Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

deci si edy isi da ochii peste cap cand papa.
cat despre productia de lapte ,eu am reusit sa o mai cresc cu limonada sau bere cu karamalz fara alcool,evident.si mie mi s-a recomandat apa minerala carbogazoasa medie,stiu ca suna aiurea,dar am citit si pe site-uri pe la elvetieni.
miha 2600 de euro fotograful?,noi am platit,adevarat acum 5 ani si in romania,350 foto video,nu pot sa zic ca am fost super multumita,dar a fost ok.
fetelor cand va aud cum povestiti de pregatirile botezului,ma iau fiori,eu trebuie sa mai astept pana in august,cand mergem acasa.pe 18 august am stabilit.noi facem botezul la cantina din satul sotului meu,langa timisoara,asa am vrut noi,vrem sa taiem porc si sa facem traditional romanesc.avem vreo 100 de invitati si nici nu ajunge sa ne coste prea mult.am inceput si noi pregatirile prin intermediul nasei si al soacra-mi ca e in romania.
as avea si eu o rugaminte la voi,sa imi spuneti daca a facut cineva invitatiile pe net si stiti vreo firma serioasa si sunteti multumite de ea...eu vreau sa fac ceva cu poza lui bebe,egal cat costa,poza am sa o fac aici la un foto profi.
distractie pentru toate fetele care au azi botez la bebei si bebei cuminti va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Oliska




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Miha, da, atat am platit. Am primit dvd-ul cu filmarea si am plans 1 sapt. Execrabil! Asa sunt preturile aici. In Ro am platit 250 € si am facut si poze a doua zi. Am fost ff multumiti.
Srai linistita ca noi botezam in septembrie, doar ca eu imi caut restaurant de acum. Stiti si voi cum e cu alesul meniului, preturilor, locatiei, etc.
Inca nu am vb la biserica. Mergem maine si incerc sa fac si niste pozici cu bisericuta pe malul marii.
Noapte buna fetelor

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

deci si edy isi da ochii peste cap cand papa.
cat despre productia de lapte ,eu am reusit sa o mai cresc cu limonada sau bere cu karamalz fara alcool,evident.si mie mi s-a recomandat apa minerala carbogazoasa medie,stiu ca suna aiurea,dar am citit si pe site-uri pe la elvetieni.
miha 2600 de euro fotograful?,noi am platit,adevarat acum 5 ani si in romania,350 foto video,nu pot sa zic ca am fost super multumita,dar a fost ok.
fetelor cand va aud cum povestiti de pregatirile botezului,ma iau fiori,eu trebuie sa mai astept pana in august,cand mergem acasa.pe 18 august am stabilit.noi facem botezul la cantina din satul sotului meu,langa timisoara,asa am vrut noi,vrem sa taiem porc si sa facem traditional romanesc.avem vreo 100 de invitati si nici nu ajunge sa ne coste prea mult.am inceput si noi pregatirile prin intermediul nasei si al soacra-mi ca e in romania.
as avea si eu o rugaminte la voi,sa imi spuneti daca a facut cineva invitatiile pe net si stiti vreo firma serioasa si sunteti multumite de ea...eu vreau sa fac ceva cu poza lui bebe,egal cat costa,poza am sa o fac aici la un foto profi.
distractie pentru toate fetele care au azi botez la bebei si bebei cuminti va doresc.

mamica de bebeloi Eduard...
Edy


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

mihaela pai decat sa mai dai banii aia la fotograf mai bine ii platesti unuia din romania biletul de avion si cu tariful pe care il are tot nu ajungi la 2600 de euro.

denisa ce aiurea...astia sunt dusi cu capul. vorba mihaelei n-ai putea sa-i reclami?

gata, maine e ziua cea mare si pentru noi. sper sa fiu viteaza ca parca vad ca ma apuca plansul la biserica...

va pup si o sa revin in cateva zile cu detalii...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara fetelor!Incerc sa recuperez ce ati scris , vreau sa urez" Bun venit micutilor crestini printre noi ,sanatatea, fercirea si bunastarea sa ii insoteasca pretutindeni .Parintii sa fie sanatosi sa se bucure de realizaile lor !!! " sunt sigura ati avut parte de petrecere frumoasa a acestui eveniment.
deasememea un calduros La multi ani si ptr sarbatoritii si sarbatoritele din aceasta saptamana mamici si bebici.
Noi suntem bine ne place enorm de mult la Constanta de altfel eu simt ca respir aici Andrei este un dulce azi a implinit 3 lunite si l-am sarbatorit cu cei apropiati.iesim afara si stam cat de mult putem (azi s-a jucat ploaia cu noi) a plouat cu soare - se spune ca atunci isi bate michidutza nevasta speram ca de spatamana viitoare sa se incalzeasca bine . Happymumy ce zici punem de o intalnire saptamana viitoare asa pe miercuri joi ?
Imi pare tare rau sa vad ca sunt bulgarasi cu ceva probleme... mamicilor va inteleg ingrijorarea si ma rog sa va dea DD putere sa treceti cu bine peste toate ,Sanatate multa si
o noapte linistita va doresc tuturor .la mamici si bebici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI IAURA!!!
SA FII SANATOASA, SA TE BUCURI DE PRINTESA TA!



La multe lunite bebe Andrei de lali



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Eu inca nu am adormit...sunt pe baricade

Stati ca voi nu stiti toata povestea la popa asta m-a trimis chiar seful lui....Protoereul!
Cand am sunat pe sef...dupa ce a dat cateva tel m-a implorat sa merg sa botez unde are el parohie...tocmai pe Giurgiului...dupa ce am vazut Biserica m-am linistit.
Apropo biserica cu pricina e sf Spiridon cel nou si cica pe 22 aprilie pleaca toti preotii (10) ramane doar un diacon care sa faca liturghia! Asta asa de reclama
seful era impaciuitor... si nu am mai putut sa zic nimic ca e cunostinta veche ca tot al a botezat-o si pe Leyre. Atunci popa de la Biserica de langa noi nu vroia sa o boteze sambata la o anumita ora si cand l-am sunat pe sef a venit el la Biserica astuia si a botezat-o...iar celalalt a stat toata slujba cu fiimea in brate

Alice trebuie sa te am mai aproape draguto ca tare ne potrivim!

Hai ca ma duc sa ma culc...mai am de calcat si sa imi fac parul maine dim.

Pupici la fete si multumim de urarile frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragi mamici!!!

Felicitari pentru crestinarea bebeilor!!! Fetelor sper ca ati petrecut bine si asteptam poze!!!

Marysa sa aveti o zi minunata astazi

Am fost mai ocupata zilele astea si cu greu am reusit si eu sa recuperez.

Va multumesc tare mult pentru urarile la adresa lui David si Leon


Noi suntem bine, Leon creste. Joi cand a facut 2 luni avea 6400. Anda ma intrebai de evolutia lui David...s-a nascut cu 3550, la 1 luna avea 5050, iar la 2 luni 7 kilograme (luase si el ca Toma al tau 2 kile). La 4 luni 9 kilograme si la 5 luni 9,8 kilogramele si ma rupea in 2 Abia de la a 5-a luna a inceput sa mai stagneze - a luat doar 300 g.

Sa aveti o duminica frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Noi avem mari probleme cu constipatia. Face 1 data la 3 zile si il cam ajut eu ca vad ca nu-i este bine. Nu vreti sa stiti cat caca poate sa faca Dar nu inteleg de ce se constipa. Eu mananc fructe zilnic, ciorbe, supe, ma hidratez...La David nu am avut aceasta problema. Astept marti sa vina pediatra sa vorbim despre asta. Mai sunt bebei alaptati exclusiv cu aceasta problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mihaela ce preturi exagerate Noi facem evenimente mari si frumoase, dar nu ne-am intalnit niciodata de sumele astronomice pe care le prezinti tu. Eu nu as plati 5000 euro pt 4 ore. mI se pare chiar exagerat. Ne mutam la voi sa facem evenimente

Mergi la inceput