Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

La multe lunite Sven, Johanna, Iulia, Alara, Tudor si Iris!


Ileana,
Iaura Da-i Biotics-jum de plic dimineata, jum de plic seara, amestecat in lapte. Eu cu asta am "rezolvat-o"pe Sara de fiecare data cand a avut probleme de tranzit (ori diaree, ori constipatie).

Ana

Anca Mi-a placut ce ai spus: "Eu am tinut la Sara foarte mult sa doarma singura in patut, sa o pun si sa o las acolo si ea ca un bebelus cuminte sa inchida ochii si sa doarma. O aberatie din partea mea recunosc . Am descoperit AP-ul la 10 luni ce sa-i faci. Acum dormim toti 4 intr-un pat si toata lumea este linistita, nu stiu daca sunt fericiti toti membrii- ma refer la sot - dar la noi noaptea se doarme bine." Exact asa e si la noi, doar ca noi dormim grupati in 2 paturi: eu cu Filipone, Doru cu Sara. Uneori eu cu amndoi,

Azi merg cu Filip la dermatolog, sa vedem ce facem cu dermatita, ca e rosu rosu pe burta si spate

Va dorec o zi frumoasa!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Gata treaba curatenie in bucatarie, rufe, mai am dar chef ba.

Alina bafta la dr. La al doilea incercam sa ne corectam greselile

Si noi avem pe un obraz bubite mici, rosii dar uite ca nu am timp sa ajung cu bebe pe nicaieri,sper sa treaca cu Exomega desi si pe aia o dau doar o data pe zi .

Sters la fundut- eu doar cu apa si vata sau dischete demachiante, la fel se irita de la orice servetele desi sunt sensitive.Incercati si alizee Toujours-changing mats de la Lidl- sunt mai mici si mai ieftine 10 buc in pachet.

O zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Am uitat Lady, Cristina ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Irisuca! La multe lunite Alara! La multe lunite Tudor!
Izish multumesc de complimente. De livrat in tara nu pot livra torturi. E nevoie de masina frigorifica pt. asta.
Anca Toma doarme cu mine in pat si se trezeste la 2 ore. Nu mereu, dar de vreo cateva nopti.
Altesa nu-i da LP te rog. Nu are legatura: la mine amandoi alaptati, Cari doarma de la 10 seara la 7-8 dimineata de pe la o luna si ceva, Toma nu. Te pot insa asigura ca ffff repede va trece perioada asta si iti va fi dor de ea.
Eu sunt ffff egoista acum la Toma si ma bucur ca depinde asa tare de mine si nu de altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Eu sunt cam suparata, am fost azi cu Johanna la pediatru, doar asa, ca sa vad cat a mai crescut si am avut surpriza sa vad ca, in aproape 3 saptamani, nu a mai luat deloc in greutate, are tot 5300 gr si are 59 de cm. Mi-a recomandat picaturi de vitamina C ca sa-i creasca pofta de mancare dar eu imi cunosc copilul, stiu sigur ca nu duce lipsa de pofta de mancare. Nu inteleg cum de nu a luat deloc in greutate, dar eu banuiesc ca nici cantarul doctoritei nu e prea bun, pai eu o simt mai grea cand o tin in brate, decat acum 2 saptamani. In fine, ma gandesc sa-i fac o vizita si dnei doctor Culcer pentru ca nu vreau in ruptul capului sa renunt la alaptat si daca fii-mea chiar nu a luat deloc in greutate, stiu sigur ca ea mi-ar putea da cele mai bune sfaturi.
Mie, ca sa fiu sincera, mi se pare mult mai usor cu alaptatul decat cu laptele praf. Pai si Maria se trezea din 2 in 2 ore, numai ca, spre deosebire de sora ei, ramanea treaza 1-2 ore pe urma. Eram zombie toti din casa, 3 ani de zile nu am dormit o noapte intreaga. Macar sora-sa adoarme la san iar faptul ca ma trezesc uneori si din ora in ora ca s-o alaptez, nu ma afecteaza prea mult, deocamdata. O sa fie mai greu dupa ce voi reveni la serviciu.


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multe lunite, Alara, Tudor si Iris Vanessa!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

nu i=am dat inca antibioticul caci nu stiu ce sa fac, cealalta pediatra zice sa nu il dam caci microbul asta a ieist foarte rezistent si ori e infectie intraspitaliceasca ori e o contaminare de laborator...i-am luat azi alta analiza sa vedem...pur si simplu nu stiu ce sa fac iar el mananca tot asa putin






bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






eu stiu ca nu e f bine sa dam antibiotice la copii...dar pe de alta parte daca ii dai o sa-i faca pofta de mancare si va lua mai bine in greutate ,asta ar fi un efect advers cica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

nu mai stiu cine din Bucuresti vroia masaj anticelulitic care sa vina acasa, uite aici http://www.masajrecuperare.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Am implinit si noi azi 3 lunite! La multe lunite Tudor!! La multe lunite Iris!
Multumim de urari Alina, Anda, Anangel !
Am fost si noi azi la dr sa ne cintarim, avem 6300 - deci am luat 800g in ultima luna- si 59 cm.Dr noastra de familie e in concediu si am gasit alta dr care-i tinea locul. Nu am de lucru siii spun ca de vreo 2 saptamani a inceput sa se constipe copilul, pina acum facea dupa fiecare masa, nu stiu ce sa- intimplat ca nu am schimbat nimic nici in alimentatia ei si nici in a mea.La care ma intreaba uimita - pai nici cu sucul de fructe nu iese mai des? Eu si mai uimita zic#536; Care suc de fructe, ca nu-i dau decit lm si seara completare lp, in rest nici ceai nu vrea. La care incepe sa ma certe de ce nu i-am dat suc de mere si de portocale copilului de la 2 luni ??Ca ce. am si uitat deja de la celalalt copil?? I-am zis ca pe celalalt copil l-am alaptat exclusiv la san pina la 6 luni, si am intarcat-o abia la 1 an si 5 luni.Iar la sfirsit m-a sfatuit sa-i pun si 1 -2 picaturi de zahar fiert in apa in sucul de portocale daca nu-l accepta asa.Cind am mai auzit-o si pe asta am iesit frumos ca nu mai avea rost sa ma contrazic cu ea .
Anda ti-am admirat familia pe fb , felicitari pentru botez!
Felicitari si celorlalti mici crestini, ca nu am apucat sa urez pina acum!
Si noi mai avem 1 luna pina la botez si eu nu m-am pregatit cu nimic si nici nu prea am chef sa ma ocup, nu stiu de ce . Din ce m-am uitat pina acum prin magazine nu am vazut rochita sa-mi placa pentru Alara, si nici pentru mine. Bine, pe mine, trebuie sa ma si incapa.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Salutare si de la noi,

In primul rand, multumesc fetelor de urari! Sanatate tuturor bulagarasilor le doresc!
Felicitari bulgarasilor crestinati!
Noi suntem bine acum! Azi e prima zi cand sunt mai relaxata. Au fost zile pline de emotii si stress si nesomn. Nu stiu cum au trecut dar ma bucur ca am scapat! Mai pe scurt, duminica trecuta de Paste am ajuns cu Sven la urgentza din cauza herniilor. Vroiau sa-l opereze luni, eu nu puteam ca aveam intalnire cu profu pt miercuri cand am avut examenul cu comisia de doctorat si l-am operat joi dimineata. Vineri dupa-masa am iesit din spital. A trebuit operat sip e stanga si pe dreapta. Au fost moment grele dar multumesc lui dumnezeu totul e bine acum. A reintrat in normal ca sa zic asa. Vineri mergem la control. A mai ramas cu hernia ombilicala ca au zis ca e prea mult pt el sa le fi facut pe toate acum. In plus, pentru faptul ca e mai mica hernia obilicala acum, zic ei ca sunt mari sanse sa se retraga singura pe masura ce se dezvolta muschii abdominali. Daca nu se intampla pana la 2 ani o sa-l opereze atunci. Eu am trecut cu bine de comisie, mai am un hop acum cu prezentarea publica. Azi am retrimis teza corectata cu sugestiile juriului, astept acceptul si apoi incepe stresul cu tiparirea, pregatirea slide-urilor si prezentarea finala. Doamne ajuta!
Imi pare rau ca nu pot fi mai activa pe forum, imi sunteti toate dragi! Va mai citesc cand ii dau lui Sven sa mance, va raspund in gand, ma bucur si ma intristez cu voi. Aaa, raportam si noi la 5 luni, 5050g! Au inceput sa ne ramana si noua haine mici!
Va imbratisez pe toate,


Mergi la inceput