Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Revin si eu dupa cateva zile bune de absenta motivata: l-am botezat pe micutul Tudor Ionut. A fost frumos, am avut parte de o slujba frumoasa si de un bebe somnoros care a dormit tot timpul la nasa in brate. S-a trezit la scaldat si a plans putin. La restaurant, insa, am avut surprize dintre cele mai neplacute. La finalul petrecerii i-a aliniat sotul meu pe toti si a facut dirigentie cu ei. Am constatat destul de tarziu ca am avut pe mese pepsi expirat de o saptamana iar nota de plata ne-o incarcasera cu 10 meniuri. Tipic romanesc, nu? Evident ca pepsi nu l-am platit, ba mai mult i-am amenintat cu OPC-ul. Durerea cea mare a fost ca au baut si copii...Pe mine m-au obligat sa aduc certificat de conformitate la tort si sa nu-l aduc de vineri seara ca depaseste 24 de ore si nu garanteaza pt ingrediente, dar ei imi pun pepsi expirat. Frumos, nu?Cu poze voi reveni intr-on saptamana, cand le voi primi. Am pus doua poze pe contul meu de FB. Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neata!

LA MULTI ANI CELOR CARE SI-AU SARBATORIT ONOMASICA IERI!
La multe lunite bulgarasilor aniversati zilele astea!

Iaura, multumesc

Au fost multi bulgarasi botezati, sa va fie de bine, felicitari! Si noi ne pregatim de zor pt duminica asta, k avem botezul si mai am atatea de facut..

Va pup pe toate!


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Olishka-foarte frumoase pozele. Fetita a cui este? Mi se pare k seamana tare mult cu tine, si din cate stiu eu ai 2 baieti. Pe Leon il alaptezi exclusiv? Intreb deoarece mi se pare grasunel, la fel ca si al meu, dar eu ii dau si completare.
Nu stiu pe nimeni in Bucuresti pt masaj.
Mihaela-nu am intrebat ginecologul, deoarece nu mi se pare k fac nimic rau. Masajul nu il fac si pe burta. Il fac doar pe picioare, fese, maini si pernitele de grasime din lateral.Asa k nu am considerat necesar sa intreb.
Carina-unde pot vedea si eu pozele?
Ne-am hotarat si noi la localul pt botez, dar nu imi convine k ne obliga sa luam tortul de la ei, si nu avem voie sa aducem nici bauturi din afara. Noi nu am luat meniu, ci fiecare isi va comanda ce doreste, deoarece vor fi numai rude si prietenii f apropiati. Mai ramane doar sa ne cautam haine. Si noi l-am pus la sfarsitul lui mai, si pana atunci e musai sa arat bine.
Danezza-si ai mei copii se irita la fundulet din cand in cand, dar eu nu renunt la pampers. Si noi tot dermalibour crema folosim si e super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

LA MULTE LUNITE TUTUROR SARBATORITILOR!!!!
imi pare rau ca nu am apucat sa va felicit la timp.
fetelor am vazut bebei superbi si pe fb si pe picasa,m-am uitat la toate pozele,sunteti minunate si cu bebei de-a dreptul deliciosi
eu sunt suparata,puiul meu nu mai vrea piept,in schimb papa lp la greu si cate 170 ml o data,nu stiu ce o sa fac,e asa de vreo 3 zile,abia reusesc sa ii dau cate un san la 6 ore.sa vedem cum continuam.
in schimb vreau sa ma laud,ieri am fost la prima sedinta de inot cu bebe.a fost superb.bineinteles ca dupa o cearta crunta cu sotul,care nici nu stie sa inoate si nici nu ii place apa,am reusit sa il conving sa vina cu noi si a fost super.
edy a fost cel mai mic de varsta de acolo,dar cel mai lung,au fost altii mai grasuti ca si el,dar la 5 luni si mai tapeni.
i-a placut si nu a plans doar putin la sfarsit.
va doresc fetelor o zi minunata,eu ma pun sa mai fur putin somnic pana mai doarme si bb meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Anangel sugea noaptea la 3 ore pe ceas,apoi adormea si ziua vroia mai des 2 ore, poate si mai putin.Problema era ca se culca pe la 20 si se trezea in jur de 12, 3, 6 pana la 8 luni, ma omora trezitul asta si de asta am decis sa bag lp seara apoi san si de atunci mi-a dormit noaptea toata. Cateodata plangea de foame cred si eu nu stiam ce are, dar tineam sa nu ii dau prea des san , ma gadeam ca nu apuca sa digere.
De data asta rezist mai mult zic eu cu alaptatul ca nu ma mai trezeste asa des noaptea doar 1 data, dar depinde si de bebe.

Ana , mi se pare super ca alaptezi gemenii.

Bulinuta multa putere !

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Anca, multumesc pentru raspuns, si Johanna mea tot de vreo 3 ori pe noapte papa, deocamdata insa rezist.
Danezza, eu m-am luptat la Maria cu o irtatie de scutec groaznica, a tinut o luna jumate si cateva zile am tinut-o cu scutece de finet. A fost chinul de pe lume si nu i-a trecut decat cu Triderm.
Ana, ce mult ma bucur ca ne-ai scris si felicitari multe pentru alaptat gemeneii!
Olishka, foarte frumoase pozele tale, ai niste copii frumosi foc!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multe lunite, Iulia!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Olga
Altesa sa stii ca sunt ca sosetele si ai mei, doar ca erau ridicati si rochia are ditamai buretii . Toma e grasan ca papa mult: noaptea trecuta la 2 ore fix.
Chiar asa, mai sunt bebeloi care papa asa des?
Izish http://m.facebook.com/media/set/?set=a.339249499472757.82280.100001631303691&type=1&refid=0&_rdr#339876962743344
La multe lunite Sven, Iulia de Ursulet, Ioana de Lexi!

Mergem sa ne intalnim cu Mishu de Cristina Goji ca sa se imprieteneasca pruncii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

carina ti se pare des 2 ore ?la mine deja e un lux 2 ore cans era mai mic mai dormea 3-4 ore noaptea acum paaaaa.
Azi noapte s-a trezit din 2 in 2 ore si vreau sa zic ca ma simt super odihnita de 5 ori a papat azi noapte.


De o saptamama se trezeste la cate o ora o ora jumate ,ziua doarme in scoica cate 30-40 de min sau pe burta mea cate o ora sunt la limita rabdarii si imi vine sa-i dau seara un biberon de LP ca vad ca tine de foame mai bine ca LM de ce nu stiu dar zau ca nu mai pot.


De fapt am momente cand imi vine sa renunt la alaptat si sa-l trec pe LP de tot ,nu mai rezist jur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Am sa incerc si crema asta daca ziceti ca e buna.
Cu Sudocrem am tot dat-o si am impresia ca mai mult i-a iritat/uscat zona.
O las cate o ora pe paturica absorbanta si ii place la nebunie.
Sper sa-i treaca repede si sa nu o usture.
Uff .. sambata avem botezul si fata mea e cu pasa rosie :(.

Mergi la inceput