Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Olga ma uit mereu cu placere la pozele voastre, sunteti tare frumosi! Cate kila are acum leon?
Ileana, n-o sa se intample nimic stai linistita! Pe Tudor l-ati trecut Ionut si in certif de nastere?
Anda, foarte tare! Sa faceti poze!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumesc Alice, Lexi, Anca pt reprimirea calduroasa!
Danezza, sa nu fie ciuperca, am patit-o si noi pe la 2 luni, a trecut cu Nizoral.
Altesa, eu zic sa incerci si cu completare seara, sa vezi daca doarme mai bine, sau sa=l tii mai mult la san. Ai mei stau cate o ora seara la san, mai trag, mai dorm, mai papa prin somn, dar odata adormiti nu se mai trezesc toata noaptea. E f obositor sa alaptezi asa des noaptea, cum vi se intampla voua...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

La multe lunite, Iulia!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




multumim, la multi ani si pentru Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ana, tu ne umpli de energie cand scrii, cum sa nu te primim cu bratele deschise?
Altesa, poate are vreun puseu de crestere. A avut si radu cateva nopti in care se trezea des. A crescut 5 cm in mai Putin de o luna. Si acum mai are nopti cand doarme mai prost. De ex alaltaieri a dormit de la 9 jumate la 5 jumate, apoi pana la 8 fara ceva. Aseara s-a trezit la 2:30, 6, 7:30,9 de tot...
Eu fac ca si ana, il tin mai mult la san inainte de nani. Conditia e sa nu fie foarte obosit ca atunci adoarme repede si nu mananca suficient.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, cum ati facut cu hainele pana la urma? Si ale tale si a le lui tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

buna dimineatza fetelor
La multi ani bulgarasilor si mamicilor
noi suntem bine ne pregatim de botez duminica asta bebe e din ce in ce maai jucaus si vesel stam afara si 6 ore timp in care dormim 4 mi-a facut Ontanu un parc tare frumos in locul unde am lucrat eu acum 4 ani cu sala de forta pizzerie cofetarie sala de festivitati afterschool ore de dans pt copii doar sa fi in sect 2 si este totul gratis ..aviz amatoarelor din bucuresti din sect 2
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite Sven, Iulia, Ioana!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

va saluta si micutul crestin robert stefan, sau cum a zis preotul in timpul slujbei robert stefanel cel mai tare baietel

a fost tare frumos. biserica micuta, cocheta-n-o stiam au ales-o nasii-, iar preotii pusi pe sotii. slujba f frumoasa, eu am plans cand l-au scaldat. n-am putut sa ma abtin. dar a fost bine ca nu l-au bagat si cu capul la fund. a plans de 2 ori in biserica, dar reprize ff scurte. a fost fascinat de luminile din biserica si a fost numai cu ochii pe sus.

la restaurant a dormit, a facut poze cu invitatii si nu a plans deloc!


apropo ileana de jepcarii astia de la restaurante cand am fost vineri sa punem la punct ultimele detalii ne-a intrebat daca vrem sa ne ia ei tortul si noi normal ca am zis da, crezand ca vor sa ne faca o favoare, mai ales ca noi am avut 70 de invitati era nevoie de un tort destul de mare si ne-am gandit ca nu aveam cu ce sa-l aducem...ei bine aflati ca aceasta "favoare" a insemnat ca pe nota de plata tortul sa fie la pretul dublu...adica 1400 lei!!!!!! normal ca am facut ca trenul in gara dar...cu cine sa ma mai cert????

o sa pun si poze imediat ce o sa am. fotograful mi-a zis ca in 2 saptamani mi le da, dar am tot vorbit cu cei care au facut poze si astept sa primesc.

am facut si baita ieri, maine o sa facem vaccinul de 4 luni si gata cu evenimentele pt micut.

anda f frumoase pozele voastre!

anahadasa ma bucur enorm sa te citesc. imi dau seama ce efort e pt tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Dari, pozele mai dureaza ca fotograful nostru a plecat azi din tara si se intoarce abia peste 2 saptamani, iar aparatul nostru s-a stricat cu cateva zile inainte de botez. Vladut a fost foarte cuminte, musafirii nostri au zis ca ei nu stiu cum plange Vladut, 3 zile cat au stat la Timisoara nu l-au auzit.

Izish, ai multi invitati la botez? Si eu am vrut sa fac asa, fiecare sa-si comande, dar am mai studiat si am ajuns la concluzia ca e riscant, dureaza foarte mult pana aduc la toata lumea mancarea si nu e gata la toti deodata.


Dana, nu ma pricep eu foarte tare cum e cu fetitele, dar la noi foarte bine functioneaza produsele de la mustela si am vazut ca au si ceva pt iritatii.


Ileana, imi pare tare rau ca ati intampinat probleme, la noi au fost foarte corecti, am primit factura si bon de casa pe absolut tot.

Eu ma lupt in continuare cu raceala, port masca in casa, fac aerosoli si sper sa nu raceasca si Vladut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Off, Doamne, neuronul meu a murit de tot...cum am uitat eu de bulgrasul sef? La multe lunite, Sven, bulgaras luptator!
Multumim tuturor pentru urari!
Off, si eu care credeam ca laptele meu n-o mai satura pe domnisoara...Azi noapte am stat cu ea o ora la san de la 1 la 2 iar pe la ora 4 s-a trezit iar, apoi din jumate in jumate de ora s-a trezit sa pape. Deja azi am baut 2 cani de ceai pt alaptat, ma gandeam ca nu mai am lapte suficient de nu se satura, dar vad ca mai sunt si alte mamici in aceeasi situatie, probabil sunt intr-un puseu de crestere. Am inceput sa bag mancare la greu sa am de unde produce laptic.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput