pe 30 aprilie!

Carmen si eu vreau sa nasc naturel, deci welcome in za club!

Onutzule, lasa cererile de iertare ca ti-ontorc cu multumire pentru creare

Azi vreau sa mananc peste. Am o pofta de lesin, asa ca am sunat la mama, eu merg sa-l cumpar si ea-l pregateste

Deea 32+ cu fara nume si fara nasi :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Bai, da' ce vise aveti!
Tzuky, nu doar nemachiata, dar trebuie sa nu ai nici unghiile date cu oja. In caz de hipoxie, dr tre sa vada daca nu te invinetesti natural.
Elly, toate gandurile mele bune sunt indreptate catre tine!


Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Anitta dr mea este in localitate. Mi-a zis ca dc se intampla ceva, sa merg la spital sa ma vada dr de garda si sa o sun apoi de acolo.
Eu sper sa nu fie nevoie insa, mai avem asa putin ca ar fi pacat sa ne dam in stamba taman acum

Tzuky eu am de gand sa ma aranjez un pic inainte de ceza. Un pic de anticearcan, putin blush si o patina de rimel. Doar n-o fi foc acum, eiiiiii!
Faci ceza cu anestezie generala, rahi sau epidurala?
Ma gandesc ca poate conteaza. Eu fac rahi, deci voi fi treaza si dc e ceva de nu ma simt bine o sa le spun.

Pupicei!


Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Eh, cred ca am o zi din aia in c are pare totul negru.
Poate ma fac mai bine inteleasa asa:

poza din 2011 (inainte de cele trei sarcini - intre care am avut pauza de doua trei luni, deci no diet):
http://i41.tinypic.com/6jd2du.jpg

poza de acum 2 luni:
https://picasaweb.google.com/107084170281294931441/SSTzukyDana#5714545478586324642

Ma retrag, revin cind imi trece

Dana, 37+ cu Stefan
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Anish eu am unghiile facute cu un pic de lac mat. O fi vreo problema?

Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor


Anitta dr mea este in localitate. Mi-a zis ca dc se intampla ceva, sa merg la spital sa ma vada dr de garda si sa o sun apoi de acolo.
Eu sper sa nu fie nevoie insa, mai avem asa putin ca ar fi pacat sa ne dam in stamba taman acum

Tzuky eu am de gand sa ma aranjez un pic inainte de ceza. Un pic de anticearcan, putin blush si o patina de rimel. Doar n-o fi foc acum, eiiiiii!
Faci ceza cu anestezie generala, rahi sau epidurala?
Ma gandesc ca poate conteaza. Eu fac rahi, deci voi fi treaza si dc e ceva de nu ma simt bine o sa le spun.

Pupicei!


Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!



Ellyshor, nu stiu cum e in Ro, dar aici, am auzit de la o cunostinta ca daca vin doar putin "retusata" (ex un pic de rimel si balsam de buze) - deci nu masca! - ma sterge cu un prosop ud, pina iese tot...brr. Dar cred ca in Ro nu sunt chiar asa de stricti ca aici - tu esti frumusica, poate nici nu o sa se prinda ca ai ceva
Despre anestezie, am auzit ca se face spinala (deci fara furtun ) ceea ca imi place ca idee mai mult decit PDA. Sigur voi sti pe 27 cind am intilnirea cu anestezistul.
Dar din cite am inteles, spinala (sau rahi) ar fi cea mai ok la ceza. Sa nu tii capul ridicat in timpul op., pentru ca dupa s-ar putea sa ai dureri de cap - stiu ca e greu, ca si eu as vrea sa vad puiul cit mai repede.


Dana, 37+ cu Stefan
Doamne ajuta!

PS Despre unghiute, cunostinta mea mi-a spus ca i-au sters lacul doar de pe unghia de la degetul opozabil - cica tre sa vada daca te albastresti, sa iti puna oxigen. Asa cum a spus si Anitta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata .
Noi abia ce ne-am trezit si am intrat sa ii urez recuperare rapida lui Elly si Babyboom sa fie sanatos si frumos.
HAI ELLY!!!

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 38+ Robert Aaron

AMR 1+ SAPTAMANI

Mergi la inceput