Clubul "babelor" FIV-oase 30

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Looana, multumesc de sfaturi ... la noi e putin complicat ca joburile... Ne-am luat concediu pana miercuri... hai ca mai stam si joi, dar puiu vineri trebuie sa fie neaparat la scarbici. De aia am fi stat doar daca e absolut necesar!

Ana, din pacate nu am facut an mutatiile la Buda, doar cariotipul! Dar mi-a parut rau pt ca sunt mult mai ieftine!!! Am notat cateva preturi pe prima pagina la FIV Ungaria. Daca te intereseaza careva anume, pot sa ma uit pe lista de preturi...luni merg la clinica! Puuup


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna fetele

ma scuzati ca dau buzna, desi va citesc din cand in cand, am emotii pentru cele care care urmeaza tratamente si ma bucur pentru toate reusitele fiind si eu '' o baba''

am efectuat o spermograma si va cer parerea:

Volum sperma 4.5 2.00 - 5.00 mL
- Aspect sperma opalescenta normal
- Timp de fluidificare completa 30 0.00 - 30.00 min
- pH sperma 7.5 7.12 - 8.00
- Numar spermatozoizi 76.4 20.00 - 120.00 mil./mL
- Spematozoizi mobilitate normala 65 60.00 - 100.00 %
- Spermatozoizi mobilitate redusa 35 0.00 - 40.00 %
- Spermatozoizi morfologic normali 100 70.00 - 100.00 %
- leucocite rare rare
- Celule epiteliale rare rare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Saluatre fete cucuiete
Ma puteti ajuta cu o info...daca mai stie careva cat costa o cutie de crinone de 15 doze in Ungaria? Oare pot comanda la farmacia Deli si sa mi le trimita acasa?
Mai am doar 1 cutie si deja ma agit ca nu stiu cum sa fac rost de el
O zi superba sa aveti


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

ana, asa e, am un sot bun si sunt sigura ca va fi si un tatic bun. era o expresie: "m-am maritat bine"



D-ne, mai balanta, deschid laptop-ul, cetesc un mesaj de-al tau si ma binedispun instant..sper sa nu te schimbe nimeni si nimic..sper, ever, sa nu te-ncerce modestia..esti unique, ar fi tare pacat..




to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

De acord cu Lara mare doamna balanta noastra... mamica eroina ... sau cum ar spune iubi dubi... one of the kind


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

moooor de nervi..de juma' de ora incerc sa-mi schimb poza, sa pun una din Viena, de pe Strasse si-mi da mereu server error..damn!!

Crisule, nu mai stiu dc am zis: minunat raspuns, fantastic ce mult conteaza un protocol..ai raspuns fenomenal, de ce esti atat de sceptica? blasto, sigur..wow, ti-a facut si estradiolul, fain..sa fie ultima data, cea cu ochisori, ca-ti ajunge si tie..
de ce-i stress cu hiperstimularea?? din cauza fiv-ului de la cj (cel cu hyper) sau de ce? intreb, pen ca io n-am simtit nimic, ever si am avut 16 respectiv 17 oo (din care 13-14 mature) si n-am simtit nici cel mai mic discomfort..de fapt, n-am simtit nimic, nimic..si ma tot intreba PK are you feeling your ovarys?? nope, nope..si incepuse sa ma streseze deja ideea..intrebam should I? should I??..huh, cre' c-am oo sau ovare "nesi", sau, si si

girls, va anunt, cu toata modestia, ca eu cred c-am intrat la premenopauza..uit tot, da tot..ce-am citit, ce-am scris, ce-am zis, ce-am facut, ce n-am facut..nu ma pot concentra la nimic, nimic, visez cu ochii deschisi..azi, m-am dat jos din tram doua statii mai incolo, cu un ranjet aiurea pe chip si habar n-aveam cand am trecut de statia aia, deci, no comment..alta explicatie ar mai fi, stadiu incipient de Alzheimer, dar, parca prefer totusi prima varianta..nush ce-i cu mine


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara draga "e de bine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Lara,nici una,nici alta eu cred ca esti doar happy,definitely in love,sau o fi primavara....
Aadina cum esti,s-a dublat beta?
fetele, si un weekend nice sa aveti

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Daniela
happilica? da, asa in felul meu..in love? definetely, din 2005, de cand mi-am cunoscut my better half (pana atunci, traiam cu convingerea ca barbatii, fara exceptie, mint, inseala, sunt emotionally retarded, de-astea..odata, poate, o sa va povestesc)..primavara? sa fie, sa fie, ca-s meteo-dependenta
sabi

am chef de discutii principiale..da' asa, straight si fara..modestie
so, sami, m-ai facut curioasa: cum se poate ca o lady ca tine, cu atata "deschidere", sa fie..rasista?? si da, zi-mi si care-s argumentele, pls..
deci, recunosc, sunt intrigata aveam/am discutii in contradictoriu pe tema asta cu mom', de cel putin zece ani..si n-o pot convinge, neam (ce-i drept, nici ea pe mine..)..are argumente, tone..totusi, ma dispera, pentru ca nu poate fi right..pana la urma, am pus-o pe seama generatiei ei, care na, in general, a ramas canonata, undeva in "valorile" din trecut..
dar, sami, m-a lasat masca..ea e generatia mea (noastra), umblata, cetita, scolita.. si totusi..well, daca ai chef, indulge me..

le:huh, sper sa nu uit c-am intrebat..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

ana,am googalit putin dimineata si peste Excalibur am dat si eu.
ala la 459 de roni mi se pare foarte misto.
mai cercetez piata.

irilac,cutia cu 15 doze de Crinone costa 12.000 forints la Buba.
nu trimit colete.
dar poti comanda pe farmaexpress.ro.
am inteles de la fetele de aici ca sunt seriosi si onoreaza comenzile in timp util.

lara,discutia este ampla.
poate intr-o zi am sa-mi argumentez pozitia dar acum....ma apuc de treaba prin casa.




Mergi la inceput