Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe lunite Sven, Iulia, Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, da, Tudor e si Ionut in acte. Se pare ca nu am putut intrerupe o traditie de familie...socrul meu e Ion, pe sotul meu il cheama Catalin Ionut, iar Tudor a trebuit sa fie si el Ionut dupa dorinta lui tati. Nu am putut sa fac nimic, fiecare a ales cate un prenume. Cat despre haine...eu am ramas cu bluza mea vernil doar pana la un moment dat, cat sa fac poze si sa dea bine.Apoi la restaurant, m-am schimbat. Iar copilul...l-am lasat asa, pentru ca desi erau relativ chicioase, veneau foarte bine pe el, nu ai vazut pe FB? Si nu am vrut sa o supar nici pe nasa care chiar e o femeie tare cumsecade, doar ca nu are aceleasi gusturi cu mine. In schimb, mi-a placut lumanarea foarte mult.
Ica, mi se pare enorm costul tortului. Ai patit-o si tu! Mie imi pare rau ca nu am ingrosat obrazul sa cer ce a ramas din tort, pt ca la momentul la care l-am taiat, plecasera multi si sigur a ramas. Tortul a fost o nebunie, un deliciu...O sa va arat si pozele pe care abia le astept. Si mie tot doua saptamani mi-au zis in contract, dar sper ca le voi avea mai repede.
Daca v-as mai povesti inca una...Duminica, la mir, cineva a apasat pe clanta si ne-a incercat usa apartamentului, iar aseara cand am venit din parc am gasit vizorul acoperit cu leucoplast si la mine si la vecinii din fata....Sunt disperata, astazi nu am iesit cu copilul din casa de frica...vecinii sunt plecati, Catalin al meu e plecat...mi-e tare teama de momentele in care ies, nu de cele in care sunt acasa. Teoretic am o super usa, cu inchidere si in prag, si lateral, dar stiti voi, incuietorile nu sunt pentru hoti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Nu poti chema pe cineva sa ramana cu tine? Mie mi-au dat de la restaurant toate portiile de friptura care nu s-au mancat, adica ale celor care au plecat inainte de friptura si am cerut si tort ca nu am apucat sa mananc. Au fost super amabili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

si eu am cerut ce mai ramasese din tort si mi l-au pus la pachet. nu de alta dar, pe langa faptul ca era delicios mai era si fff valoros

ileana draga de tine, imi dau seama ce speriata esti..dar poate o fi fost un copil mai nazdravan care s-a jucat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Da, am patit noi si unul dintre cei 3 pediatri (da, bulinutza nu esti singura crazy) ne-a recomandat sa dam jos pampersul pt cateva zile (cel putin noaptea cand nu ii schimbam asa des si se mentin umezi pt mai mult timp). Fiindca eu n-am gasit scutece de finet aici, nu mi-am imaginat cum as putea sa o tin fara. Ce sa-i pun? Hartie igienica? AM mers la altcineva si ne-a zis asa: FARA SERVETELE UMEDE (sau utilizate doar si doar cand nu avem posibilitatea sa spalam cu apa) si ne-a dat o cremutza speciala pt iritatiile produse de servetele, pampers, etc. Daca vrei eu iti scriu denumirea. Asa am facut si a trecut in 2-3 zile. Noi nu mai folosim servetele, ci o sterg cu vata imbibata in apa cand a facut doar pipi si nu sunt acasa. Acasa ne balacim la chiuveta de "n" ori pe zi.

Citat:
citat din mesajul lui danezza

Din cate am inteles eu are intoleranta la alctoza? scuze daca ai mai scris dar lapte fara lactoza sau HA ai incercat? mi se pare cam mult totusi lapte de soia .. poate nu ma pricep eu ..

Am fost si no azi si am dat comanda de tort, sambata avem dezamtzul ..
In rest suntem bine, papam, dormim noapte cu pauze de masa :D, alintatura e in floare .
Ma mai sperii cateoata ca are momente cand manaca ff repede si cu pofta si dupa aia vomita dar se intampla rar, la cateva zile.
Mai nou, am facut irirtatie la pasa' :( si ne tratam cu fiertura d-aia de tarazte si Lipobase repair si speram sa scapam repede. aaa si dr a zis 3 zile fara pampers ... pai si ce pana mea fac? ii pun d-ale de finet?
Voi ati patit la bebei asa? cu ce i-ati tratat?

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

ce inseamna sa ai 3 pediatri...fiecare cu ideea lui si eu acum nu stiu ce sa fac ...una din ele zice sa il tin tot pe lapte de soia, desi a scazut 100 grame de miercuri pana azi, celelalte doua zic sa incerc sa il trec pe lapte normal si sa speram ca nu mai face cu sange...eu ce sa fac?...iar el, ce nu manca pana acum, acum cu rosu in gat si mucii cat casa nu mai papa deloc ...nu stiu ce sa fac cu el....maine ii facem si echo la burtica sa vedem daca are reflux...

rares nu are rosu in gat dar bebe are...nu mai pricep nimic...

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Mami de Eva Nicole - 01.02.2012


MTHFR C677 Homozigot


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Subscriu!!!
Si noua ne-au spus toti pediatrii (macar la asta au cazut de acord)sa folosim doar sudocream. Am si renuntat la mustela pt fundulet.
Ana

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Daneza, sudocrem.
Ana, si noua ne e dor de voi



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

fetelor ,eu sunt putin speriata : pana la ora 15 flavia a avut 4 scune destul de moi ,nu chiar diareice ,in conditiile in care la noi 2 scaune pe zi sunt deja multe(suntem pe lapte praf nu san)...de obicei avem 1 pe zi sau la 2 zile ...ar trebui sa-i dau ceva ceai de menta de ex.? ...ea nu prea bea ceai ,am reusit sa-i dau doar 10 ml ...peste cateva zile ne ducem la vacc dar pana atunci ...si nu as suna inca dr ca nu e f moale sau apos ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Da!!!!!! /Noi! Aseara am papat astfel: 01:00, 03:00, 05:00, 06:30, dar eu o cam iau pe ulei. Imi pierd echilibrul, ametesc, sunt trista, tafnoasa, nervoasa... vreau
Anca am incercat si cu LP noaptea, i-l dadeam dupa baie (ora 21:30-22:00) si se trezea la aceiasi ora 01:00-02:00. Am incercat si sa alternez orele din noapte la care ii dau LP, in primul rand ca sa nu afectez lactatia, dar m.mult de 2 ore nu doarme intre mesele de noapte. In ritmul asta innebunesc. Si ziua mananca des, dar totusi... In greutate ia normal. Bine ca e ea sanatoasa si voioasa.

Edit: la noi nu e puseu de crestere. Suntem asa zi de zi, noapte de noapte inca de acum 2 luni

Citat:
citat din mesajul lui carina

Olga
Altesa sa stii ca sunt ca sosetele si ai mei, doar ca erau ridicati si rochia are ditamai buretii . Toma e grasan ca papa mult: noaptea trecuta la 2 ore fix.
Chiar asa, mai sunt bebeloi care papa asa des?
Izish http://m.facebook.com/media/set/?set=a.339249499472757.82280.100001631303691&type=1&refid=0&_rdr#339876962743344
La multe lunite Sven, Iulia de Ursulet, Ioana de Lexi!

Mergem sa ne intalnim cu Mishu de Cristina Goji ca sa se imprieteneasca pruncii.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, stii cum e...eu cred ca e vorba si de cat de "bun de carne" e copilul, de predispozitia lui...Eu am folosit servetele Pampers de la nastere si crema de galbenele seara la culcare, deci o singura data pe zi. Copilul meu nu s-a iritat nici macar o data! Am zis ca voi folosi Bepanthen doar atunci cand va fi nevoie, ca sa nu-i sensibilizez eu pielea. Si cred ca e bun pentru copilul tau ce-i prieste lui. Daca eu il spal cu Nivea de cand s-a nascut, asta nu inseamna ca si copilului tau i-ar prii Nivea. Trebuie incercat totul pana gasesti ce e bun pentru copil.Si...te pup!
Ica, multumesc de incurajare, nu m-am gandit ca ar putea sa fie un copil. Tocmai am aflat ca s-a intamplat si vecinilor de dedesupt, asa ca macar stiu ca nu suntem noi vizati...
Alice, noi sa fim sanatosi! Important e ca am crestinat copilul si ca lumea s-a simtit bine. Restul...am suportat eu si a trecut. Ligia va face botezul in acelasi loc duminica si macar am avertizat-o pe ea sa fie atenta, sa nu pateasca ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Sven, Iulia, Ioana

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput