Clubul "babelor" FIV-oase 30

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

noapte buna!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna, fetelor!

lamuriti-ma va rog cine e rom intre: pepe, noua nevasta, andra, maruta? .
adriana , mie mihai petre mi se pare prea scund.
alex, cred in weekend ii voi da sotului tema de spalat salata ca antrenament pe ce va urma. peste saptamana, mi-e mila de el sa il pun sa faca si asta, fiindca in afara de job, trebuie sa imi aduca la pat tot ce am nevoie + treburile casnice (aici e vina lui, fiindca nu vrea sa luam femeie macar pt curatenia saptamanala + calcat - cica trebuie sa invete si el sa faca anumite chestii in casa, pt cand va deveni tatic. are bunavointa si apreciez asta insa uneori trage prea mult de el, avand in vedere ca lucreaza cam 12 ore/zi).
cris, bafta maxima la fiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Buna dimineata si sa aveti o zi frumoasa.


Balanta, Pepe + noua nevasta + Andra sunt de etnie roma. De Maruta nu stiu daca e sau nu. Deci, Sami, eu stiu sigur de Andra ca e.


Balanta, ai un sot de treaba care va fi un tatic de treaba. Dar, ca sa inteleg si eu, consemnarea ta la pat inseamna ca nici nu poti sa iti pregatesti ceva de mancare sau chestii din astea? Doar mersul la baie si dusul, atat ai voie sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Cris, tu ai facut parca analizele de trombofilie la Budapesta, mai putin una sau doua, retin bine?! Daca da, mai imi spui o data cat au costat, te rog?


Voua vi se intampla uneori ca noaptea daca va intindeti sa vi se puna un carcel in gamba super dureros de sa va vina sa va dati cu capul de pereti? Mi s-a intamplat iarasi azi-noapte, mi-a venit sa plang. Nu am mai patit de multa vreme asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata!
Anastasia si eu am avut de multe ori noapte carcel la picior,mai mult la muschi de la pulpa.Dr mi-a zis sa iau Magnezium,mi-am cumparat magneium efervescent si am baut cite un unul intru-un pahar cu apa dimineara ,acuma nu mai am....relaxeaza muschi acest rol il are.Poti sa bei si 2 pe zi dar vei vedea ca te va trumite la wc zilnic pt ca este purgativ,deci aca ai si probleme de constipatie ai sa rezolvi si problema asta,iti zis ca sa stii .

Looana Primavara incepe cu tine

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata girls

o zi minunata va doresc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetele mele...sfatuiti-ma: ce uscator de legume si fructe sa-mi cupar???
anu asta vreau sa experimentez traba cu scatul de legume si fructe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Cel mai bun deshidrator este Excalibur, dar pretul e pe masura.


Ralu parca zicea ca are unul de la Zelmer si era multumita. Acela este mai ieftin. Insa Excaliburul este cu adevarat de exceptie. Vreau si eu sa imi iau unul cand ne vom muta la casa, acum nu mai am unde sa pun si un deshidrator.


Looana, mersi, la magneziu ma gandeam si eu, dar mai studiez
problema un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, asa e, am un sot bun si sunt sigura ca va fi si un tatic bun. era o expresie: "m-am maritat bine"

din pacate, deplasarile mele in afara patului sunt limitate la a merge la baie (baia mea e chiar langa dormitor - am noroc). nu mai stiu cand am pus piciorul in bucatarie ultima data. cert este ca nu ma simt ok nici sa stau in picioare, nici un fund. orice presiune pusa pe col, o simt. si cu cat va avansa sarcina, cu atat o sa simt mai tare presiunea de pe col.
mai mult decat atat, nici patul nu mai e ce-a fost odata, adica este ridicat in partea de la picioare, ca sa stau cu picioarele mai sus decat capul (medical se numeste pozitie trendelenburg) si in felul asta sa mai indepartam din presiunea de pe col. e greu de stat cu capul mai jos, e greu de respirat; nu mai zic de refluxul gastro esofagian.
daca sarcina se va finaliza cu bine, cred ca o sa uit instant toate neplacerile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Doamne, Balanta, ai ceva de tras... Dar, vorba ta, vei uita in secunda doi de toate neplacerile cand vei tine bebelusii in brate.

Mergi la inceput