Clubul "babelor" FIV-oase 29

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Aadina, , super beta! Sa stai prin pat si sa ramai la fel de calma.


Sabi, deci esti tot in tatonari si viitoare analize, ca mai gasesti tu ce sa testezi .


Ralu, sa ai grija cu botezul. Sa stii ca si spanacul crud stimuleaza peristaltismul, asa ca numai bine poti sa mananci cat de mult si sa pui si lamaie ca sa se absoarba fierul.


Lara-para (asa era, parca, nu?!)



Samira, cum a fost la munte? Ati reusit si sa va plimbati un pic sau a fost ploios si pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

anaasta ai reusit sa treci cu piciorusele si botinele finute prin ploaie sa ajungi acasa?
asa mi te imaginez eu. fragile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sabi , n-a plouat azi aici, dar cica o va face la noapte... sa vedem de va fi asa... Cand am iesit in seara asta de la serviciu era mai caldut. Dar eu vreau soare si fustite si balerini, nu nori si frig si botine.... Asa niste prostii am mancat acum.... sunt suparata pe mine, m-am tampit. Ma duc sa imi curat anansul luat de hubby meu inainte de a ma lasa iarasi singura acasa...



Vroiam sa va spun ca eu daca voi avea o fetita o va chema Anna sigur, iar daca va fi baietel eu vreau Luca, dar sotul meu nu cred ca prefera numele asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:)
eu m-am gandit la atatea nume de s-au ales copiii mei deja cu 3 pana acum. si sunt la fel de sigura ca, daca va da domnul sa apara, le voi pune un cu totul alt nume. in nici un caz 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Legat de nume, eu am nume doar pt. fete (pt vreo 4), pt baieti niciunul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

woah, Ana, o citeam pe sabi si ma gandeam ca tre'sa apari repede, ca iar e-n forma max..deci, sabi, synevo Iasi a dat de aur cu tine..cre' ca, daca lipsesti cateva zile, ii trimit pe cei de la evidenta populatiei, sa te caute..lasa, femeie, IgG-ul ala-n pace, ca nu scade de la aspirina..aspirina, e un antiagregant, se foloseste (in fertility issues, normal) in sindromul antifosfolipidic (pt a combate agregarea plachetara), par example..n-are treaba cu ANA (nu-i scade/creste, ever); are insa prednisonul (corticosteroizii) treaba cu ANA si chiar multa; in general, ANA crescuti, este un prim efect al bolilor autoimune sistemice (LES, Sjogren, poliartrita reumatoida, sclerodermie, psoriazis, etc) si doza de inceput e 32mg/zi pana la 60mg/zi (oral) dupa care se trece sau completeaza la/cu injectii (dexa, cortizon)..dap, prednison scrie pe noi
am mai zis si mai demult, cred, 50% din cei care au ATPO au NKa crescuta, anume, peste limitele care permit implantarea (IVF) sau dezvoltarea normala a sarcinii (aceasta e constant under attack->SOE, perfect posibil pana prin saptamana 9-10) -> n-are rost sa mai spun, in care din cei 50%, cred ca, ma-ncadrez eu..
Ralu esti o lady special tare..am o teorie despre gandirea lui stormy, oricum, are omu' tupeu maxim cu dozele de prednison
Ana, asa mi te-nchipui si eu, mica, fragile, delicata, finuta..just love numele Anna (especially cu 2 "n")..observa, te rog, ca nu ti-am transformat nick-ul, ever (mai putin cu banana) hai, ia spune ce exact inseamna la tine "mancat prostii" (cred c-o sa mor de ras, ma astept la ceva gen branza sau lapte)
Aadina senkiu
revin


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor, stiu ca voi fi putin OFF topic si imi cer scuze; vroiam doar sa o linistesc putin pe Pety; si eu m-am grabit dupa beta pozitiv sa fug la ginecolog si m-au chemat de trei sau patru ori pana au vazut sacul gestational ca e ok si asta a fost in saptamana 6 cu 2 zile. Deci trebuie sa mai ai putina rabdare, stiu ca e greu dar nu ai ce face. Iti tin pumnii.

Pentru restul fetelor - va doresc sa va gravideasca Tayfun pe toate anul asta.
Chiar daca ar trebui sa activez pe alte forumuri, nu ma pot desprinde de voi; va citesc zilnic si trebuie sa ii fac rezumat si sotiorului, care in ce stadiu sunteti. Amandoi va tinem pumnii sa reusiti.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 17 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, pufuleti si un snickers... Iti spun ca m-am tampit, nu stiu ce m-a apucat... Hai, zi repede teoria despre gandirea lui doc stormy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

uite am tras un stranut n-are nimeni o viroza ceva? ca vin si o iau.
eu am citit despre cazuri carora li s-a dat numai aspirina pentru ANA.
nu conteaza. eu iau si aspirina si clexane si prednison numai sa ma uite ANA.
aadina eu stau rau la numele de fetite. la baieti am vreo 10 preferate. cel mai mult imi place horia.

Mergi la inceput