Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ralu, am avut batista bebelusului la Maria si se speria groaznic din cauza aspiratorului. Incercam s-o evitam la asta mica, o sa iau un furtunel sa trag cu gura.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Carpediem, noi am trecut la topfer, Lactana si s-a vazut schimbarea imediat. De ce nu incerci si tu?
Sau mai da-i ceiut intre mese, mai ajuta.
Depinde de copil dar si noua ne-a fost recomandat tot asa cand am zis ca avem probleme cu constipatia.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

E cam frig afara si bate vantul la noi iar bebe e cam fornait, sa-l scot sau nu afara?


Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

multumim fetelor pentru urari ..acum am venit de la pediatra avem 7.600 si 64.5 cm si in rest suntem fff bine...
noi bem milumil 170 ml de 5 ori pe zi din 4.5 ore in 4.5 ore
eu las bebele cu cine este prin casa cu mama in mod special apoi tasu si cu restul familiei dak sunt prin casa dar sunt stenta cum il tin mai ales cele mici (nepoatele una de 16 si alta de 20) el rade la toata lumea mai ales la masa mare. si cand ies in oras cu sotul sau la cumparaturi il las acasa cu mama . astept sa-l botezam pe 29 apr si o sa-l luam cu noi peste tot
noi colici nu prea am avut am folosit bonisan si apa de marar
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Matza, mai bine nu il scoti azi.

Carpediem, da, am folosit protectis si da rezultate f bune.

Raluca, si Filipone isi da ochii peste cap, mai ales cand il pun la san. Atunci e cel mai fericit

N-am reusit sa fac mai nimic..nu m-am vopsit, nu manichiura, nu pensat.. sunt ZEN In schimb am facut o tarta cu spanac la cuptor si am fost pe afara cu princhindeii.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

E cam frig afara si bate vantul la noi iar bebe e cam fornait, sa-l scot sau nu afara?


Mamica de grasunel Alexandru


Matza noi iesim afara mereu ..dr a zis sa nu fie ploaie sau viscol in rest afara la aer imbracat corespunzator vremii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:


Casuta noastra este putin in camp. Aici cand bate vantul ma simt ca Dorothy in timpul tornadei, pentru ca bate frate. Noi stam si langa lac si vine un curent in unele zile... Asta e una dintre ele.
Tebligia, l-am scos si eu cand erau zapezile mari dar azi dau pas ca e vantul mult prea puternic. Am iesit afara si e numai un vaj.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Eu stiu ca nu trebuie sa-i scoatem daca e vant - pt ca e praf si se imprastie microbii, sau ceata- respira greu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

Eu stiu ca nu trebuie sa-i scoatem daca e vant - pt ca e praf si se imprastie microbii, sau ceata- respira greu....

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


buna fetelor,

eu am scos-o dar am stat putin afara , maxim 10 min, noi stam la curte.intr-adevar bate rau vantul si e cam frig.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81


Casuta noastra este putin in camp. Aici cand bate vantul ma simt ca Dorothy in timpul tornadei, pentru ca bate frate. Noi stam si langa lac si vine un curent in unele zile... Asta e una dintre ele.
Tebligia, l-am scos si eu cand erau zapezile mari dar azi dau pas ca e vantul mult prea puternic. Am iesit afara si e numai un vaj.

Mamica de grasunel Alexandru

Nu am stiut k este in camp casutza voastra
:)

Mergi la inceput