Clubul "babelor" FIV-oase 30

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

incet incet pleaca toate babutzele de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

bonjour domnitele
Aadinutzaa felicitari!! Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.
micutul tau e un luptator

sa aveti o duminica linistita
bisous

Aristicule o pereche de "pumnisori stransi" si de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Aadina, sa fiti sanatosi, sa ai o sarcina usoara cu bebe la termen!
Lara, ai inteles unde bateam eu...sigur ca trebuie sa ramana undercover actiunea...problema era ce as face daca, sa zicem, mi s-ar oferi ocazia sa adopt un copil mai brunetel...cum as gandi, cum as justifica fata de mine raspunsul. Cred ca e dreptul fiecarui copil sa aiba o viata frumoasa, dar asta s-ar aplica si copilului adoptat de mine. Si poate nu s-ar simti bine sa fie o diferenta intre parinti si el.
Din pacate, cred ca trebuie sa ne adaptam zonei in care traim.
Asta e, in cazul meu, chapeau-ul ti-a ramas pe cap.

P.S. Nu am nimic cu nimeni, sunt toleranta, dar pana la limita in care mi se ingradeste libertatea si am avut cateva experiente din care am iesit cam sifonata. Daca as trai in alta tara, cred ca as adopta un copil de culoare, de exemplu...alta era problema mea.
le - daca iti place franceza (cum suna, cum se pronunta), ai invata usor.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Aadina ma bucur mult pt.tine,o sa fie bine
poate esti una din acele femei care au ciclu peste sarcina
sa speram ca se opresete sa te poti bucura de reusita

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

girls
am fost afara, la aer, toata ziulica, acum am revenit si ma arunc la telly..sunt curioasa sa vad cine castiga alegerile prezidentiale din Franta..
Brigit, Alex..dap, sigur ca am inteles ideea, e aceiasi pe care mi-o spune si maman, de cand imi pot aduce aminte..nu e vb de rasism, efectiv, nici pe departe (sunt sigura ca, nici in cazul lui sami), e vb strict de problemele din Ro, cu etnia respectiva..si cred ca toata lumea a avut experiente neplacute, din pacate..e fain totusi, ca la niciuna, sentimentul nu s-a generalizat (nu cuprinde si alte rase sau etnii mari, le stiti, nu mai enumar), deci, in principiu, alles gut
hugs & xx


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

relaxare relaxare
aadina n-au mai incetat petele alea?
din amintiri acum...cu mentiunea ca nu sunt rasista. doar ca sa va incant:)
cand eram tanara, la un hostel, o africanca mi-a explicat ca masinaria din fata mea e o masina de spalat vase apoi a urmat: where are you from?...romania
am avut ocazia sa stau aproape de africani, tailandezi, chinezi, japo...
mda...nu-s ca la televizor. miros
chinezii imi par al naibii de incapatanati. se fac ca nu stiu. ca nu inteleg. nu vor sa faca etc. si vb engleza repede si stalcit...
japo ... jos palaria. so, n-am nimic cu rasa galbena:)
multi africani cu care am intrat in contact sunt ca cei din fata turnului Eiffel: tot timpul trebuie sa te convinga sa faci cum spun ei, te roaga, te bat la cap. si daca nu si nu...se fac si astia ca nu inteleg, nu inteleg si o iau de la capat
cu rromii n-am prea avut treaba. odata cand eram tanara mergeam cu maxi-taxi si n-am stiu de ce mi s-a taiat respiratia deodata. am mirosit in stanga, in dreapta, am incercat sa-mi dau seama de unde vine??? mda...pe scaunul in dreptul caruia eu stateam in picioare era un domn rrom care emana mirosul ala...ei mai nene ala miros!!!!
cam atat...aia cu masina de spalat vase v-a placut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

fetele,ce faceti?????
eu ma uit pe Kanal d,ochiul din umbra

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

eiii.....acuma o sa zic si eu:¨sint de acord¨¨,cu ce a zis Sabina,miros,da,arabii miros,indienii miros,am niste vecini,nu stiu care ca nu-i cunosc,cred ca sint arabi,chiar saptamina trecuta veneam de undeva si i-am zis sotului sa deschida mai repede usa ca vomit,mirosea ingrozitor.Si locuiesc intr-un bloc super luxos,asta ca sa vedeti ca sint si modesta ,dar e adevarat.
bine,asta e relativ,probabil si cind fac eu sarmale se tin de nas
si rromii ,pe vremea mea se numeau tigani,au aparut si aici,am fost la o petrecere romaneasca,au venit in haita,i-am vazut imediat,la soare te puteai uita,dar la ei ba,sclipeau intr-un hal,plin de aur .Speram ,eu si toti romanii de aici sa nu se ridice vizele,sa nu ne napadeasca,deocamdata romanii sint foarte bine vazuti,super inteligenti si muncitori.
oare sint rasista?

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:))
nu nu esti rasista.
...eu n-am povestit..."povestea" cu tailandezul.
baiat super muncitor, studiile le facea in germania(medicina), facuse stagii prin africa...dar avea niste degete la picioruse...jumatate din laba piciorului erau degete!
eu am stat intr-un apartament cu 3 nemtoaice si tailandezul era prietenul uneia. cand il vedeam in bucatarie numai la picioarele lui ma uitam. imi aducea a un miros de peste omul. dar, in rest, super.
ce voiam sa spun este ca mirosul fiecaruia e diferit dar al rromului e terifiant. si tine doar de educatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

:))

...eu n-am povestit..."povestea" cu tailandezul.
baiat super muncitor, studiile le facea in germania(medicina), facuse stagii prin africa...dar avea niste degete la picioruse...jumatate din laba piciorului erau degete!
eu am stat intr-un apartament cu 3 nemtoaice si tailandezul era prietenul uneia. cand il vedeam in bucatarie numai la picioarele lui ma uitam.

biata de tine,ce trauma

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput