Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

maini iau motul finicului ,la baieti se rupe sau nu turta?

Care sunt indatoririle mele ca nasa? ce tre sa duc? sa fac?
Care sunt ale finilor?

Suntem tineri cu totii si habar nu avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele...abia acum am reusit si eu sa citesc tot ce ati scris

noi...asa si asa, papam la fel dar lapte de soia acum caci miercuri a facut un scaun cu sange si una din pediatre a zis ca e intoleranta la lactoza si ne-a trecut pe humana sl - lapte de soia...cealalata pediatra a zis ca e lipsa de vitamina k iar cea de a treia pediatra la care am fost ieri dimineata la spitalul iomc zice ca nu crede ca e intoleranta la lactoza pentru ca ar trebuii sa vomite la greu...deci eu nu stiu ce sa mai cred ...oricum ieri i-am recoltat si analize de sange si o sa avem luni certitudinea daca e sau nu intoleranta la lactoza, i-a iesit o usoara anemie in rest sunt ok analizele. azi asteptam si rezultatul la analizele de caca sa vedem ce iese si acolo...dupa cum vedeti ne distram puternic

ieri dupa ce am fost la spital si a plans mititelul rau de tot la recoltare am venit acasa, am luat si cupilul cel mare si pe mama si am plecat spre Manastirea Ghighiu de la Ploiesti unde era haos general caci era hramul Manastirii...am plecat si ne-am oprit la Manastirea Tiganesti unde era o liniste de iti venea sa nu mai pleci...super vreme soare, miros de lemn de brad ars amestecat cu miros de flori de camp, curatenie, canta cucul...a fost superb...ma rog...am dat si de o chestie care iar m-a enervat rau de tot: am incercat sa imi fac molifta aia de 40 de zile si preotul de aoclo mi-a spus ca nu o poate face el ptr ca NU ARE VOIE de la Patriarhie...nu mai au voie sa faca nunti, botezuri nimic...pentru ca PAtriarhia le interzice Manastirilor pentru ca nu pot controla incasarile...si de aici inteleg de ce sunt taxele alea imnese la biserici...Doamne in ce hal am ajuns...

hai ca m-am intyins o groaza...scuze dar m-a revoltat rau de tot situatia...

altesa la mot nu se ia turta, se obisnuieste sa ii cumperi hainute ca sa il imbraci complet, inclusiv incaltari si ceva de pus pe capsor cat si o mica jucarie...

ce zi superba pentru botez astazi!

va pup si revin ca se mataie Filipel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

vai bulinuta prin ce treci tu of rabdare multa si putere sa treci cu bine.


M-a sunat fina vrea turta la baiatasa ca am dat comanda,se gandea sa dea ea comanda bine ca m-a sunat si pe mine ca m-as fi simtit prost sa ma vada tot neamu fara turta eu stiam ca se rupe doar la fata......ma rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Am intrat sa urez o zi superba celor care au astazi botezul.
Sa va traiasca micutii si sa va aduca numai bucurii.

In rest, bebe Cristi nu mai are febra dar e plin de muci si se trezeste din ora in ora, zi sau noapte.

Of, bulinutza, ce spui tu acolo... va tin pumnii sa gasiti cauza problemei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:


Sunt pe fuga rau de tot

Ultimele pregatiri...,

Bulinuta nu vrei sa stii ca joi l-am sunat pe popa sa ii aduc aminte de botez si imi zice franc ca el si colegii lui pleaca din Buc si nu mai vine sa boteze copilu'
Dupa ore de plans...am schimbat Biserica si ora si tot...
Nu mai vroia 12 mil

Mihaela da e super pretul....5000 € impartit la 100 pers inseamna 50 € pers....
aici cu banii astia platesti doar mancarea chreala, fara bauturi, aranjamente, dj, tort care mai sunt o caruta de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

LA MULTI ANI SI MULTE LUNITZE TUTUROR SARBATORITILOR DIN ULTIMELE ZILE !!!!imi cer scuze ca nu am mai intrat.nic macar nu mai stiu daca v-am scris ca marti am fost la eco si bebe nu mai are nimic la ureter,s-au cel putin asa a vazut doctora.ne-a scos antibioticul.si ne-a dat teste de urina pe care trebuie sa le facem o data pe saptaman primele 5 sapt si apoi o data pe luna,dar eu o sa ii fac mai des.
cu raceala e mai bine,nu se mai fornaie si a inceput si el sa pape mai bine,sanul + 100ml la 3-4 ore si altadata chiar la 2 ore,cum il apuca.
azi dimi i-am facut primul test de urina si mi-au iesit leucocitele mari,sper ca sunt de la viroza care a avut-o.luni duc urina si la doctorita lui ca sa fiu sigura ca nu e nimic.
nu mai sta fara mine,e intr.o perioada ciudata,plange de se invineteste pana imi aude vocea,plus se trezeste dimi la 5 pt kk si nu mai doarmne,are chef de povesti.sunt cheauna de somn .
marti am avut 2 luni si o sapt,raportam 6800 g si 66 cm,l-am cantarit si masurat la spital.
si de cateva zile parca a facut bucutze mai mari
si eu cred ca atata timp cat ei se simt bine nu conteaza greutatea sau cat papa.eu ma tem sa nu fie prea grasut,unele dintre voi ca sunt prea slabutzi,nu cred ca conteaza atata timp cat sunt sanatosi si vioi.
al meu e cat fetita prietenei mele,care are 8 luni.
fetelro va pup cu drag si intru repede sa recuperez 10 pag.
si la bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Denisa, asta ca sa iti "intareasca" credinta.. Eu nici n-am fost sa iau lumina anul asts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani, Ela! Sa fii fericita si implinita, sa ai sanatate, bucurii si oameni dragi aproape!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetelor cu botezuri astazi, va doresc petreceri frumoase, imbelsugate cu bebelusi cuminti.
Bebelusilor crestinati astazi le doresc viata lunga cu sanatate si bucurii la tot pasul!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Denisa eu zic sa dai o fuga pana la mitropolie (sau unde se gasesc superiorii popilor) si sa faci reclamatie. Nu stiu de unde atata nesimtire pe slujitorii Domnului. Ar trebui facute publice intamplarile astea, mai ales cand cer o caruta de bani sa-si faca treaba.
No deci mie mi s-a parut exagerat pretul. Trebuie sa intelegeti ca aici nu se da mancare ca si la noi. E bufet. Si din 10 castroane cu mancare 5 is cu salata . In plus, totul e pt doar 4 ore. Orice se consuma dupa, platim extra.
Pt nunta am platit 22 euro/pers pt mancare, iar dj-ul 500 euro, fotograful 2600 euro (nesimtitul asta m-a rupt si nici azi n-am vazut pozele)..
Mai cautam

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput