Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multe lunite, Alara, Tudor si Iris Vanessa!

iaura nu e bine deloc sa dam antibiotic la copii cand nu e cazul, eu sunt total impotriva dar nu stiu daca e bine ca am ignorat sfatul dr...efectiv nu stiu daca e bine ce am facut

Anda vreau si eu sa vad pozele si nu am cont pe fb

beatrix ce ma bucur ca ati trecut cu bine peste operatii. Doamne Ajuta! si super felicitari pentru teza!

alice nu vreau sa va sperii...

cristina fata curajoasa singurica cu trei pui si fara curent...la noi se oprise mai devreme curentul si ma apucasera gandurile: nu merge apa, nu am sterilizator, nu centrala dar si-a revenit intre timp

adriana si sotul meu zice ca de la vaccinul de 2 luni a inceput nebunia cu nemancarea asta si cu scazutul in greutate ...imi vine sa nu ii mai fac nici un vaccin

aerelian ma bucur mult ca sunteti mai bine si sunteti mai linistiti

azi a mancat 410 ml...am scapat si azi de perfuzii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

iaura da asa ma gandeam si eu vro 2 ore el de egula doarme in haos galagie ,nui trebuie nici mancare de fumul de tigara imi fac griji


Nu am cu cine sa-l las ca tot familionul e invitat la nunta.

Si cred ca si daca as avea as sta la nunta ca pe ghimpi caci doar eu stiu ce sa fac cu un copil ce tre plimbat noaptea mai ia tatica ,o mai lasa urmarit sa nu stea cu nasu in perna etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

nu mai stiu cine din Bucuresti vroia masaj anticelulitic care sa vina acasa, uite aici http://www.masajrecuperare.ro/

Mamica Iuliei (24 ian 2012)




:)):)):)) astia sunt colegii mei:)):))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

ileana - sa stii ca ai anticipat intrebarea mea acum voiam sa le intreb pe fete daca s-au linistit bebeii dupa botez... noi avem pe 5 mai
altesa - noi am fost sambata la o cumatrie si puteam sa lasam fata intr-o camera rezervata de cei ce faceau cumatria (era restaurant si motel). mi se pare mai usor asa decat sa-l tii in zgomot si, cine stie, si fum de tigara
alice - povesteai cumva de caciulita? ei bine, mie mi s-a atras atentia ca am caciulita simpla (fes) si nu dintr-aia care se leaga sub barbie
olga - frumoase pozele... dar ultima este de exceptie!
am facut si noi ieri vaccinul de doua luni si fata a fost putin maraita, insa astazi suntem ok



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Alara, Tudor si Iris Vanessa!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

nu mai stiu cine din Bucuresti vroia masaj anticelulitic care sa vina acasa, uite aici http://www.masajrecuperare.ro/

Mamica Iuliei (24 ian 2012)




:)):)):)) astia sunt colegii mei:)):))



bine ca ne-ai spus...deci pot sa apelez cu incredere la ei...eventual poate imi si recomanzi pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

vin si eu cu pupici pentru bulgarasii sarbatoriti astazi, ieri... de fapt, de vineri incoace
bulinutza, beatrix multa sanatate prichindeilor!



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

astazi am fost pt vaccinul de 4 luni, mai devreme ce-i drept, pt ca m-a rugat pediatra sa ma duc saptamana asta.

bilantul la 4 luni e urmatorul : are 6.500 gr si 64 cm. a crescut fata de luna trecuta cu 2 cm si 500 gr. deci nu a crescut ca in celelalte luni, dar pediatra mi-a zis ca e normal.

se pare ca este si gingia umflata, deci vom incepe cu dintisorii.

si...vom incepe diversificarea de saptamana viitoare-adica la 1 saptamana dupa vaccin. doctorita mi-a zis sa-i dau cereale dimineata si seara si sa incep cu legume la ora 10-morcov, dar nu prea mult usor, usor adica de la 1 lingurita pana ajung la 4 lingurite si apoi introduc alta leguma.
astazi toata ziua am citit despre asta pe net.
poate aveti si voi sfaturi ca tare bune ar fi.

noi plecam maine la munte... fara bebe. ne-am luat un bilet de 2 nopti la sinaia la un hotel cu spa ...
pe bebe il lasam la mama care e ffff fericita ca o sa il ducem si ne tot roaga sa stam mai mult.

beatrix esti o mama tare incercata si tare puternica. sa stii ca noi am scapat de hernia ombilicala cu leucoplastul acela de matase prins peste buric...poate ai citit. de 2 saptamani nu-i mai pun nimic si e totul bine.
mult succes la prezentare!

ileana ma bucur ca s-a linistit tudor. de robert n-am ce zice ca el era deja cuminte.

altesa cred ca ar trebui sa vorbesti pt ca fiecare restaurant are separeuri si il poti tine acolo...asta daca vrei sa te duci si sa-l iei. daca nu vrei sa te duci, ai scuza perfecta.

bulinuta haide ca o sa fie bine. deja esti pe drumul cel bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bulinutza, beatrix, multa sanatate puilor!
Beatrix, mult succes si la prezentare!

Voi macar ati gasit un motiv pentru care bebeii nu va iau in greutate, insa noi urmam schema de vaccinare din Germania iar acolo primul vaccin se face intre 3 si 5 luni, deci fii-mea pana acum nu a primit decat vaccinul din maternitate...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Saluatare fetelor!

Gata...!!! Am terminat cu botez...cu baite, suntem din nou acasa linistiti si fericiti.
Cu botezul a iesit bine, am facut la Bellagio Villa, a fost chiar frumos, tortul f bun insa ne-au ratacit cei de la restaurant un piciorus de la suport si noi nu am stiut iar cand am dus suportul inapoi nu am mai primit garantia asta e, nu am pe cine sa trag la raspundere..nu stiu nici macar daca a avut piciorusul..
Azi am fost cu Leyre la innot...prima data cu instructor si a fost tare incantata.
Asta mica era cuminte si inainte..acum e si mai si, acum doarme in leagan.Sunt pe fuga ca tre sa fac schimbul hainutelor de vara pt asta mica, pana se trezesc fetele (Leyre a picat cand a ajuns acasa, ca a vrut si in parc)
De babute care se benocleaza ca de ce nu ii pun caciula mor...ma ingrozesc insa ca e asa de cald ca in curand va trebui sa incepem sa folosim palariute...si tare nu si le tin bine pe cap.
Cu Kg nici asta mica nu a mai crescut asa doar vreo 450 g in 3 sapt dar eu sunt sigura ca e ok.
Va pup si revin...

Mergi la inceput