Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ghiulten, da la voi cum se boteaza? In weekend vin acasa, poate ne vedem
Bulinuta, n-o speria pe ileana ca pe la dristor sta de fapt amandoua stam. Usa mea se incuie singura asa ca nu imi fac griji. Sanatate copiilor! Si putere tie

La multe luni Alara, Tudor si Iris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Olga - asa-i cu steriletul, se poate intampla sa ai un avort fara sa stii, plus ca cresc sansele de sarcina extra-uterina. Noi cred ca o sa mergem pe varianta prezervativ.

Anca - eu simt ca ai mei amandoi au fost de "sacrificiu" si eu tare mi l-am dorit pe Mihai, pentru ca spuneam ca la primul n-am stiut ce sa fac, la al doilea n-am avut timp, primul fiind inca tare mic, asa ca-mi doream sa am sansa sa mai cresc inca un bebe, la care sa stiuce sa fac si sa am si timp.

Bulinuta - sanatate multa la bebe mic si la Rares.

Mady - eu ii dau la Mihai doar body/tricou cu maneca scurta cand afara sunt de la 23 grade in sus.

Altesa - rabdare, ca n-ai ce face. Mishu e pe lapte praf si tot des se trezeste noaptea, ziua are un singur somn de 2 ore, in rest 30 - 45 min maxim.

Anca - trezitul noaptea nu e neaparat pt ca dorm bebelusii in patut. Mishu n-a dormit niciodata in patut, nici nu avem patut, si totusi...Eu daca ramaneam la primii doi copii si nu-l aveam pe al treilea, as fi crezut ca eu l-am stresat pe Vladut cu prea multe asteptari si de aia pe cat a fost el de plangacios, pe atata a fost Daria de linistita. Dar nu-i chiar asa. Mishu a fost purtat de la nastere, a dormit numa langa ma-sa si tot a plans mult si nu-i place somnul.

Beatrix - bine ca ati trecut de operatie! Mult succes cu teza!


Anda - Am vazut si eu pozele de la botez! Frumosi toti!

Eu am avut niste zile mai grele, ca mi-a fost sotul plecat, am dormit cu toti 3 copiii intr-un pat si n-a avut nici curent 2 zile. Dar am supravietit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Beatrix, ati trecut prin foarte multe, te admir si iti doresc multa putere in continuare! Are bebe Sven cu cine semana cu o mama asa luptatoare!
Cristina, aceeasi impresie am avut-o si eu, ca nu m-am bucurat suficient de primii bebei, asa ca acum nu ratez nici un moment, constienta fiind ca alt copil nu voi mai avea! Asta imi da multa putere.
Anda, am vazut si eu pozele, tare faine! Si pe printesa iaurei am admirat-o! Si pe minunile lui Lady! Ce mai, avem niste bulgarasi superbi!


Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

tocmai intrasem sa ma descarc dar m-am descarcat citindu-va asa ca romit sa am rabdare si sa ma bucur chiar si de frichinelile copilului din ora-nora.


Intrebare : voi a-ti merge le nunta cu copil de aproape 4 luni dupa voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Altesa daca simti nevoia sa te descarci, descarca-te. E normal sa fii epuizata si sa cauti solutii pentru a-ti fi mai bine. Si e normal sa nu simti ca si mine, ca doar esti cu primul bebelus, treci printr-o alta experienta acum decat trec eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari mamici

Semnez si eu condica dupa multeeeee zile. Am fost extrem de aglomerata la munca, am zis ca nu o mai scot la capat. Am citit pe diagonala ultimele capitole - si nu am retinut nimic.

Urez si eu multe lunite sarbatoritilor din ultima saptamana!

anangel_lexi, si eu am problema asta cu greutatea la Natalia. Eu tind sa cred ca vaccinul de 2 luni e vinovat. Natalia a luat in primele 2 luni foarte bine in greutate (2 kg); imediat dupa vaccin a luat intr-o saptamana doar 80 g, iar ultima saptamana doar 120 g. E extrem de putin desi ea mananca binisor.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite bulgarasilor sarbatoriti zilele astea!!
- feteloooor..Ilinca mea avea 5060 grame pe 20 aprilie...si astazi am cantarit-o si are 5025 cu tot cu hainute.......sunt ingrijorata...desi ea pare ok...observ ca nu prea mai are apetitul de altadata..dar e vesela, rade...si nu ia in greutate deloc...Alina..stiu ca si la tine cam a fost la fel...pediatra mi-a zis sa ma duc maine sa-i faca niste analize...nu am mai reusit sa mergem la eco...o sa-i fac niste analize..ce sa fac....io sper sa fie doar asa o perioada....
- va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ma alatur si eu mamicilor care se plang de greutate si Vladut a luat in ultima saptamana cel mai putin pana acum, stiu ca dupa 3 luni procentul de luare in greutate, dar parca la noi a inceput prea repede. El mananca, doarme bine, e vioi, am zis ca saptamana viitoare il duc la controlul de 3 luni si vad ce zice si pediatra, asta daca imi trece raceala asta nenorocita. Acum ma mai linistesc daca vad ca nu suntem singurii in situatia asta.

Dana, ce faci? esti tot in butoi?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

mady ,iubita, te inteleg perfect...io ma ingrijorez cand nu manaca cum trebuie desi ia in greutate cate putin, dar ia...eu cred ca e bine sa-i faci analize macar te mai linistesti si vezi daca are sau nu ceva...
ana ce-ti mai fac gemenasii,nu mai pui pozici pe fb?
te felicit pt ca alaptezi in continuare si ma bucur ca ai laptic pt amndoi.
beatrix un sven luptator si curajos ,sa treceti cu bine peste toate hopurile sau operatiile pe care va trebui sa la mai faceti,io sper sa fie cat mai putine...
cristina ,cat mai papa mishu tau, creste bine in greutate?
alina mersi de pont ...io stau cu biotics in casa si nu m-am gandit sa-i dau ...am scapat de scaunele multe si moi cu putina fiertura de orez,doar apa de pe el,a mancat 20 ml de apa de-aia amestecata cu putin lapte...m-am speriat pt ca nu vroiam sa se si deshidrateze daca papa si putin ,aia mai lipsea,plus ca nu mai bea nici ceai....

altesa ,tu vrei sa il duci la nunta pe rafael?? io nu as indrazni...dar o ora sau 2 cred ca poti sa-l duci ,nu ai cu cine sa il lasi acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumim de urari, fete dragi! La multe lunite Alara!!!
Daca este adevarat ca dupa botez copiii se linistesc, atunci al meu nu face exceptie. Tudor parca este alt copil...a dormit azi noapte de la 22.30 pana la 04 neintrerupt, ziua gangureste, rade, mananca si doarme, se bucura de caruselul primit cadou...e o minune de copil. Sper sa ramana asa!!!

Mergi la inceput