Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor stiu ca s-a mai discutat de n ori despre depunerea dosarului pt indemnizatie, dar va rog sa ma ajutati si pe mine. Eu locuiesc in sect 1, unde trebuie sa merg?

Cum se numeste chestionarul acela care trebuie completat si de unde il descarc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Neata fetelor!

Referitor la contraceptie, mie doctora mi-a recomadat Pharmatex ovule, inca nu le-am incercat, nu mi-a venit menstruatia, abia apoi o sa le incerc

Indraznesc sa va rog sa-mi dati si mie userul si parola de la contul acela comun unde puneti voi poze si materiale utile pt bebe

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

olga cu antibiotic cred ca o sa o rezolvam

ca sa fie totul perfect se pare ca a luat si bb de la rares raceala...toata noaptea nu am inchis un ochii caci se sufoca cu muci, l-am pus pe perna langa mine in pat si da-i si scoate-i mucii cu aspiratorul si in rest plangea in somn...sunt zombiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Of, of Bulinuta...Te imbratisez cu drag. Sa speram ca trecam acum si virozele astea la gradi, caci si eu vreau sa-l duc pe David. Pe mine nu virozele ma ingrijoreaza ci cum o sa se acomodeze el. Am incercat toate variantele si nu vrea nicicum sa mearga. Urla si plange cand ii vorbesc de gradinita. Poate prima zi reusesc sa-l pacalesc si sa-l duc, da a doua zi sigur n-o sa-mi iasa. Asa mult mi-ar placea si mie sa mearga si sa-i si placa, caci din pacate nu mai am timp sa ma ocup serios de el :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Am pus la loc lista de pe prima pagina ca am vazut ca nu era ok. Am pus si cateva poze de la botez pe FB
La multe lunite Tudor de Silvi, David de Cicineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor
- olga-stiu k steriletul nu este sigur 100%....stiu pe cineva care a ramas insarcinata cu tot cu sterilet, legat de indemnizatie niic eu nu am chestionarul ala, si vreau sa ma duc azi...e posibil sa-mi dea ei de acolo, o sa intreb...cred ca tre sa mergi acolo in sectorul tau...
- fetelor...cum imbracam bebeii acum...incepem sa folosim body-urile cu maneca scurta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

olga-tre sa mergi la Directia GENERALA de asistenta sociala si protectie a copilului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Felicitari pt bebeii care s-au crestinat weekendul acesta. Sa fie sanatosi!
Legat de contraceptie, eu am auzit destul de multe cazuri de sarcini avand sterilet. Nu stiu din ce cauza, dar nu mi se pare ok. Si am inteles ca daca faci efort se poate deplasa de acolo. Eu una nu m-as risca. Am folosit si inainte pastilele anticonceptionale, 6 ani si nu m-am ingrasat deloc. Te ingrasi doar daca mananci tu mai mult.
Cat despre alti copii, mie una imi sunt mai mult decat suficienti 2, asa k pun punct aici.
In rest noi suntem ok, luam bine in greutate dar nu prea dormim noaptea. Sa speram ca se mai regleaza cand o sa mai creasca.
Eu in schimb ma simt super ok deoarece am inceput sa ma mai ocup si de mine. M-am apucat de masaj anticelulitic. Vine o tipa la mine acasa si sper ca pana la vara sa redevin la kg de dinaintea sarcinii, mai ales k mergem la mare si nu vreau sa ma revars pe acolo.
Bulinuta-Multa sanatate pt cei mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, stii unde e starea civila sector 1, langa arcul de triumf?
Acolo iti depui actele, dar in alta cladire, daca intrebi nenii aia de la poarta iti spun ei. E cumva in spatele cladirii de stare civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mady, Alice multumesc Mi-e asa de groaza de umblatura asta, si cu copilul dupa mine

M-ati convins cu steriletul...nu e de mine. O sa aleg si eu anticonceptionalele si gata.

Si eu de astazi mi-am propus sa nu mai mananc prostii. Vreau sa slabesc 4-5 kg pana la botez. Sper sa reusesc. Nici nu-mi cumpar rochie, decat in ultima saptamana.

Mi-ar placea si mie sa vina cineva acasa sa-mi faca masaj. Cunoasteti pe cineva in Buc?

Mergi la inceput