Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani andrei pt ieri!
La multi ani iaura!!

Denisa, cu mare drag
Olga, am avut dar cand era mai mic. In a treia zi i-am pus o aschie de supozitor cu glicerina si si-a revenit de atunci.. Tin minte ca mara a avut o perioada mai lunga asa, dar la fel s-a rezolvat, cu supozitor la nevoie si apoi de la sine.

Petrecere frumoasa celor care botezati azi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alice pai si noi folosim cam des supozitorul si nu-mi place. Sper sa-si revina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Noi avem mari probleme cu constipatia. Face 1 data la 3 zile si il cam ajut eu ca vad ca nu-i este bine. Nu vreti sa stiti cat caca poate sa faca Dar nu inteleg de ce se constipa. Eu mananc fructe zilnic, ciorbe, supe, ma hidratez...La David nu am avut aceasta problema. Astept marti sa vina pediatra sa vorbim despre asta. Mai sunt bebei alaptati exclusiv cu aceasta problema?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Da, si noi avem aceeasi problema, face o data la 3-4 zile cu o aschie de supozitor. Pana a incepe colicii nu a avut deloc probleme, facea de 3-4 ori/zi singur, sa speram ca trece constipatia asta odata cu colicii. E alaptat 90% la san.

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"

MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

altesa...vrea turta? ...e durere...nu te mai supara, ia oamenii ca atare si nu te mai supara

adc ma bucur ca nu mai face febra...pupa puiutul

marysa, asa ceva ...am patit si noi la nunta una asemanatoare: dupa ce m-am rugat de preot...tot pe giurgiului, langa bacovia, sa puna ora cununiei la un 6 seara ca era iunie si cald, nu a vrut, a zis ca la 4 daca vreau ca el are alte cununii, si se duce soctu sa ma astepte la 4 fara 10 la biserica si ma suna: auzi noi azi avem nunta? ...io usor socata: da, de ce?...pai nu e nimeni aici, biserica e inchisa ...noroc ca era un baiat pe acolo si s-a dus sa aduca preotii de acasa...pe la 5 jumate a inceput cununia iar preotii aveau semnele de la perna pe fata ...niste...

olga si Filip e constipat rau de tot de cand e pe laptele asta de soia deci nu stiu ce sa iti spun ca voi cunteti pe lm...pupa puiutii

eu mai am un pic si o iau pe carari: i-a gasit klebsiela in caca lui bb, papa cate 50-60ml si urla de foame pana se invineteste iar daca il pun la san trage disperat si nu curge mare lucru ...ca sa fietacam complet: luni ne gandeam sa il ducem pe Rares la gradi...a racit...rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

eu mai am un pic si o iau pe carari: i-a gasit klebsiela in caca lui bb, papa cate 50-60ml si urla de foame pana se invineteste iar daca il pun la san trage disperat si nu curge mare lucru ...ca sa fietacam complet: luni ne gandeam sa il ducem pe Rares la gradi...a racit...rau

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze


Ce e asta?
Bulinutza eu ti-as ridica statuie pt cate induri si suferi! Te iubesc, jur.
Olga pt cat vindeti franciza? Uite un exemplu: Pizza Hut in reclame zice: Mananci pizza cata vrei cu 19,90 LEI". AIci o pizza large e 19,90 EURO. Sau batista bebelusului am gasit acasa cu 40 lei, aici tot batista bebelusului, importata din Ro (era lipita o eticheta cu traducerea in greaca pe spate) costa 36 euro.
Fetele care ati crestinat ieri asteptam poze.
Marysa parca voi botezati astazi, nu?! Din suflet va doresc petrecere frumoasa si o pitica sanatoasa, frumoasa si cuminte.
Alina am vazut pe Fb ca te-ai incuscrit cu Mady. Frumoasa alegere! E o bomboana de fetita

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La Multi Ani iaura!

La Multe lunite puiutilor sarbatoriti zilelea astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mihaela klebsiela e un 'carcalac'...o bacterie ca si e-coli care provoaca infectii, de unde a luat-o?...nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

hai ca vorbesc ca aia nebunii...singura prin casa...tot caut pe net diverse situatii asemanatoare si nu prea gasesc...azi dimineata am plans atat de rau ca simteam ca mi se face rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetelor eu nu mai vad listuta pe prima pagina...S-a intamplat ceva? Au fugiiiitttt bulgarasiiii!!!!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Alexa sa-ti traiasca feciorul! La cat mai multe lunite!!! s
Bulinutza Cred si eu ca te-ai necajit.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput