Clubul "babelor" FIV-oase 30

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:



Ba n-o sa-ti tin pentru ca o sa am un bebe solar si cuminte care va dormi tun si in ritmul meu. Si cred ca nici colici nu va avea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Buna dimineata
Revin cu ultimele rezultate, de ieri
Beta 160.7
Progesteron 32.77 nmol/l, in sfarsit a intrat si el la limita inferioara.Luni repet din nou.
Vineri am fost la Iasi, la doctorul O
Nu a fost f vorbaret, dar pana la urma a colaborat cat de cat. El , spre deosebire de cel de la Sibiu, e ingrijorat de sangerari, care nici azi nu s-au oprit. Mi-a facut eco, pare ca se vede un saculet, este intrauterin. Despre tratament a zis ca nu poate fi imbunatatit, caci el si asa considera ca iau prea multe, si era nedumerit cum de cei de la Sibiu mi-au recomandat atatea.Aici am fost putin in dificultate, pt ca nu e tratamentul de sustinere de la Sibiu. A fost rezervat, nu f optimist.
Marti ma duc din nou la el.

O duminica placuta va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Aadina, Doamne ajuta sa decurga totul ok. Sa fii cuminte, sa te odihnesti... Bebelul tau e un luptator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Aadina,
felicitari, draga mea, esti oficial graviduta me happilica
super news, de dimi


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

felicitari!!! aadina ma bucur nespus.
ce bine suna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

aadina,felicitari! acum mi-am facut curaj sa te felicitsa dea DD sa duci sarcina cu bine si bebele sa fie sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatza!
M-am trezit cu o super durere de cap, pt prima data dup#259; mult timp am b#259;ut o vescuca de cafea cu lapte, doar-doar m-o lasa
Adina, e de bine , cresterea e f bun#259;. Atitudinea dr nu trebuie sa tr afecteze, majoritatea sunt rezervati īn tot trimestrul 1. Eu recunosc ca desi inteleg perfect motivele nu agreez genul asta de dr, mi-am cautat un medic care sa ma ajute īn primul rānd din pdv psihic sa fac fata temerilor. Dar e īn bucuresti, tu trebuie sa gasesti unul loco.
Cu rromii sa va zic. Eu la nivel teoretic sunt total antirasista. Doar ca interactiunile cu etnia īn cauza m-au facut nu de putine ori sa imi schimb parerea.
Ca sa intelegeti povestesc doua īntāmplari.
1. Am ajuns la spitalul de oftalmologie, aveam o hemoragie intraoculara, m-am trezit pur si simplu cu un ochi rosu inundat de sange.
Coada la camera de garda de 20 de persoane de ziceai ca tot bucurestiul īsi daduse īntālnire acolo. Misterul l-am lamurit in scurt timp, camera de asteptare si cea de vizite era plina ochi de rromi, bulibasa lor avea o operatie si tot clanul era acolo. Si veneau din ce īn ce mai multi. Pirande cu 4-5 puradei depa ele, galagiosi si f siguri de ei. Toti medicii din spital erau la operatia bulibasei, consultatii la camera de garda dadea un rezident. Nimeni nu protesta, sentimentul care plutea īn aer era unul de teama. Si mie mi s-a parut aiurea, insa nu am zid nimic.
2. Iesim cu gasca la iarba verde. Facem greseala sa ne asezam mai retrasi. La un moment dat se pun langa noi niste rromi, dau muzica la maxim si isi monteaza gratarul fix langa patura unde se jucau copiii unor prieteni. Un amic face greseala sa se duca sa vb cu ei sa ii roage sa mute gratarul in alta pozitie, ca vine fumul spre copii. Din momentul asta a īnceput haosul, veneau masini dupa masini cu de-ai lor, ne-au īnconjurat efectiv. Unul a scos o baioneta si o flutura prin aer. Una din tipe a bagat copiii īn masina si a sunat la 112. Nu a venit nimeni, conflictul a fost aplanat de b#259;ietii nostri care au avut prezenta de spirit sa nu sara la bataie, le-au explicat calm ca o sa plecam noi , au stins gratarul si am plecat cu fripturile pe juma facute acasa.

Īn rest nu comentez, cunosc si familii de rromi care īsi vad de treaba lor, insa spiritul lor de satra imi da fiori la propriu




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Aadina,felicitari si sarcina usoara !

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Multumesc fetelor, sper sa fie adevarat, inca nu realizez daca e adevarat sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Aadina super valoare! Doamne ajuta in continuare. Poate ar fi bine sa stai la pat pt sangerari.

Mergi la inceput