Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ce inseamna sa ai 3 pediatri...fiecare cu ideea lui si eu acum nu stiu ce sa fac ...una din ele zice sa il tin tot pe lapte de soia, desi a scazut 100 grame de miercuri pana azi, celelalte doua zic sa incerc sa il trec pe lapte normal si sa speram ca nu mai face cu sange...eu ce sa fac?...iar el, ce nu manca pana acum, acum cu rosu in gat si mucii cat casa nu mai papa deloc ...nu stiu ce sa fac cu el....maine ii facem si echo la burtica sa vedem daca are reflux...

rares nu are rosu in gat dar bebe are...nu mai pricep nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Din cate am inteles eu are intoleranta la alctoza? scuze daca ai mai scris dar lapte fara lactoza sau HA ai incercat? mi se pare cam mult totusi lapte de soia .. poate nu ma pricep eu ..

Am fost si no azi si am dat comanda de tort, sambata avem dezamtzul ..
In rest suntem bine, papam, dormim noapte cu pauze de masa :D, alintatura e in floare .
Ma mai sperii cateoata ca are momente cand manaca ff repede si cu pofta si dupa aia vomita dar se intampla rar, la cateva zile.
Mai nou, am facut irirtatie la pasa' :( si ne tratam cu fiertura d-aia de tarazte si Lipobase repair si speram sa scapam repede. aaa si dr a zis 3 zile fara pampers ... pai si ce pana mea fac? ii pun d-ale de finet?
Voi ati patit la bebei asa? cu ce i-ati tratat?

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

ce inseamna sa ai 3 pediatri...fiecare cu ideea lui si eu acum nu stiu ce sa fac ...una din ele zice sa il tin tot pe lapte de soia, desi a scazut 100 grame de miercuri pana azi, celelalte doua zic sa incerc sa il trec pe lapte normal si sa speram ca nu mai face cu sange...eu ce sa fac?...iar el, ce nu manca pana acum, acum cu rosu in gat si mucii cat casa nu mai papa deloc ...nu stiu ce sa fac cu el....maine ii facem si echo la burtica sa vedem daca are reflux...

rares nu are rosu in gat dar bebe are...nu mai pricep nimic...

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara! N-am mai intrat de multa vreme , abia am reusit sa va prind din urma, ma bucur ca inca sunteti multe active si va mai citesc.
Noi suntem bine, dar ocupati pana peste cap. Ziua dorm putin, trei reprize de somn din care doar la pranz cate 3, 4 ore, asa ca suntem cam in priza mereu, dar noaptea dorm f bine, adica de la 23 pana la 7 dimineata, asa ca ma odihnesc bine si rezist ziua.
Inca papam doar piept,e destul de greu ca sunt legata de ei, abia ies cate putin singura sa ma aerisesc, dar ne luptam sa rezistam cat mai mult, pt ca lapte este si ar fi pacat...
Am gasit o fata care ma ajuta cand e sotul plecat, in rest ne descurcam doar noi. E rau si cu multe ajutoare pt ca se da peste cap programul cu care ei sunt obisnuiti deja, prietenii care vor sa ajute ii tin mult in brate, ii leagana, le acorda atentie exclusiva, iar cand raman singura cu ei nu mai fac fata... Asa ca am invatat sa ne descurcam mai mult noi de noi.
M-am lungit, scuze, dar mi-a fost dor, pacat ca intru asa rar...
V-am pupat, o seara frumoasa!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

La multe lunite pentru ieri baietelului Alexei_G si pentru azi lui Tudor si lui David Cristian!
Si bineinteles la multi ani tuturor celor care azi isi serbeaza onomastica, in special bulgarasei Eva Georgiana!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




multumim mult de tot!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Daneza, sudocrem.
Ana, si noua ne e dor de voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Buna seara mamici! N-am mai intrat de mult, am vazut ca ati fost tare active, nu stiu cand o sa recuperez cu cititul..

Noi suntem bine - Iulia creste, se joaca, deja e mult mai bine in timpul zilei ca se distreaza cu jucariile ei si mai apuc sa fac si altceva. Noaptea in continuare se trezeste - in general are o repriza de somn de 4-5 ore, apoi ceas din 3 in 3 ore.... banuiesc ca asta se intampla daca e hranita doar la san, ii e foame mai des :)

eu ma chinui sa dau jos kilele puse, avem botezul la sfarsitul lui mai si poate ma mai subtiez nitel pana atunci. Am reusit sa ma tin de sport si chiar se vad rezultatele, dar cu opritul din mancat e mai dificil.. am exagerat un pic de Paste
da trebuie sa reusesc, mai ales pt ca am zis ca la 1 august o sa ma intorc la birou si atunci o sa fie mai dificil cu sportul, cand ma intorc de la munca o sa vreau sa stau cu copila... asa ca trebuie sa-mi intru in forma pana atunci

felicitari tuturor mamicilor care au avut botezul zilele astea, sa va traiasca puiutii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui danezza

Din cate am inteles eu are intoleranta la alctoza? scuze daca ai mai scris dar lapte fara lactoza sau HA ai incercat? mi se pare cam mult totusi lapte de soia .. poate nu ma pricep eu ..

Am fost si no azi si am dat comanda de tort, sambata avem dezamtzul ..
In rest suntem bine, papam, dormim noapte cu pauze de masa :D, alintatura e in floare .
Ma mai sperii cateoata ca are momente cand manaca ff repede si cu pofta si dupa aia vomita dar se intampla rar, la cateva zile.
Mai nou, am facut irirtatie la pasa' :( si ne tratam cu fiertura d-aia de tarazte si Lipobase repair si speram sa scapam repede. aaa si dr a zis 3 zile fara pampers ... pai si ce pana mea fac? ii pun d-ale de finet?
Voi ati patit la bebei asa? cu ce i-ati tratat?

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

ce inseamna sa ai 3 pediatri...fiecare cu ideea lui si eu acum nu stiu ce sa fac ...una din ele zice sa il tin tot pe lapte de soia, desi a scazut 100 grame de miercuri pana azi, celelalte doua zic sa incerc sa il trec pe lapte normal si sa speram ca nu mai face cu sange...eu ce sa fac?...iar el, ce nu manca pana acum, acum cu rosu in gat si mucii cat casa nu mai papa deloc ...nu stiu ce sa fac cu el....maine ii facem si echo la burtica sa vedem daca are reflux...

rares nu are rosu in gat dar bebe are...nu mai pricep nimic...

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Mami de Eva Nicole - 01.02.2012


MTHFR C677 Homozigot

Noua dr ne-a recomandat Dermalibour si i-a trecut imediat. E super crema . Cam greu fara pampersi... Incearca mai degraba sa sterilizezi pampersii in interior cu aburii de la fierul de calcat, daca nu , mai bine pune-i in pampers comprese sterile.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Bulinuta eu zic sa mergi pe mana pediatrului in care ai cea mai mare incredere Sanatate multa!!!

Daneza poti sa-i mai dai si cu apa termala inainte sa o creia o pauzasti. Dai cu apa termala si lasi sa se usuce, numai bine se mai aeriseste un pic. Noi in primele saptamani am avut mari probleme cu iritatia la fundulet si am scapat cu sudocrem si o cremuta de la uriage primita in maternitate, dar pe care n-am mai gasit-o in farmacii. Cumpara saltelute din acelea absorbante si poti s-o lasi pe acelea fara pampers.

Mie mi-e tare ciuda ca m-am trezit la 4 fara nici un motiv si n-am mai putut sa adorm nicicum. Mentinonez ca m-am culcat la 1. Chiar nu inteleg ce am avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Buna fetelor,

Am intrat repede sa va spun si eu, Hristos a Inviat!

Imi pare asa de rau ca nu am timp sa intru si sa particip la discutiile voastre. Pitica mea imi ocupa tot timpul si cand vine maica-mea sau sotul meu si o pasez, nu stiu cum sa imi fac mai repede lucrarile si rapoartele. Suntem foarte bine, cu puiutul nu mai am nici o problema, radiez de fericire, dar traiesc intr-o agitatie continua. Peste doua saptamani avem botezul si sunt cu pregatirile fix in pom....

Va pup si va imbratisez tare, tare, tare!

Mergi la inceput
Mergi la inceput