Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

mihaela klebsiela e un 'carcalac'...o bacterie ca si e-coli care provoaca infectii, de unde a luat-o?...nu stiu

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze








din materniatet cum a luat si Andrei e-coli in urina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

multumesc pt. urari: mihaela ,alina, alice si bulinuta si cate un pupic pt fiecare
la multi ani andrei de lali si bebe de alexa

olga ,am o prietena care alpteaza exclusiv si al fel doar cu supozitor la 3-4 zile face kk,si a incercat ceaiuri si nu mai stiu ce si tot degeaba .de o luna e asa la ei...

felicit bebelusii crestinati azi si ieri ,au fost multi nu nominalizez ,sa fiti sanatosi si iubiti

altesa ,parca tu te plangeai ca ti-e frica de galagia pe care ar face-o copiii de 1 an,sa vezi la noi ce a fost ieri ,6 copii de la 2 pana la 6 ani ,nu-ti spun ce galagie si tipete au fost ,la bloc fiind...dar fata mea dormea de numa' pe galagia aia ,iti dai seama ...

mihaela ,da ce scoruri aveti in cipru

bulinuta dar greu mai esti incercata ,draguto ,klebsiela asta e pacatoasa dar cu antibiotice trece...bine ca nu aveti proteus ca asta e si mai si...iar cu plansul te inteleg perfect ,io nu am avut prb. mari dar plangeam de credeai ca cine sti ce are fata ...sa fi fost in locul tau nu stiu cum o scoteam ,dar tu esti o curajoasa si te admir mult ,scapati voi de probleme ...iar intoleranta la lactoza sigur nu aveti ,se manifesta mai drastic nu asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Ne-am intors si noi din delta.
Citesc din urma si revin.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Andrei!
- la multi ani Iaura!
- Alina
-bulinutza mamicooofofof...cate necazuri...nu stiu ce sa-ti spun..sa te ajute Dumnezeu sa treci peste toate astea...
- sa va traiasca bebelunii increstinati zilele asteafelicitari!!
-Ilinca mea, de cateva zile a invatat sa tipe...da tipa nu se incurca...nu plange, doar tipa...se aude in toata casa...isi incearca voceaam iesit azi cu sotu in parc si cu fetitza..am luat si o patura de acasa ca sa stam pe iarba...da de unde..am stat ce am stat si apoi Ilinca s-a plictisit...au apucat-o toate alea..si k sa o linistesc numai in brate in picioare s-o tii..ca sa vada ea...totul...caaaaa..daca te pui pe pat sau oriunde altundeva incepe sa se enerveze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

mihaela klebsiela e un 'carcalac'...o bacterie ca si e-coli care provoaca infectii, de unde a luat-o?...nu stiu

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Of, asta va mai lipsea Si cum ii dati de hac?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mihaela vai de mine ce scoruri...nejustificate. Zau ca-i zic lui Cristi sa facem evenimente acolo (da banii tot aici sa-i cheltui, ca altfel nu rezolvam nimic )

Iaura eu traiam cu impresia ca doar bebeii hraniti cu lp se constipa, dar se pare ca nu-i chiar asa...Abia astept sa vad ce-mi recomanda pediatrul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

asa olga asa, sa creasca economia tarii
mady, si Radu tipa. da credeam ca e influenta Marei :)

bai ce ma enerveaza lumea asta care se baga in seama aiurea. eram azi in parc si imi zice o tanti sa ii pun ceva pe cap copilului. o intreb de ce, si cica "pai bate vantu". asa si? erau 20 de grade afara. am vrut sa o intreb ea de ce nu are nimic pe cap, da am zis ca n-are sens sa continuam discutia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor ce metode contraceptive folositi/o sa folositi?

Sa va prezint si situatia mea:

-nu-mi place prezervativul (nici sotului)
-mi-e frica sa nu ma ingras de la anticonceptionale
- as opta pt sterilet, dar inca nu m-am prins cum functioneaza. Se produce sau nu fertilizarea? Caci daca da, eu nu as fi de acord, caci ar fi ca sim cum as face avort...
- abstinenta nu vreau
- Mai vreau copil pe la 32 ani, adica peste 7 ani. Daca nu mai vroiam ii faceam vasectomie lui barbata-miu si rezolvam problema

Chiar nu stiu ce sa aleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

olga :))) parca am scris eu nu tu m-am gandit si eu la vasectomie dar m-am razgandit dupa ce am citit multe articole. cica ar fi reversibila, dar nu garantat si nu in toate cazurile.
la sterilet ma gandesc si eu dar nu am apucat inca sa vb cu doctorul meu sa imi explice exact ce si cum..
daca au fetele mai multa experienta astept sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

olga :))) parca am scris eu nu tu m-am gandit si eu la vasectomie dar m-am razgandit dupa ce am citit multe articole. cica ar fi reversibila, dar nu garantat si nu in toate cazurile.
la sterilet ma gandesc si eu dar nu am apucat inca sa vb cu doctorul meu sa imi explice exact ce si cum..
daca au fetele mai multa experienta astept sfaturi

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Voi mai vreti unul?


Mergi la inceput