Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Caty.. suntem bine, multumim... eu zic ca Lori (ii ziceti asa?) a papat f bin, cel putin in comp cu a mea.. oau ce grasana ai....
la noi sta sa picure, insa ne-am plimbat aproape 2 ore

Bunny.. ei tie nu ti-a fost teama de bb 2?, ma mai rasfat si eu, sunt sigura ca il voi iubi si pe al doilea...
Orezul .. pt noi e desert, ei i-l dau practic la fructe.. orez cu fructe

Jade.. pai T e grasun,si teortic nu ar trebui orez, nici eu nu voi face abuz de orez 1/2 dati pe sapt ..

fiind flamanda fata cand am intrat in casa, mancarea ei in frigidr, pana s-a incalzit papa ei am zis sa incerc un borcanas, dupa prima lingurita , care i-a placut mult, am citit eticheta.. OMG ati vazut ce contine? am renuntat la ea si i-am dat spanac rece (calai )
alea cu fructe hai ca merg, macar contin 90% fructe, ins asta contine 20 legume 10% carn, rstu: amidon, LP, sare.. cahhhhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Anca pacat cu vremea asta pacatoasa lasa ca o sa iasa soarele si pe strada voastra(ca sa zic asa!)Si am sa iti spun cum e filmul daca merita vazut 3D

Sei ma bucur tare mult ca e bine printesica ta frumoasa...A ta cat papa?
PS.Are niste ochi minunati domnisorica taO sa fie coada de baieti la usa...dar banuiesc,ca T a lui Jade o sa ii ia pe toti la fugarit,deoarece Elenuta este a luiparca asa am vazut eu...ca esti cuscra cu Jade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny mancare solida a mancat ceva cat de cat , cu greu dar a acceptat sa inghita
el are ce are cu laptele , nu mai vrea sa puna gura pe el
inainte ii dadeam in somn , acum nu mai merge nici asa
chiar nu inteleg ce e cu el :((

seidana pai ce , Ela e vreo silfida ?
lasa ca nici el nu mai este cum era inainte , pai ce bulanoaie avea el ... he he he
iti dai seama ca nici eu nu i as da in nestire sa manance orez
dar vreau sa i dau o mancare cat mai variata , nici mie nu mi place sa mananc doua zile aceeasi mancare , asa ca si lui incerc sa i dau zilnic altceva , dar la un moment dat raman fara idei

caty daaa , Ela este nora mea

ficat este musai sa le dam ?
nu stiu de ce , dar eu am asa o retinere in privinta lui...

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.Eu apuc sa mai scriu cand apuc laptopul sotului.
Asa ca revin cu niste precizari.
Ionela n-am vrut sa te supar dar prin cuvintele tale m-am simtit sedusa si abandonata. Eu as vrea ca pe acest site sa ne scriem si cand maritam, respectiv insuram nu numai cand alaptam. Tu spui ca nu te mai regasesti ca bebelul tau e cel mai mic, ca nu mai ai timp.Ptr. mine aceste motive nu sunt ..........hmmmm.Asa ca la fel ca majoritatea fetelor ne-am atasat de tine dar asteptam sa intri la noi si cu alte subiecte, sa ne intelegi la toate experientele .
Sei ati depasit raceala? Cu ce ati tratat-o?
jade lasa ca-i trece lui greva.Eva mea e mereu in greva .Deabia mananca si numai cu bananuta .
In alta ordine de idei as vrea ca sa fim libere in discutii si sa nu ne ferim sa spunem cum procedam fiecare cu bebe.Cel mai mult o apreciez pe Rachel.Ea ne-a spus franc: am pus-o in premergator, ii dau sa manance la TV si uite ca e un copil exemplar.A invatat-o sa manance si categoric nu va manca toata viata ei in fata TV-ului.Asa ca mai merge sa ne crestem copiii si dupa instinct nu numai dupa cum scriu cartile si nu trebuie sa ne ferim sa spunem cum procedam.La urma urmei fiecare suntem libere sa luam deciziile cele mai bune ptr bebeii nostri.
Jade, Zubi, Nanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor a mea e o slabanoaga.Are 7.800 gr. Nu stiu ce inaltime are.Poate deseara o masor.
Jade si eu am o problema cu ficatul.Din comert oricum nu-i dau iar de la tara n-am inca o sursa sigura,Eu ii dau carnita de curcan din comert.
Am zis sa ii iau salau si ceva manzat.Si iaurtul ar trebui sa-l introduc dar nu m-am hotarat daca sa-i fac eu sau sa-i cumpar.O sa-l manance numai cu banana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Caty.. sunt sigura ca o sa o apere T .. un cavaler in tot cuvantul
Noi mancam maxim 100 gr din oric, f rar deepaseste 100 si ajung la 120.. azi a mancat bine 120 orez cu fructe, si vreo 70 legume..

JADE.. nu silfida, da nici nu a pus in o luna nika.. azi o cantaresc .. am emotii
A cu ficatu si eu zic pas, mai ales ca am auzit ca se da proaspat scos din gaina ..

Camady.. mai un pic racita, tratament ser si aspirat ..Poate iti fac o surpriza cu iaurtu, am auzit ca are trecre.. eu in prima faza ii fac, apoi.. Domnul cu mila...

AZI la Totul despr mam o fost Mencinicoschi (sau cum l-o chema).. vb despre E-uri si alimentatie.. din pacate vb lui , in ce priveste alimentatia avem de ales din rau si f rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

T tot zice 'MAMA PAPA' cred ca de fapt vrea sa zica 'mama NU papa'



_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Urez si eu sarbatoritilor de azi!

Raportam si noi o plimbare frumoasa si dintoc nr. 3

Inca nu am reusit sa tin minte si sa va identific, dar ma straduiesc

Dragi mamici vorbiti de papa si iar papa si eu sunt curioasa voi la ce varsta ati inceput diversificarea la stugurasii vostri?( cu scuzele de rigoare nu am reusit sa citesc 50 de cap din lipsa timpului).
Ca eu am inceput la 6 luni si simt ca sunt in urma....vad aici meniuri sofisticate, in ideea in care noi inca nu avem nici o masa inlocuita, ce sa mai zic de gustari.
Eu m-am straduit , dar daca bb refuza ce pot sa fac?

Legat de iaurt, si eu vreau sa fac in casa, sunt in comert aparate de facut iaurt, intentionez si eu sa achizitionez unul. Mi se pare mai sanatos si sper sa-l accepte tinand cont ca nu are ce tampenii contine cel din comert
Caty vizionere placuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CLau.. majoritatea am inceput undeva inspre 6 luni.. Noi am inceput p la 5 luni jumate, dar din cauza unor pb de digestie, si din disperara mea, daca nu mai asteptam putin ...
ce meniuri sofisticate?

Jade.. poa vrea baiatu un gratar ceva ...
Noi nu zicem asa ceva , insa vb f intersannt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza fetele

Hellena, cat ma bucur ca esti iar aici; sper din suflet sa se rezolve toate probl tale, suntem aici oricum langa tine; Pietricica ta pretioasa papa nu gluma....

asta mic tot papa lapte putin, nu pot si pace sa ii maresc doza de lapte, bea dim 180, mai are la 7 seara tot 180 si seara 150 :(..peste o saptr vreau sa ii scot si masa de lapte de la 7..deci o sa bea as aputin...

jade, multumim, pai scrisei ce papa ayan in perioada asta

Dbunny, ai zis perfect, numai dreptate in cuvintele tale despre porumbeii rai

ma bucur mult ca m-ati primit cu bratele deschise

uff Kora...poate ii e mai bine acolo Sus

aoleo fetelor de azi dim stau in picioare cu un gatit ...si inca mai am

Mergi la inceput