Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Gata treaba curatenie in bucatarie, rufe, mai am dar chef ba.

Alina bafta la dr. La al doilea incercam sa ne corectam greselile

Si noi avem pe un obraz bubite mici, rosii dar uite ca nu am timp sa ajung cu bebe pe nicaieri,sper sa treaca cu Exomega desi si pe aia o dau doar o data pe zi .

Sters la fundut- eu doar cu apa si vata sau dischete demachiante, la fel se irita de la orice servetele desi sunt sensitive.Incercati si alizee Toujours-changing mats de la Lidl- sunt mai mici si mai ieftine 10 buc in pachet.

O zi frumoasa!



Nasterea unui zambet
Anca cu cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra






La noi a functionat cu tarate , stiu ca e o metoda babeasca insa se pare ca a dat rezultate.Am spalat-o 3 zile la rand cu asta si au disparut, nu am folosit nicio crema.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Mady, daca alegi 2 ani, indemnizatia e in suma fixa de 1200 lei (sper sa nu gresesc), daca alegi 1 an se calculeaza in fct de veniturile brute din ultimele 12 luni, dar nu poate fi mai mare de 3400 lei. Daca te intorci la serv mai devreme primesti 500 ron lunar pana la implinirea varstei de 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria
Mihaela nu sunt experta insa din experienta iti spun ca e posibil sa nu fie LM consistent si sa i se faca des foame , tu mananci bine ? gandeste-te si la treaba asta. eu am observat ca atunci cand am sanii mai moi decat de obicei si nu mananc f bine nici ea nu se satura din ce papa si nu doarmne bine dar asta e cazul meu poate la tine e alt motiv pt care se trezeste asa des noaptea. Bianca mea deja nu se mai trezeste in timpul noptii si dc o face se intampla 1 -2 pe saptamana.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

Nu exista lapte neconsistent!!!!!! Exista doar copii diferiti! Toma daca ar fi laptele meu neconsistent sau nu s-ar satura ar lua 2 kg intr-o luna? Si cu toate astea se trezeste de 2-3-4 ori pe noapte.
Miha Toma se trezeste cand il doare ceva sau trage parturi. Uneori readoarme singur, ca acum, alteori are nevoie de mami pentru asta. Cite#537;te si despre hIgh need babies: http://www.askdrsears.com/topics/fussy-baby/high-need-baby/12-features-high-need-baby
Alina despre cum sa ajuti cresterea in greutate la copii alaptati: http://kellymom.com/health/growth/weight-gain_increase/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Anda - asta cu high need baby e exact descrierea lui Vladut al meu, ia Mish pare sa urmeze acelasi tipar, doar ca Mishu are noroc de o mama mai experimentata, fata de Vladut, care a avut o mama total nepregatita pentru un astfel de copil si a trebuit sa se pregateasca din mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Neatza mamici! NE apropiem si noi de trei luni. Trebuie sa il duc pe bebe la pediatru? Noi am mers la o luna ca avut bebe niste problemute (de fapt eram eu o mamica superstresata, el nu avea nimic) si la 2 luni pentru vaccin. Acum nu are nicio problema, urmatorul vaccin e la 4 luni dar nu stiu daca se impune vreun control. Daca il intreb pe pediatru sigur zice sa vin (ca doar controlul e pe bani). Voi cum faceti?
La multi cm si kg bebeii! La multi ml mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Neata si de la noi. Pofta buna la cafea/ceai.
Afolosit cineva picaturile alinan pt colici? Eu am inlocuit espumisanul si sab-simplexul cu ele. Sper sa dea rezultate. La noi nu a mers nici infacolul.
Mihaela-si al meu bebe se trezea fff des noapte sa suga, dar de vreo saptamana i-am bagat numai lapte praf noaptea si doarme mult mai bine. Explicatia este logica: laptele praf se digera mai greu ca cel matern si deci ii tine de foame mai mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput