Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

olga :))) parca am scris eu nu tu m-am gandit si eu la vasectomie dar m-am razgandit dupa ce am citit multe articole. cica ar fi reversibila, dar nu garantat si nu in toate cazurile.
la sterilet ma gandesc si eu dar nu am apucat inca sa vb cu doctorul meu sa imi explice exact ce si cum..
daca au fetele mai multa experienta astept sfaturi

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Si noi am ajuns la etapa asta. Subscriu totalmente la ce scria si Olga! Dar despre sterilet eu am auzit niste povesti scary
Sara si eu tot triregol am luat mult timp si nu m-am ingrasat, n-am dat in gorila, ba chiar mi-a regalat CM si nu mai aveam dureri de burta. Insa cu Jassemine a fost horror. Nici macar 1 luna nu le-am putut lua ca lesinam pe oriunde :D
La multe lunite Tudor de Silvi, David de Cicineata!
Izish dar ai avut ok de la dr cand te-ai apucat de masaj? stiu ca si tu ai ceza, de aia intreb. as vrea sa ma apuc si eu ca e jale. nici nu stiu cum se mai uita barbatu' la mine



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

la multi ani celor care poarta numele de gheorghe sau georgiana sau derivate

alina, mea culpa ,am uitat sa urez la multi ani pt. doru ,o fac acum cu intarziere...sa fiti fericiti toti 4 si sanatosi ca frumosi sunteti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

eu o chem pe mama odta pe saptamana sa ma maseze ca ea asta face.


eu vreau mai mult pentru burta ca aia e naspa rau si de slabit vreau sa slabesc si pentru ca ca o sa mergem la mare dar si pentru ca in septembrie cunun si pentru ca face bebe 6 luni cam in aceeasi perioada si abia astept sa-mi vina CM sa ma apuc de bb2 cu mai putine kg la bord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Altesa tu chiar esti curajoasa mami, bravo!!!

Si noi o sa cununam tot in septembrie. Suntem si nasi de cununie si nasi de botez. Eu as vrea sa dau de tot 10 kg jos, dar as vrea tare mult sa fac sport, masaj etc. Nu stiu insa cum sa fac asta, caci timp nu am deloc.

Fii-miu iar nu s-a cacacit de 2 zile. Mai stau pana seara si daca nu face ii pun un supozitor. Trage insa parturi puturoase rau, de-ti muta nasul...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anda foarte frumoase pozele. Sunteti tare frumosi cu totii. Felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

carina cata-i pieptu ai se vede in poza dar pai pe viu si mai zici ca de ce e toma gras pai daca-l ispitesti cu sanii aia plini na copilu papa ale mele sunt sosete ba chiar a scazut productia si se enerveaza cand suge laptic care se produce pe loc.

Cand e sanul plin suge cu pofta si nu se mai opreste,adica noaptea .Eu sunt foarte obosita si necajita si se vede la laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am trecut si noi cu bine de botez, Johanna s-a comportat foarte bine, doar la imbracat, dupa baita din biserica, a urlat rau, in rest a fost super cuminte si la restaurant (a rezistat cu stoicism pana pe la ora 22.00 cand se vedea ca-i pica ochii de oboseala si l-am rugat pe sot sa ne duca acasa) si a doua zi la mir, i-a incantat pe toti si a ras si a gangurit la toata lumea. Poze inca nu am apucat sa descarc.
Olga, am vazut ca intrebai de mijloace contraceptive. Te rog sa ai grija cand ti le prescrie medicul, sa-ti dea ceva potrivit organismului tau, caci mie, cand am plecat din Ro, un medic din Germania mi-a prescris niste anticonceptionale fara sa-mi faca nicio analiza, parca in dusmanie, de, in 2 ani am pus 15 kg si cum nu mai reusesc neam sa scap de ele. Noi am hotarat sa folosim prezervative de acum incolo, sunt cele mai sigure, eu pe gura nu mai vreau sa iau nimic, prefer contraceptivele locale.
Anca, spuneai ca Sara, fata de Alexandra, sugea putin si des. Imi poti spune ce inseamna asta, la ce interval orar sugea si cam cat (ca durata de timp) pentru ca mi se pare ca si Johanna papa putin si des, ea inca mananca cam o data la 2 ore, uneori chiar mai des...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multe lunite pentru ieri baietelului Alexei_G si pentru azi lui Tudor si lui David Cristian!
Si bineinteles la multi ani tuturor celor care azi isi serbeaza onomastica, in special bulgarasei Eva Georgiana!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Am trecut si noi de botez cu bine, a fost ceva mic in familie, cel mai mult m-a bucurat ca nu l-a bagat pe Vladut in apa, l-a udat numai pe cap.
In urma botezului eu am ramas cu o raceala zdravana, sper sa nu-l afecteze si pe Vlad, ma bazez ca dacac e alpatat primeste anticorpi si eu ma indop de ceai cu lamaie si fac aerosoli cu ser fiziologic des si poate imi trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Felicitari micutilor crestini ce au avut botezul in weekend!

Luiza, multa sanatate, sa te faci bine repede. Cum i-a fost placut lui Vladut la botez? Asteptam poze.
Anda, foarte frumoase pozele. Sunteti o familie foarte frumoasa.


Mergi la inceput