Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe luni Sebastian si Andrei!!

Ligiaaa, cat il faci? :))) pup grasanu

Apropo de plimbat copilul in brate. Sa stiti ca mara a fost suuuper purtata. A trecut prin multe maini inca din spital si a fost mereu super sociabila. Radu in schimb, pt ca n-a vazut atatea brate, e mai mamos. Rade si gangureste la lume, dar de la mine din brate..
Soacramea ma dispera si pe mine ca simteam ca mi-o ia din brate cu japca. Ea probabil vroia sa ma ajute, dar eu nebuna aveam impresia ca imi ia copilul :))) acum ma amuza.
Lasati-va ajutate cat mai mult, asta e sfatul meu!
Bineinteles ca nu o sa faca nimeni ca voi. Nimeni nu o sa ii tina ca voi, nimeni nu o sa ii stearga de kk ca voi, nimeni nu o sa le dea sa manance ca voi, nimeni nu o sa ii iubeasca cum ii iubiti voi, dar nu ii privati de dragostea altora. Fac parte din viata lor, si un copil iubit e un copil fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Adevarat graiesti Alice.

Faith mie imi adormea Rafael la san cand era mic pana in 3 saptamani si nu se trezea daca-l puneam pe cantar ,acum probabil ca s-ar trezii dar nu mai adoarme ziua la san,decat leganat in scoica,plimbat etc.asa ca dupa ce-l cantaresc il adorm .


Ca tot sunt la capitolul asta tocmai am intrat in soc mi-a adormit Rafael neleganat in scoica in 2 minute cat m-am dus eu la poarta sa iau niste bani,insa mancase inainte 185ml lapte muls deci copilu meu nu adoarme ca e nemancat.


Pai sa va spun cum sta treaba i-am dat sa suga din dreptul (10ml si tot din el am mai muls 10 si s-a terminat lapticu curgea fff greu ce se producea pe loc si il luase nervii),am muls celalat san care v-am spus e mai mare decat capul copilului 165 ml si mai iesea dar plangea copilu de foame si dupa asta l-am pus in scoica cu intentia sa-l legan dar pana m-am intors de jos a adormit.


Deci nu copilu ii de vina ci eu si tatele mele de la care se ineaca,il ustura PE GAT II DA COLICI SI TOT asa.


Raluk pe burtik ar sta pe salteluta dar intentia mea e sa-l invat sa stea si pe spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

am intrat special sa urez LA MULTI ANI lui andrei de ligia si sebastian de anne ,sa fiti sanatosi si iubiti

fata mea a mancat azi la ora 16 -170 ml dar in rest cate 100-120 ,incerc sa nu ma mai stresez sunt curioasa deseara la proba cantarului daca da cu minus sau cu plus

alice ,ce inteleapta esti tu si ce bine le zici,sper sa fiu si eu asa la al 2 lea bebe daca mai vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

intrebare de baraj :se da dar la nunta de argint?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Adevarat graiesti Alice.

implinita de Rafael-Ioan

Subscriu! dar....
Azi am fost si noi sa vbm de un restaurant si ne-au cerut 5000 euro pt 100 pers cu mancare, bautura, pian, decoratiuni pe mese, tort si toate astea pt 4 ore (rog moderatorii sa inventeze si emoticon pt spanzuratoare ca asta mi-a venit sa fac la auzul pretului).
Asa! Si cat am stat noi sa asteptam nesimtita de patroana care a intarziat 30 min, a luat soacra-mea fata (n-am invitat noi soacra la discutii, dar fie-sa s-a scapat si i-a zis ora si locul si ne-am pomenit cu ea acolo). De 2-3 zile Iris doarme ff greu dupa trezirea de la 6-7 dimineata. Azi, la 11:30 nu dormea. Eu nu o legan, ci o tin strans la piept, o mangai pe caput, ii vorbesc si eventual ma balansez eu cu ea (stiti, ca un copil bolnav, ma balansez cu tot corpul, nu stiu cum sa explic), dar niciodata nu o zvantur pe ea stanga-dreapta. Si o ia cucuoana. SI da-i, fratele meu! Stanga-dreapta, stanga dreapta, sus-jos, sus-jos de m-au luat frisoane si transpiratii. Incerc sa-i sugerez frumos ca lui Iris nu-i place zguduita. "Pai uite ca a adormit.", imi spune experta poporului. No, ma gandesc,nici fata nu ma ajuta. Pune-o jos. Ei bine cum a pus fata in carut, da-i cu voma in jet, plans, urlete, tipete. A dat sa o ridice, dar efectiv am impins-o si mi-am luat copilul. Deci voi nu ma credeti, dar soacra-mea e o narcisista si o terorista. Nepotul meu se teme de ea efectiv. Si n-are, frate, o vorba buna pt nimeni. Azi iar mi-a impuiat capul ca nu stiu ce manager s-a dat la ea si ca nu poate sa ma ajute cu o oferta de pret de la hotelul respectiv (ala e manager la room-service, nu la restaurante, dar simtea nevoia sa imi arate, inca o data, cat e ea de sexi, si eu de grasa). Episod care a urmat unui cadou cu dedicatie: Elancyl pt celulita insotit de sfatul:"o femeie trebuie sa se ingrijeasca, altfel sotul se va uita in alte parti ". Si surpriza! Elancylul expira in 29 aprilie (e terapia aia de 14 zile).
No ca iar m-am varsat! As incepe si cu sotu', dar mai las si pe alte dati!


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

La multe luni Sebastian si Andrei!!

Ligiaaa, cat il faci? :))) pup grasanu

Apropo de plimbat copilul in brate. Sa stiti ca mara a fost suuuper purtata. A trecut prin multe maini inca din spital si a fost mereu super sociabila. Radu in schimb, pt ca n-a vazut atatea brate, e mai mamos. Rade si gangureste la lume, dar de la mine din brate..
Soacramea ma dispera si pe mine ca simteam ca mi-o ia din brate cu japca. Ea probabil vroia sa ma ajute, dar eu nebuna aveam impresia ca imi ia copilul :))) acum ma amuza.
Lasati-va ajutate cat mai mult, asta e sfatul meu!
Bineinteles ca nu o sa faca nimeni ca voi. Nimeni nu o sa ii tina ca voi, nimeni nu o sa ii stearga de kk ca voi, nimeni nu o sa le dea sa manance ca voi, nimeni nu o sa ii iubeasca cum ii iubiti voi, dar nu ii privati de dragostea altora. Fac parte din viata lor, si un copil iubit e un copil fericit

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


SUBSCRIU
Alice il fac baiat bare si sexy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

matza noua nu ne plac neam biberoanele avent si de-astea avem cele mai multe...iar colici ,ce sa zic nu am avut niciodata asa cum spuneti voi ,nu are crize de plans niciodata doar dupa ce papa vreo 60-80 ml cateodata ,plange pt. ca eu insist dar daca o las in pace rade la mine ,deci cand nu vrea ,nu vrea si pace ...
iar cu lasatul singuri ,o las si eu in patutul ei sau al nostru si se joaca sau adoarme singura ...sunt eu mai nebuna si labila asa cateodata dar denaturata nu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Nici eu nu-l legan dupa baitza ii dau sa pape si adoarme in patutul lui cu muzica de la balansoar aia de la jucariile de deasupra patului nu-i place ..
eu de soacra ce sa zic are puiul mic 3 luni si a venit de 3 ori sa-l vada si eu stau in pantelimon si ea in fndeni sunt doar 5 statii de masina....
Mama mea e divina si dulce si Andrei o adora asa k nu-mi trebuie soacra sa ma incurce:)):)):))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia
Mama mea e divina si dulce si Andrei o adora asa k nu-mi trebuie soacra sa ma incurce:)):)):))


Ideal!

Eu nu il mai pot lasa deloc singur pe Filip decat legat in carucior. Pt ca pe pat/canapea/patut se intoarce pe burta si isi mai baga si nasul in saltea si imi da emotii.. Mai da' parca e duracell, cum il asez pe pat, in urmatoarea secunda e deja pe burta. Faza asta o amuza teribil pe Sara.

noapte buna mamici!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

hai ca intru la pareri copilu meu a mai deosebit el nici acum nu se intoarce de pe burta pe spate si invers,el vrea direct sa mearga insa daca-l pun in fund sta ,prima data s-a ridicat in fund in dimineata de Pasti si de-atunci tot incearca si l-am pus sa vad daca sta si nu cade nici dreapta nici stanga,dar cum e prea mic eu insist cu statul pe spate sa treaca si el prin toate etapele


Azi mergem la nasa sa ciocnim ca pt. paste si mie teama ca are un baietel de 1 an jumate si ii vin si ceilalti fini cu un baietel de 1 an jumate si va dati seama ce tipete vor fi,ultima data cand m-am gasit cu nasii a tipat atat de tare cel mic ca l-a speriat groaznic pe Rafael mi-a plans o ora si l-am potlit cu feonu

Mergi la inceput